Amortisör yağ kaçağı

Algoritmix

Üye
İsim
Erdal
Merhaba üstadlar sol amortisörüm yağ kaçırma var aracım 2014 model tdi comfortline golf 7 aracıma

çıkma orjinal 75 bin yapmış 2013 midline Amortisör buldum patlak değil diyor şahıs birebir uyumlumudur alayım mı ayrıca Monroe marka ön çift var birinde 15 bin yapmış sizce hangisini almalıyım soldaki orjinal olması sebebi ile bana mantıklı geliyor kimide 2 Amortisör değişmesi lazım diyor kafam karıştı bir yol gösterirseniz sevinirim bana tşkler 

Moderatör tarafında düzenlendi:
ikiside degismesi lazim diye biliyorum, amortisör cok pahali bir parca degil, sifir ürün almanizi tavsiye ederim

Bir arkadas degistirmisti, konusu sitede var

Satan var forumda eger hala satilmamissa :

Upvote 0
böyle kullanıcılar görünce arabadan soğuyorum. çıkma amortisör takmak nedir yahu bide bir tanesi 75 bin km de :)  şaka gibi
Çıkma yağ ve yağ filtresi arıyorum ben de.

Servisin 1200 lira geçirmesinden sıkıldım, 100-150 tl ye halledebilirsek ne mutlu.

Tercihen Liqui moly toptec 4200 önceliğimdir..

En fazla 1 senelik ve 10bin km yi geçmemiş olması şarttır.

Upvote 0
@tuncer_2632 @Kysr038 Herkes bu konulari bilmek zorunda degil, bilmedikleri icin soru soruyorlar, ekonomik durumuda yeterli olmayabilir veya cok pahali oldugunu düsünüyordur

Forumun görevi bilgi paylasmak, elestirmek-dalga gecmek degil

@AhmetCakmak kurallara bu konuda islenmeli, cok oluyor son zamanlarda

Ülke gergin

Upvote 0
@krym Size sonuna kadar katılıyorum, fakat amortisör gibi önemli olmasa da aracın yürüyen aksamı ile ilgili bir parçayı "kullanılmış" bir parçayla değiştirmek mantıklı gelmiyor. Can sağlığı herşeyden önemlidir,maddi durumdan bile. Yenisi ile değiştirecek gücü yoksa kişinin bıraksın arabayı belli bir müddet kullanmasın daha iyi. 

Upvote 0
Piyasa değeri 150-200 bin tl’den başlayan bu araçlar için kesenin ağzını açıp iki tane sıfır amortisör almak daha iyi olacaktır. 75bindeki araçtan çıkma olanın da nasıl durumda olduğuna bakmak lazım hocam.

Upvote 0
Çıkma yağ ve yağ filtresi arıyorum ben de.

Servisin 1200 lira geçirmesinden sıkıldım, 100-150 tl ye halledebilirsek ne mutlu.

Tercihen Liqui moly toptec 4200 önceliğimdir..

En fazla 1 senelik ve 10bin km yi geçmemiş olması şarttır.
Hocam benim yağ bakımına 3 bin kaldı yağ ve filtreleri 250₺ ye kargolarım. 

Upvote 0
Her konudaki muhabbeti anlarım da bu konuda bu muhabbet artık zirve yapmış

Yeni bir üyemiz gelmiş bir soru soruyor gayet normal bir şekilde

Herkes sıfır amortisör almalı veya şunu almalı bunu almalı diye bir şey yok

Eskiden forumda yeni üyelere karşı her konuda hoşgörü gösterilirdi herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışırdı

Şimdi bakıyorum yeni bir üye sebring jant soruyor tamam bak soran adam da normal değil ama daha sorar sormaz olsa zaten biz alırız zaten tavrında soruyu soranla dalga geçer konuşmalar dönüyor

Bu konuda da aynısı olmuş durumda sıfır amortisör alınabileceğini soruyu soran hocamızın da düşünmüş olabileceğini tahmin ediyorum.

Sorduğu sorudan da yola çıkarak cevap verecek olursam amortisör dediğimiz parça çift değişir ve 15 bin km'de olanı alması uygun olacaktır eğer parçanın bir sorunu yoksa

Bu durumun ülkenin insanların agresifleşmesiyle de hiç ilgisi yok

Forumun en değerli üyeleri yavaş yavaş aramızdan ayrılıyor gördüğümüz üzere bu şekilde çok güzel bir biçimde yeni üyelerimiz de daha başlamadan forumdan soğuyacaktır

Gördüklerim üzerine görüşlerimi paylaşmak istedim

Sürç-i lisan ettiysek affola

Saygılarımla

Upvote 0
Ben bu forumu 4 yildir takip ediyorum, yaklasik 2 yildir üyeyim

Son 1 yilda forumun seviyesi okadar düstüki artik kavgaya gürültüye-birbirine "laf sokmaya" dalga gecmeye, laf arasinda tahrik etmeye..... ne oluyoruz ya??

Eski konulara bakin birde yeni konulara bakin, aradaki seviye farkina bakin!!!

Millet stress atmak-kafa bulmak icin foruma girmeye basladi

Upvote 0
@Musaaksoy Hocam fiyatların yüksek olmasına karşı sitem olarak kullanılan bir argo kelime için sadece uyarı veriliyor. Herkesin anlık ruh hali farklı olabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt