Ufak bir kaza geçirdim

Unicorn55

Üye
İsim
Veli
Merhaba arkadaşlar bu sabah ufak bi kaza geçirdim. Otogardan park halinde ağır ağır çıkarken ilk kontrol ettim kimse yoktu o sırada bir kerede çıkamadım manevra yaptım tekrar bakmadım sanırım ticari takside beni görmedi muhtemelen bodoslama sol çamurluğa çarptı. Tutanakları vs tuttuk yarın Araba yi servise bırakıcam artık haklı haksız durumuna eksper karar verecek. Kaskom vs. Var. Sorum şu, eğer ben haksız çıkarsam ticari taksilerde " yatar" diye birşey varmış kasko karşılamıyormuş benzer durum başına gelen var mı? Birde aracı vw yetkili servise mi götüreyim yoksa tanıdığım ıyi bi kaportacı var ona mi bırakayım?

20201108_165126.jpg20201108_081836.jpg20201108_081759.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geçmiş olsun. Bu arada siz yaptınız mı bilmiyorum ama park yerlerinden çıkış yaparken de sinyal vererek çıkış yapmak zorundayız.

Upvote 0
Geçmiş olsun.Ufak ama can sıkıcı bir durum.Benimde park halindeyken kapı kısmı darbe almıştı.Boyada felan hasar yoktu.Boyasız göçük düzeltme yaptırdım ama istenen sonucu alamadım.Ustanın dediği,kapı bariyerine dayama olduğu için sünme olmuş o yüzden eski haline getiremedik dedi.Ustadan ustaya değişebilir sizde deneyin isterseniz.

Upvote 0
Geçmiş olsun  hocam. Fazla birsey yok gibi görünüyor sizin araçta.

Upvote 0
@Unicorn55 Hocam büyük geçmiş olsun öncelikle. Şükür ki çok büyük hasar yok gibi. Bir arkadaşımın yalancısıyım. Duyduğum kadarı ile taksi yapılsa ve mesaiye çıksa bile karşı taraftan para almak için taksiyi yattı olarak gösterebiliyolarmış. Tavsiyem bu mevzuyu araştırın peşini bırakmayın derim... Benim de maalesef sarı taksiyle kazam olmuştu. 100 kusur karşı taraf olduğu için çok detay gitmedim konunun üstüne

Upvote 0
@Unicorn55 hocam çok çok geçmiş olsun. 

öncelikle arkadasların söylediği gibi kusurlu sizi gösterecekler.

bir diğer konu ise bu taksinin yürüründe bir sıkıntı yok eğer sigortadan yaptıracaksa zaten günü hesaplayıp ona göre ücret talep edebilirler. taksici araba yattı deyip çalışmaya devam edebilir onu da takip etmek lazım... vede günlüğüm 600 dediyse kestiği günlük aylık fişleri isteyin belki geri adım atabilir.

km sini de çekseydiniz

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam Allah beterinden saklasın. Mekanikte bir tuhaflık sezmiyorsanız da lifte kaldırtıp baktırmanız iyi olur. Rot-balans yapılınca sorun yoksa acele etmeden yetkili servis haricinde de iyi bir usta araştırma şansınız olur.

Öte yandan ülkemizde ticari taksi ile bir kazaya karışmak en istemediğim şeylerden biri. Umarım sizin karşılaştığınız hak hukuk bilen bir arkadaştır.

Upvote 0
Hocam çok geçmiş olsun, muhtemelen kusuru size verecekler.

Bizim ankarada ticari taksimiz var. Geçen sene karşı tarafın yüzde yüz kusurlu olduğu bi kazada  eksper raporuydu kusur tespiti hasar bedeli tespiti parça tespiti onarımı falan derken arabamız tam 32 gün yattı ve o kazaya kadar hatasız 50 bin km'deydi. Karşı taraf kaza sırasında çok üzüldü çok özürler diledi ne gerekiyosa yapıcam falan dedi sonrasında telefon numarasını bile değiştirdi adama ulaşamıyoruz :)

Hasar tam 38.400 lira tuttu ve hasar kaydına işlendi. Sigortacımız değer kaybı isteyebiliriz dedi karşı sigortaya yazı yazdık onlar da sigortanın en yüksek sorumluluğu 39 bin olduğu için sadece 600 lirasından sorumlu oldular bize bunu ödediler gerisi için araç sahibine dava açtık hala sürüyor.

Lafı çok uzattım kusura bakmayın yattı parası için de dava açtık, mahkeme dilekçesine kazandığımız günlük ortalamayı 450 olarak belirledik ve yattığı gün kadar talep ettik. Ancak çok araştırdım burda mahkeme taksi fişini falan toplayıp kendisi belirlemiyor ya da taksicinin beyanını kabul etmiyor. Ankara şoförler odasından ortalama günlük kazanç nedir diye soruyor ve buna göre tazminata hükmediyor. Ankara'da o zamanlar 150 ya da 200 lira gibi bişey demişlerdi günlük, siz de istanbul şoförler odasını arayıp bi sorun bence. 

Ayrıca sizden bu parayı elden isteyebilirler 600 kazanıyoruz 2 gün yattı 1200 ama hadi senden 600 alalım falan filan yapabilirler gitsinler davalarını açsınlar elden para falan vermeyin. Sanayide tamirata başlama ve bitiş gün ve saatini o tamirhane ekspere bildirir, kafasına göre 5 gün yattı diyemezler zaten tamponu önce boyasalar arabanın 1 günlük işi var en fazla eksper de biliyor usta da biliyor araba sahibi de biliyor.

Upvote 0
bence bi göçükçüye git boya kalkması yeride rutuşla kapat tamamdır. servis o çamurluğu değiştirir hatta kapıyı bile

Upvote 0
Hocam çok geçmiş olsun, muhtemelen kusuru size verecekler.

Bizim ankarada ticari taksimiz var. Geçen sene karşı tarafın yüzde yüz kusurlu olduğu bi kazada  eksper raporuydu kusur tespiti hasar bedeli tespiti parça tespiti onarımı falan derken arabamız tam 32 gün yattı ve o kazaya kadar hatasız 50 bin km'deydi. Karşı taraf kaza sırasında çok üzüldü çok özürler diledi ne gerekiyosa yapıcam falan dedi sonrasında telefon numarasını bile değiştirdi adama ulaşamıyoruz [emoji4]

Hasar tam 38.400 lira tuttu ve hasar kaydına işlendi. Sigortacımız değer kaybı isteyebiliriz dedi karşı sigortaya yazı yazdık onlar da sigortanın en yüksek sorumluluğu 39 bin olduğu için sadece 600 lirasından sorumlu oldular bize bunu ödediler gerisi için araç sahibine dava açtık hala sürüyor.

Lafı çok uzattım kusura bakmayın yattı parası için de dava açtık, mahkeme dilekçesine kazandığımız günlük ortalamayı 450 olarak belirledik ve yattığı gün kadar talep ettik. Ancak çok araştırdım burda mahkeme taksi fişini falan toplayıp kendisi belirlemiyor ya da taksicinin beyanını kabul etmiyor. Ankara şoförler odasından ortalama günlük kazanç nedir diye soruyor ve buna göre tazminata hükmediyor. Ankara'da o zamanlar 150 ya da 200 lira gibi bişey demişlerdi günlük, siz de istanbul şoförler odasını arayıp bi sorun bence. 

Ayrıca sizden bu parayı elden isteyebilirler 600 kazanıyoruz 2 gün yattı 1200 ama hadi senden 600 alalım falan filan yapabilirler gitsinler davalarını açsınlar elden para falan vermeyin. Sanayide tamirata başlama ve bitiş gün ve saatini o tamirhane ekspere bildirir, kafasına göre 5 gün yattı diyemezler zaten tamponu önce boyasalar arabanın 1 günlük işi var en fazla eksper de biliyor usta da biliyor araba sahibi de biliyor.

Üstadım karsi tarafın durumunda olan kazanız benim için çok iyi bir bilgi oldu çok teşekkürler.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
hocam geçmiş olsun. janta gelen darbe için bir şey diyemem ama kaporta kısmını boyasız göçük düzelten yerlere mutlaka sorun. bu kaza yüzünden kapı ve çamurluk değişmesi aracı ilerde satarken sizi baya üzebilir :(  

Upvote 0

geçmiş olsun..
araç tekerinize dokunmuş görünüyor..
daha şiddetli olsaydı yürüyen aksam da zarar görebilirdi..
yine de kontrol ettirmekte fayda var..

öte yandan hasarınız çok değil..
işinin ehli boyasız göçük düzeltmeler pekala ilk günkü gibi yapabilir.

tekrar geçmiş olsun

Upvote 0

Geri
Üst Alt