Türkiye Sigorta Kasko?

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar aracıma kasko yaptıracağım. Türkiye Sigorta 250 bin TL imm Li olarak en uygun fiyatı verdi ve Türkiye Sigortaya kaskomu yaptırmayı düşünüyorum. Bu firma hakkında bilgisi olan var mı? Sorun yaşar  mıyız? Birde yetkili servis anlaşması var fakat doğuş ile anlayamıyorlarmış fiyat olarak doğuş işçilik yüksek çıkarıyormuş ve sorun yaşayabiliyormuş bu firma ile ama diğerler yetkili servislerde sorun olmuyormuş öğrendiğim kadarıyla. Sizlerin yorumlarını bekliyorum 

Merhaba,6yıldır acenteliğini yapmakta olduğu şirkettir.Güneş Sigorta Halk ve Ziraat sigorta birleşerek Türkiye sigorta adını aldı.
Burada sorunu size yaşatan şirket değil iş bilmez hasar danışmanlarıdır.Yaklaşık 6ay doğuş ile anlaşma sonlanmıştı fakat 2020 yılında tekrar başladık çalışmaya.

...

@Musaaksoy Ben ilk defa duyuyorum, Üzerinizde gayrimenkul varsa sinirsiz IMM tercih etmeniz iyi olur

Ben Ak-sigorta'dan yaptirmistim, sinirsiz imm+full kasko ama AK-sigorta servis anlasmali degil, serviste sorun cikartabiliyorlarmis

@krym gayrimenkul ile ne alakası var ki hocam? Aracıma yaptıracağım ama?

[mention=10506]krym[/mention] gayrimenkul ile ne alakası var ki hocam? Aracıma yaptıracağım ama?
şöyle demek istedi aslında,imm düşük olduğunda örneğin bir range'i pert ederseniz 500.000sizi kurtarmaz ödeyemezseniz,gmenkulünüze haciz gelir diye

...

[mention=19510]mufayu[/mention] hocam sınırsız yaptırsak çok oynar mı acaba
sınırsız imm'yi her araç için vermezler.Ben 500imm kullandım kendi aracım için,aradaki fark üç aşağı 5yukarı 200-250tl bandında seyreder.Basamağınız yüksekse çok artmayabilir de

...

şöyle demek istedi aslında,imm düşük olduğunda örenğün bir range'i pert ederseniz 500.000sizi kurtarmaz ödeyemezseniz,gmenkulünüze haciz gelir diye

...
(y)

Ben sadece IMM'ye bakiyorum, sinirsiz ise yaptiriyorum :)

@mufayu 

şöyle demek istedi aslında,imm düşük olduğunda örenğün bir range'i pert ederseniz 500.000sizi kurtarmaz ödeyemezseniz,gmenkulünüze haciz gelir diye

...
Range pert edince range parasını trafik sigortası, bizim aracın onarımını da kaskomuz karşılamıyor mu? Yanlış mı biliyorum?

@Musaaksoy Ben ilk defa duyuyorum, Üzerinizde gayrimenkul varsa sinirsiz IMM tercih etmeniz iyi olur

Ben Ak-sigorta'dan yaptirmistim, sinirsiz imm+full kasko ama AK-sigorta servis anlasmali degil, serviste sorun cikartabiliyorlarmis
Hocam servis anlaşmalı değil derken anlamadım ama, poliçenizde özel bir durum ya da muafiyet yoksa VW yetkili servislerinin çoğunun Aksigorta ile anlaşması vardır.. Ağustos ayında Ümraniye Avek'te sorunsuz şekilde tamir edildi Aksigorta kaskolu aracım. Sınırsız İMM olduğu için tercih etmiştim ben de.

Sorunsuz denilebilecek bir şirketten sınırsız ya da minimum 500bin İMM öneriyorum ben de.  Allah muhtaç etmesin, Allah korusun diyelim, ancak 250bin TL İMM bile günümüz şartlarında yeterli gelmeyebilir.

Allianz 1300 TL / 250bin TL İMM teklif vermişti, Sınırsız İMM için 1400 TL'ye Aksigorta tercih ettim. Tercihimde en önemli unsur olmuştu.

@mufayu 

Range pert edince range parasını trafik sigortası, bizim aracın onarımını da kaskomuz karşılamıyor mu? Yanlış mı biliyorum?
Trafik sigortası diye bir şey kalmadı hocam artık, Karşı tarafa maddi kaza bedeli olarak en fazla 42bin TL gibi bir rakam karşılıyor trafik sigortası. Allah korusun misalen 100bin TL gibi günümüz şartlarında gayet olağan bir hasar için aradaki farkı siz ödersiniz. Bugün itibariyle İMM yetersiz kasko, kasko değildir o yüzden.

@erty ben hayatimda hic kaskoyu kullanmadim, ama yaptigim arastirmalarda özellikle iscilikte sorun cikiyormus Ak-sigortada, dogus otonun iscilik ücreti cok fazlaymis, cepten ödeme durumu olabiliyormus

seneye nasip olursa gene aksigortadan yaptiririm, sinirsiz imm+full kasko 1100 liraya yaptirdim, cok uygun

@Musaaksoy 250.000 çok az, sınırsız yaptırın derim, en dandik araç olmuş 200.000 (ben Ak sigortaya yaptırdım) herhangi bir hasarı çözüm merkezlerinde yaptırmanız durumunda hasarsızlığınız bozulmuyor.

@krym yalnız ak sigortadan dolayı değildir o, İMM tutarı azdır, yoksa kasko işçiliği neden az ödesin, sonuçta eksper gelip bedel çıkartıyor. Sigortalarda İMM'nin üstünde ödeme yapılmaz.

Geri
Üst Alt