🧿 Golf Mk7.5 : Şerit Takip Sistemi (Lane Assist)

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Merhaba arkadaşlar kör nokta sistemini yaptıktan sonra aracımın son projesi olan şerit takip sistemini yapmaya karar verdim...

Parça kod desteği için @driver_can teşekkür ederim...

Montaj ve Kodlama : Ender Elektronik

Neler Kazanacağız;

Şerit Takip (Lane Assist)

Uzun Far Asistanı (Light Assist)

Trafik İşareti Tanıma (Traffic Sign Recognition)

Kör nokta sisteminde sağdan soldan araç gelirken aynalardaki uyarı led yansada direksiyon kırmaya izin vermeme

Bize neler lazım;

Kamera;

TRY 1,760.84 | Audi için A3 2017-Q2 2017-Skoda Superb 2015 octavia 2018-kodiaq şerit kalkış uyarı sistemi kamera 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_B1OsaO

Servisten Temin edilen parçalar;

Cam ;

5G0845011BLNVB

Kapaklar;

5G0 868 437 A

3G0 858 633

3G0 858 634

Kamera

3Q0 980 653

Ürünler geldikçe parçalar montaj oldukça fotoğrafları paylaşacağım...

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar kör nokta sistemini yaptıktan sonra aracımın son projesi olan şerit takip sistemini yapmaya karar verdim... 

Parça kod desteği için @driver_can teşekkür ederim...

Montaj ve Kodlama : Ender Elektronik 

Bize neler lazım;

Kamera;

TRY 1,760.84 | Audi için A3 2017-Q2 2017-Skoda Superb 2015 octavia 2018-kodiaq şerit kalkış uyarı sistemi kamera 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_B1OsaO

Cam ;

5G0845011BLNVB 

Kapaklar;

5G0 868 437 A 

3G0 858 633

3G0 858 634

Ürünler geldikçe parçalar montaj oldukça fotoğrafları paylaşacağım...

Şimdiden hayırlı olsun abi, parça kodları yukarıdaki konuda da yazıyor (kontrol ettim, aynı) lakin merak ettiğim bir şey var;

3Q0 980 654 G parça kodlu kamerayı mı kullanmak lazım, yoksa 3Q0 980 653 parça kodlu olanı mı?

653'te yaya algılama sistemi varmış.

@frknyldrm Hocam istediğini kullanabilirsin. Aralarındaki en önemli fark 653 avrupa 654 ise genelede çin üretimi. İnanın hissedilir kalite farkı var. Sonunda ki harfler değiştiriliyor. İstenirse modül flaşlanarak. 

@frknyldrm Hocam istediğini kullanabilirsin. Aralarındaki en önemli fark 653 avrupa 654 ise genelede çin üretimi. İnanın hissedilir kalite farkı var. Sonunda ki harfler değiştiriliyor. İstenirse modül flaşlanarak. 
Fonksiyon olarak ikisi de aynı mı hocam?

Bu bilgiyi benim konuya da ekleyeyim.  (y)

Fonksiyon olarak ikisi de aynı mı hocam?

Bu bilgiyi benim konuya da ekleyeyim.  (y)
İkiside şeritte tutuyor şerit takibi yapmakta.Avrupa kameralar şeridi algılama konusunda daha hassas ve çabuk.Birde 653te yaya algılama sistemi mevcut.Önceki aracımda kamera 654tü yoğun yağmurda siyah parlak asfaltta çizgiler kapanıyorsa daha zor devreye giriyordu.

@frknyldrm  furkan sağolasın... piyasa da ki rakamlar çok yüksek  döviz tavan yaptı ben her zaman aldığım satıcıdan 1300₺ ( kablo seti içinde hediye😂 ) aldım... şuan 2000₺yi  kablo seti ile geçiyor... yaya algılama sistemi olanı bu rakamlara bulmak zor olsa iyi olurdu ama olmasa da benim için sorun yok... 

Şimdiden hayırlı olsun abi, parça kodları yukarıdaki konuda da yazıyor (kontrol ettim, aynı) lakin merak ettiğim bir şey var;

3Q0 980 654 G parça kodlu kamerayı mı kullanmak lazım, yoksa 3Q0 980 653 parça kodlu olanı mı?

653'te yaya algılama sistemi varmış.

@frknyldrm  furkan sağolasın... piyasa da ki rakamlar çok yüksek  döviz tavan yaptı ben her zaman aldığım satıcıdan 1300₺ ( kablo seti içinde hediye😂 ) aldım... şuan 2000₺yi  kablo seti ile geçiyor... yaya algılama sistemi olanı bu rakamlara bulmak zor olsa iyi olurdu ama olmasa da benim için sorun yok... 
Hayırlı olsun şimdiden, parçanın fotoğrafında made in germany yazıyor. Geldiğinde ender elektronik'in kalite yorumunu merak ediyorum, bu konuda bilgi verebilirseniz faydalı olabilir abi. Montajı onlar yapacağı için böyle söylüyorum.  (y)

@frknyldrm  tamam detaylı bilgi vereceğim... dün camın siparişini geçtim ayna kapağı ve diğer kapak siparişlerinide verdim salı gibi gelecek yüksek ihtimal, kamera ise şuan yolda muhtemelen haftaya bu zamanlar elimde olur, artık bekleyeceğiz :)

Hayırlı olsun şimdiden, parçanın fotoğrafında made in germany yazıyor. Geldiğinde ender elektronik'in kalite yorumunu merak ediyorum, bu konuda bilgi verebilirseniz faydalı olabilir abi. Montajı onlar yapacağı için böyle söylüyorum.  (y)

selam arkadaşlar, bugün aracımı Avek ten teslim aldım... 

ilk aşama bitmiş oldu...

Ekli dosyayı görüntüle 39774

Ekli dosyayı görüntüle 39775

Ekli dosyayı görüntüle 39776
Hayırlı olsun Metin Abi.

Hangi Avek'te değişti cam? İşçilikten memnun kaldınız mı?

Kaskodan mı yaptırdınız, kaskodan yaptırdıysanız bize verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır?

Ne kadar fark verdiniz ve tramere işleniyor muymuş?

Çok soru oldu ama cevapları hepimiz için faydalı olacaktır.  (y)

Hayırlı olsun güle güle kullanın. İşçilik iyi ise cam değişimi için güzel tercih. 

@metinkartamam abi tavsiyeni dikkate alacağım ve belkide ileride bu konuda senden yardım isteyeceğim kesin gibi.

Geri
Üst Alt