Cam çatlağı yardım

erkanta

Üye
İsim
Erkan
Merhabalar bugün aracıma yolda giderken taş sıçradı ve camı çatlattı. Aracımın kaskosu var ve 16sinda bitiyor ama yenileyeceğim.

Sizlerin fikirlerine ihtiyacım var.

Sizce camı ücretsiz kaskodan değiştirmeli miyim? Yoksa tamir yoluna mı gitmeliyim? Nette biraz baktım carglass adlı firma bu tür catlak onarımı yapıyor. Autoking e mini onarım için götürdüm bana onların yapamayacağını söylediler ve aynı firmayı tavsiye etti görevli arkadaş.

Aklıma takılan soru tremere işliyormuş sanırım butarz kasko kapsamındaki değişimler herkes gibi ben de tremere girsin istemiyorum.

(Çatlak 1 lira boyutunda yildiz biçiminde, tam gözümün önünde)

@erkanta ben kaskodan degistim plaka ve sasi sorgulamada cikmiyor fakat kayit tutuluyor e-devletten policenizi sorgularsaniz hasar goruyorsunuz. veya sigortaci biri bu bilgiye ulasabilir. onemsiz oldugunu dusunuyorum.

Upvote 0
Bende değiştirdim zamanında konusu da var mühim birsey değil kesinlikle değiştirin sıcak soguk olduğunda büyüyebilir. Görüş güvenliği açısından oldukça önem arz etmekte...

Upvote 0
Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Benim kasko hdi sigorta, baktım poliçeme şöyle bir ifade var :

CAM HASARLARI KLOZU Cam hasarlarının anlaşmalı cam servisleri ve sigortalı aracın markasının yetkili olduğu anlaşmalı servisler dışında değiştirilmesi ve/veya onarılması halinde hasar tutarı üzerinden %20 oranında (150-TL'den az olmamak koşulu ile) tenzili muafiyet uygulanacaktır. *Anlaşmalı cam servislerimizi www.hdisigorta.com.tr adresinden veya 0850 222 8 434 numaralı HDI Sigorta Kolay hattımızı arayarak bilgi edinebilirsiniz

Siteye girdim carglass gibi markalar var hep. Şimdi ben vw servisinden değiştirebiliyor muyum? Orjinal olması gerek camın mantiken ve işçilik de gerçekten önemli olsa gerek.

Upvote 0
@erkanta Serviste yaptırabilirsiniz ancak sigortanın anlaşmasının olması gerekiyor. Hdi sigortanın sitesinden anlaşmalı yetkili servisi bulun orada yaptırın.

Upvote 0
Camı değiştirin zaman içinde çatlak ilerler. Serviste değiştirin satarken bişey olursa servis kaydını gösterirsiniz.

Upvote 0
@tgun89hocam vw yetkili servisi yazmıyor sitede. Bu yetkili serviste yaptıramam anlamına mı geliyor? Daha önce böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar yol gösterirse sevinirim.

Upvote 0
Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Benim kasko hdi sigorta, baktım poliçeme şöyle bir ifade var :

CAM HASARLARI KLOZU Cam hasarlarının anlaşmalı cam servisleri ve sigortalı aracın markasının yetkili olduğu anlaşmalı servisler dışında değiştirilmesi ve/veya onarılması halinde hasar tutarı üzerinden %20 oranında (150-TL'den az olmamak koşulu ile) tenzili muafiyet uygulanacaktır. *Anlaşmalı cam servislerimizi www.hdisigorta.com.tr adresinden veya 0850 222 8 434 numaralı HDI Sigorta Kolay hattımızı arayarak bilgi edinebilirsiniz

Siteye girdim carglass gibi markalar var hep. Şimdi ben vw servisinden değiştirebiliyor muyum? Orjinal olması gerek camın mantiken ve işçilik de gerçekten önemli olsa gerek.
Ben istediğim ve anlaşması olmayan serviste yaptıracağım derseniz geçerli olan bir durum.

Siz vw yetkili servislerde yaptırabilirsiniz. Aracınızın kapı direğinde telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Acil değilse pazartesiyi bekleyin. Servisleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Upvote 0
Örjinal cam maliyeti 2900 tl civarlarında kaskodan  yaptırmamak çok saçma olur. Bende tramerde görünmüyor. Hasarsızlık bozulmaz. Geçmiş olsun . 

Upvote 0
Örjinal cam maliyeti 2900 tl civarlarında kaskodan  yaptırmamak çok saçma olur. Bende tramerde görünmüyor. Hasarsızlık bozulmaz. Geçmiş olsun . 
Hocam hangi kasko şirketi sizinki? Nette okuyorum kimisine yansımış kimisine tramerde yansımamış

Upvote 0

Tramerde görünse de görünmese de cam üzerindeki tarihten değişip değişmediği anlaşılır. 

O kadar ilan var ki hasar kayıtsız ancak komple boyalı.

Bir cam değişmesi ve görünmesi, cam değiştirip görünmemesinden daha iyidir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt