Klima sorunu hk.

fatihahmet

Üye
İsim
Fatih Ahmet
Herkese merhaba,

Geldik kış aylarına ve üşümeye başlayınca açar olduk sıcak klimaları :)  yazdan sonra 2 hafta önce aracım soğutma suyu ikazı vermişti. servise danıştım ve sorun olmadığını söylediler antifiriz ilavesiyle devam ediyorum şu an. Fakat klimayı son ayarda sıcağa getirdiğimde üflemesinde sıkıntı olmamasına rağmen motor da sıcak olmasına rağmen yeterli derecede sıcak üflemiyor hatta ön yolcu koltuğun tarafındaki petekten soğuk üflüyor. Sebebi nedir bilen var mıdır ya da benzer durumu yaşayan var mıdır ?

Araç: 1.6 tdi dsg 2015 75k km

Herkese merhaba,

Geldik kış aylarına ve üşümeye başlayınca açar olduk sıcak klimaları :)  yazdan sonra 2 hafta önce aracım soğutma suyu ikazı vermişti. servise danıştım ve sorun olmadığını söylediler antifiriz ilavesiyle devam ediyorum şu an. Fakat klimayı son ayarda sıcağa getirdiğimde üflemesinde sıkıntı olmamasına rağmen motor da sıcak olmasına rağmen yeterli derecede sıcak üflemiyor hatta ön yolcu koltuğun tarafındaki petekten soğuk üflüyor. Sebebi nedir bilen var mıdır ya da benzer durumu yaşayan var mıdır ?

Araç: 1.6 tdi dsg 2015 75k km
Merhaba hocam,

Başka bir problem de olabilir ama yapacağınız şey zahmetsiz bir iş olacağı için önce kalibrasyon yapmanızı tavsiye edebilirim. Deneyin, bir şey kaybetmezsiniz.

Aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz, belki faydası olur.

Upvote 0
@frknyldrm@halilksmzdün farkettim ön cam buğu giderici peteği açınca güzel sıcak üflüyor ama göğüs peteğine alınca yine sürücü tarafında petek sıcak diğerleri soğuk üflüyor. zannedersem klipa motoru dedikleri parça değişmesi gerekiyor. okuduğum şu konudan onu anladım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt