GOLF 7.5 ADAPTİF FAR (ÇİFT J) HK.

Raban7

Katılımcı Üye

İsim
-
Herkesin cumhuriyet bayramını kutlarım öncelikle 😊

Sormayı istediğim konu başlıkta belirttiğim parça üzerine. Aracıma çift j (orijinal) far almayı düşünüyorum Belçika veya almanyadan arkadaşımdan fiyat sorduracağım fakat parça kodunu bulamamaktayım. Ayrıca mesela parça koduna göre aldık far setini servisten. Direk sök tak mevzusu olacak mıdır? (aracımda tek j far mevcut). 

Bu konularda bilgisi olanlar varsa beni aydınlatabilirlerse çok sevinirim 😊

@smhk kodlama Allahın emri zaten hocam. Sormak istediğim kodlama harici. 

@Raban7 Enderle bu konu hakkında görüşmüştüm sıkıntı olmuyor diye hatırlıyorum sadece tampon sökülüp farlar takılacak. Siz de arayıp bilgi alabilirsiniz.

Fiyat uygun okur ise bende almak isterim.

apo ustada montaj yapılır

Merhabalar hocam internette bu kodu önceden bulmuştum ama çift mi tek mi bilmiyorum 

9EC86606-943C-478F-ADCD-A1707D4B423D.png.jpg

Birde sonu 081 D-082 D olanlar var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim bildiğim tek j far sadece yükseklik ayarı yapıyor arkadaki seviye sensörü ile. Çift j adaptif ise sağ sol da yaptığı için ön tarafa da bir seviye sensörü takılıyor diye biliyorum. Yani bir seviye sensörü daha gelecek ve far soketine ilave kablolama olacak. Bir de sigorta kutusuna yakın olan yerdeki far beyni de değişmesi gerekiyor sanırım. Daha iyi bilenler cevaplayacaklardır zaten.

Sizdeki lwr dediğimiz modulü ile afs modulünü değiştirmeniz gerekir. Lwr sadece yüksekliği ayarlarken afs hem yükseklik hem de sağ sol yapmaktadır. Ayrıca kablolarınızda biraz değişiklik yapılması gerekir. Gerisi kodlama. Basit değil. Ancak çok zor da değil. Yapılabilir bir işlem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Ömer Kahraman yani afs modülü de temin etmemiz gerek değil mi? 

Serviste bulunur mu bu arada? 

[mention=4484]Ömer Kahraman[/mention] yani afs modülü de temin etmemiz gerek değil mi? 
Serviste bulunur mu bu arada? 
Serviste fiyatı yüksek olacaktır. Çıkma olarak bakın derim. 7.5 çift j li birinden parça kodunu öğrenin. Aliexpresste bile bulunuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt