Aşırı berbat konfor ve jant lastik ilişkisi

Peak2Core

Üye
İsim
M.A
Herkese selamlar,

Arkadaşlar 2013 model golf 1.2 TSI manuel midline plus sahibiyim. Aracımda 18 inc jant bulunuyor. Yaylar soğuk pres. Benden önceki sahibi bu şekilde kombin yapmış. Aracım iyi yollarda herhangi bir konfor problemi yaşatmıyor ama hafif kötü yolda konforu aşırı bozuyor. Mesela yolların birleştiği ufak yükseltiden geçerken jantın üstünde gidiyorum hissiyatı veriyor. Zaten çukura falan girersen yandın, jant patladı sanırsın. Konfor anlamında iyileştirme için ne önerirsiniz? Kaliteli spor yaya geçmek yeterli mi? Yoksa 17 inc jant lastik ve spor yaya mi geçmeliyim? Kötü yolda giderken sunroofun ordan, kapı yanlarından falan çok nadir olsa da çok ufak sesler geliyor ama baya kötü yollarda. Önerilerinize açığım teşekkürler.

IMG_20201101_180419_784.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, konfor istiyorsanız orjinal yaylarınıza ve 16 janta geçmek zorundasınız.

16 janta sırf görsellik için geçmek istemiyorsanız maalesef o konforsuzluğu çekmek zorundasınız. Dacia kullanır gibi konforsuz bir şekilde gezmek durumunda olmak kötü. Golfün sunduğu o konfordan mahrum kalmanız inanın çok üzücü.😔

@HsyN3455 aslında doğru diyorsunuz. arkadaşımda golf highline var. üstünde standart 17 inc highline jantı var. o bile konforluyken 16 doveri tahmin edemiyorum. yalnız resimde de görüldüğü üzere görselliği çok iyi ama konforu da çok arıyorum. kararsızım. :(

O zaman 17 janta geçin...

Sanirim bu cümleyi okumak istiyorsunuz 

Fakat 17 jant öyle bi jant ki konfor neredeyse 18 le aynı yakıtta aynı görüntü biraz değsik 

En güzeli 16 hatta 15 

Ben 18 den sonra 15 e geçtim 

Arabama bir daha aşık oldum...

Aynen öyle.. Ben de 15 jant kullanıyorum golfün vermiş olduğu konfor iliklerde...🙂 Benim naçizane tavsiyem sırf görüntü icin konforunuzdan yakıtınızdan ödün vermeyin... Arabanızın sunduklarını uç sınırlarına kadar yaşayın..

@Mmt0634 haklısınız. Bu yorumları okuduktan sonra 18 den vazgeçip 16 takmak istiyorum ama bu mereti bu haliyle görenler (jant-sunfoof-on arka far takımı)  highline sanıyor şaşırıyor.😂 16 jant fikri yakın gelmeye başladı sanırım bunları satmadan alıp deneyeceğim

@HsyN3455 haklısın👍 inç büyüdükçe çekişte azaliyor diye biliyorum ayrıca.

@golfcu91 evet biraz öyle.durum böyle olunca tatsız şeyler de oluyor.😂

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt