İzmir’de deprem

bende İzmirdeydim, müstakil ev, 40 saniye sallandı durdu, çok şükür kayıpsız atlattık. 

1999da da Kütahya'da askerken 7,5 i hisseden biri olarak bugünkü de fazlasıyla korkuttu 
Büyük geçmiş olsun.3 drğişik kentte 3 farklı zamanda beni de yakalamıştı deprem! Öyle böyle değildi.Deprem ânı ve sonrası anlatılamaz...Afetzedelerin -tüm içtenliğimle- Rabbim yardımcıları olsun.

Yurtdışi kaynaklar 7 diyor bizde nasıl 6.6 ilginç

Büyük geçmiş olsun, maalesef ölü-yaralı sayıları artıyor. 

F3628639-14C8-42C1-9713-C68CE0241833.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Depremi hisseden ve İzmir ile çevresinde akrabası olan herkese büyük geçmiş olsun.

rasathane verisi 6.6

6FE5B569-3B3E-420A-9084-DE4AA6EFF041.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
saat 08:40 şimdi tekrar oldu izmir yakınlarındayım 4.9 şiddetinde :(  

Tüm izmirli arkadaşlara çok geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın...Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim..:(

Çok geçmiş olsun.Amcamlar arkadaşlarım...o an depremi öğrendiğimde hasta muayene ediyordum.Hemen aradım hepsini.Çok şükür iyiler ama umarım enkaz altındaki vatandaşlarımız sağsalim bir an önce çıkartılırlar.

Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese çok teşekkürler. Ciddi sarsıcı depremdi, çok şükür bizde ve çevremizde bir sorun olmadı. Google Haritalar'da 7.0 gösterildi, 6.9 gösterilen yerler de var ama neden ısrarla 6.6'da takıldı televizyonlar, orayı anlamadım. 7 şiddetindeki bir depreme göre yıkılan bina sayısı çok değil şükür. Tabi ateş düştüğü yeri yakar, can kaybı olanlara Allah sabır versin, mekanları cennet olsun o ayrı ama bence az binayla atlattık.

Bu arada deprem 14.50 gibi oldu, 15.30 sonrası çoğu iş yeri kapattı herhalde, bütün trafik kilitlendi. Tüm ana yollar, otoyollar nerdeyse 20.30'a kadar ciddi tıkalıydı. 15-20 dakikalık yol 75 dakika gösteriyordu saat 17.00 civarı. Bu sıralarda ambulanslar, itfaiye ekipleri, AKUT, UMKE vs. araçları yıkılan binalara ulaşmaya çalışıyordu ama zorlandılar. Hem trafikte hem afet sonrası alınacak aksiyonlar konusunda daha bilinçli olmak lazım.

İzmirdeki tüm insanlarımıza çok geçmiş olsun.ölenlere rahmet yaratılışa şifalar dilerim🙏

Geri
Üst Alt