VolksWagen Golf 8-R [Tanıtıldı]

ne yalan söyleyeyim; 8'i hiç beğenmemiş biri olarak Golf R'ı çok beğendim.

İtiraf edeyim,R modelin bir tıkta olsa alnabililiği var. Akrapovic egsozlar, jantlar spor görünüm birazda olsa ön faları görmezden gelinebilyor. R-line modelinde makyaja gidilirde far grubuda değişirse değmeyin keyfime.  
Hocam Rline modeli ile R modeli dış görüntü olarak sadece egzoza çıkış farkı var. Jant zaten opsiyon işe isterseniz R alırsınız. 
ön taraf aynı.

Rline alıp ufak dokunuşlarla gönlünüze göre yaparsınız. 

açıkcası ben aracımı dış retrofit yaprken Rline yaptım; hem 125 bg ilk arabayı 300 bg lik görüntüye çevirmek istemedim hemde R line dfizör ve egzos çıkışları daha hoşuma gidiyordu.

@Alpyaman Makine burada da satışa çıksın da fiyatına göre eskiyi sat yeniyi al da yapabilirim. R hoşuma gitmedi değil yani. 320 PS olacak video da yanlış hatırlamıyorsam. 

@Alpyaman Makine burada da satışa çıksın da fiyatına göre eskiyi sat yeniyi al da yapabilirim. R hoşuma gitmedi değil yani. 320 PS olacak video da yanlış hatırlamıyorsam. 
İnşallah alırsınız süper olur. Keşke bizde sizin gibi rahatça eskiyi sat yeni R al cümlesini ülkece kurabilsek 

@Alpyaman Keşke hocam,  buradaki araç fiyatları ile Türkiye'de kileri karşılaştırınca sizin gibi golf severler adına gerçekten içimde bir burukluk oluyor. Ben burda şu fiyata alırken sizler orada 2-3 katı fiyat ödüyorsunuz. O fiyatlar burada olsa hiç bir Alman yada diğerleri o fiyatları burada ödemez, eski model araçlara yönelirler. Buda araç firmalarını eksiye düşürür.

Hemen hesapliyalim

40 bin avrocuk'tan %16 kdvyi düselim

34.482  euro net almanya satis fiyati

34.482*%150= 86205 euro

86205*%18 kdv= 101.721 euro

Euro hesaplamasi artik cok kolay, devletimiz sagolsun

101.721*10=1.017.210 lira arti tescil masraflari

Yanlış anlamadıysam tork konvertorunden dolayı drift mode var şaşırdım açıkçası güzel bi yenilik olmuş. 👏

@krym Hemen hemen fiyat bu şekilde olacaktır hocam euro bazlı hesaplamanız aşağı yukarı belirttiğiniz fiyat olacaktır. 

R Modeli benim de tahminimce

40-45 Bin Euro civarında satışa çıkacaktır.50 Bin Euro olmayacak buna eminim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Alpyaman Keşke hocam,  buradaki araç fiyatları ile Türkiye'de kileri karşılaştırınca sizin gibi golf severler adına gerçekten içimde bir burukluk oluyor. Ben burda şu fiyata alırken sizler orada 2-3 katı fiyat ödüyorsunuz. O fiyatlar burada olsa hiç bir Alman yada diğerleri o fiyatları burada ödemez, eski model araçlara yönelirler. Buda araç firmalarını eksiye düşürür.
Rekabetçi kur sistemine geçtik hocam, söyleyin oradakilere de kıskanmasınlar bizi.

Yoksa bir gece ansızın, 

83 Almanya, 

84 Fransa, 

85 İngiltere. 

... 

Geri
Üst Alt