Golf 7 1.2 TSI "Çalıştırma Sistemi Arızalı" uyarısı alıyorum

gakkos26

Yeni Üye
İsim
Semih
Selam arkadaşlar, iki gün önce kontağı çekmeden aracın stop etmediğini fark etmiştim. Bugün de aracım kontağı kapattığım zaman da çalışmaya devam etti ve ancak kontaktan çektikten sonra durdu. Ve başlığa yazdığım uyarıyı verdi. Çalıştırma sistemi arızası.

Yarın ustama götüreceğim ama pek bir bilgi bulamadım konu hakkında. Bilgisi olanlar biraz açabilirse memnun olurum. Teşekkürler.

Aracım 2013 1.2 TSI

Moderatör tarafında düzenlendi:
@gakkos26 Akünüz zayıftır. Bende de mars sistemi arızası diye uyarı verdi. Servise gittim akü arızası imiş.

Sonuç akü yeniledim.

Upvote 0
7 yıl kullandığım akümü 4 ay önce yenilemiştim. O yüzden aküden olacağını düşünmüyorum pek. Teşekkürler yine de (y)

Upvote 0
Aynı sorun bende de oluyor ara ara sonucu öğrenirsen paylaşır mısınız hocam ona göre yol izlerim ben de. Selamlar 

Upvote 0
Akü tanıtma yapmadım. Belki de ustalar yaptı. Anlamam arabalardan o kadar :)

sorunu öğrenince buraya mutlaka yazacağım ;)

Upvote 0
Özellikle n de iken aracı kapatmaya çalıştığım da karşılaşıyorum bu sorun ile. Vites n de iken araç kapanmıyor   Kontak çevriliyor ama kapanmıyor. Ardından sorun yazıyor. Aç kapa kapınca düzeliyor. Ara ara çok nadir karşılaşıyorum. 

Upvote 0
Benim araçta da anahtarı çekmeden stop etmiyor ama uyari yazısı almadim bendeki sorun tamamen kontakla alakalı

Upvote 0
Benim araçta da anahtarı çekmeden stop etmiyor ama uyari yazısı almadim bendeki sorun tamamen kontakla alakalı
Bende iki gün önce böyle olduğunu fark ettim. Bugün uyarı yazısı çıktı. Cevaplar çerçevesinde akü veya kontak sorunu olduğunu düşünüyorum. Bakalım ne çıkacak...

Upvote 0
@gakkos26 ben yaklaşık 3 yildan fazla böyle kullanıyorum direksiyon kilitliyken kontağı çevirmek için zorladım bir kaç defa acemiliğime geldi

Upvote 0
Ustam makinaya bağlayınca Terminal 15 sorunu diye bir sorun verdi. Kontak, swicth vs dedi ama sorunum elektrik sorunuymuş. Elektrik ustasından çarşamba için randevu aldı bana. Gelişmeleri yazarım 😉

Net değil ama sorunum sanırım bu videodaki sorun. Kontak termiği değişimi olacak. 

Upvote 0
1 saat önce, gakkos26 yazdı:

Ustam makinaya bağlayınca Terminal 15 sorunu diye bir sorun verdi. Kontak, swicth vs dedi ama sorunum elektrik sorunuymuş. Elektrik ustasından çarşamba için randevu aldı bana. Gelişmeleri yazarım 😉

Net değil ama sorunum sanırım bu videodaki sorun. Kontak termiği değişimi olacak. 

Hocam aracınız N konumunda iken kapatınca araçın motoru kapanıyor mu ?

Upvote 0

@10ur hayır kapanmıyor. 

Kontak termik arızasını 200 TL yan sanayi parça ve 80 TL ustalık ile 280 TL'ye hallettim. Sorunlarım çözüldü... @gakkos26

IMG_20201104_132711.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt