Neden Golf 8 Alınmamalı?

Bende mükemmele yakın olduğunu düşünüyorum. Kim kaç kere kaput açıyor ki ? Amortisör diyoruz. Bence almasa da olur. Teknoloji çok ileride. Travel assist fena bir sistem. Farlar matrix. Motor elektirik destekli. Belki de bilemediğimiz onlarca özellik. Kesinlikle iyi olacaktır. Ama benim favorim golf 6. Hiç biri o kadar yakışıklı degil. 
Ben 10 ay önce aracımı sıfır almıştım, silecek suyu bitince açtım kaputu ; )

Ama yine de polodan biliyorum demir çubuk Şahin doğan hissi veriyor maalesef

Eyvallah Furkan hocam, ben kısmet olursa alacağım ve aldığım hali ile kalmayacak o araç.

Evet kabul ediyorum 2012 de Golf 7 tanıtımında beynimde şimşekleri çakan o etkiyi yapmadı Golf 8

Ama yeni nesil bir araç yeni heyecan demek. Bu arada birçok kişiye golf aldırdım inşallah yine vesile olurum.
Katılıyorum hocam 7 ve  7.5 duruşu olmasa da mk8de canlı göremedik geldiğinde çoğu kişinin fikri değişir bence 7 kasa ilk çıktığında da hoşuma gitmemişti sonra aldım 😅😅😅 3 serisi keza öyle iğrenç diyordum şimdi kafaya onu koydum garip bir durum yani :) ama yenilik her zaman iyidir bence olumlu olumsuz yanları da illaki var mk8in artık gelince alanlardan dinleriz yorumları :)

@smhk tasarımı kiminin hoşuna gider kiminin gitmez tartışılır konu. Tuşları dokunmatik yapsa ne olur ki ben bu aracı alsam o sunroof tan yine ses gelecek. Audi A3 premium bir araç tasarım ve malzeme kalitesi olarak, golf 8 görünümüyle ve malzeme kalitesiyle pek premium bir araç değil gibi. Haberleri dinlerken çoğunlukla denk gelir hırsızlar çaldıkları lüx arabayla kaza yaptı dedikleri araçlar genelde BMW merco ve Audi. Golf maalesef bu seviyeye haberlerde bile ulaşamadı çünkü Almanın halk arabası🙂.  vw nin highline da bile opsiyon koyduğu donanımlar Mazda da senelerdir standart. Bu ülkede bu vergiler diyecem ama girmeyecem o konuya. Konunun özü gidip üst paket golfe 450 bin ₺ vereceğime biraz daha verir üst segment d sınıfı bir araca binerim hemde daha donanımlı. Highline 7.5 sahibiyim BMW ve Mercedes lerede bindim d sınıfında. Eğer birgün binerseniz golfü çok çabuk unuttururlar. Güzelim memleketimde tırnağıyla kazarak para kazanan milletimi vergi yağmuruna tutan kendileri sefa içinde yaşayan yöneticilerin yönetmediği bir ülke hayal ederek sözlerime son veriyorum.

@smhk tasarımı kiminin hoşuna gider kiminin gitmez tartışılır konu. Tuşları dokunmatik yapsa ne olur ki ben bu aracı alsam o sunroof tan yine ses gelecek. Audi A3 premium bir araç tasarım ve malzeme kalitesi olarak, golf 8 görünümüyle ve malzeme kalitesiyle pek premium bir araç değil gibi. Haberleri dinlerken çoğunlukla denk gelir hırsızlar çaldıkları lüx arabayla kaza yaptı dedikleri araçlar genelde BMW merco ve Audi. Golf maalesef bu seviyeye haberlerde bile ulaşamadı çünkü Almanın halk arabası🙂.  vw nin highline da bile opsiyon koyduğu donanımlar Mazda da senelerdir standart. Bu ülkede bu vergiler diyecem ama girmeyecem o konuya. Konunun özü gidip üst paket golfe 450 bin ₺ vereceğime biraz daha verir üst segment d sınıfı bir araca binerim hemde daha donanımlı. Highline 7.5 sahibiyim BMW ve Mercedes lerede bindim d sınıfında. Eğer birgün binerseniz golfü çok çabuk unuttururlar. Güzelim memleketimde tırnağıyla kazarak para kazanan milletimi vergi yağmuruna tutan kendileri sefa içinde yaşayan yöneticilerin yönetmediği bir ülke hayal ederek sözlerime son veriyorum.
Bu kardeşinize yetkiyi verin Golf sekizle nasıl uğraşılır görün ; )

Mekanik ve manuel seven birisi olarak benimde görüşüm beğenmedim. Mesela ben bardaklık üstündeki sürgüye aşığım. Iphone XR cuk tam oraya oturuyor ve navigasyonmuş bildirim miş hepsi anlık gözüküyor 1 göz ucuyla. Fiziksel far ve klima tuşları yine aynı şekilde ben 1 tuşla 1 basmayla açıp kapatamıcaksan veya ısıyı ayarlamak için 8-10 kez basacaksam dokunmatik tuşa o zaman ne anlamı kalıyor. İyiki 2020 golf almışım uzun yıllar binerim inşallah yenilemeye ihtiyaç duymadan ufak retrofit eklemelerle :)

Otomobili yalnız bir meta olarak görmeyip tutku olarak benimsediğim için, satın almak istediğim araçta direkt tasarıma bakarım. Tabii ki tasarım göreceli bir kavramdır ancak Golf 8'in ön tasarımı ve kokpiti bende şu ana dek en küçük bir heyecan uyandırmadı. 

Yanı esasen golf 8 çok çok iyi bile olsaydi bi premium araç gibi olmayacağı çok belli o yüzden kendi A3 bile bence artık premium class a girmediğini düşünüyorum çünkü hep A3 ile kıyaslama mevcut. Kabul edelim VW Avrupalı icin halk arabası nazarında  bakana wov etkisi yaratmıyor ki yaratamazda. Ama ülkemizin durumu da mevcut parası olan varsa (ki bence buna 350k TL üzeri) gitsin acilen BMW alsın.

Golf C segmentin öncu arabasıdır ve sınıfının en iyisidir diyebilirim.Evet en iyisidir mercedes bmv auidi gibi araçlara göre hem malzeme kalitesi hem fiyat performans hem de tutulan bir araçtır.Golf için sadece 5 kasa istekleri karşılayamadı onun haricinde hepsi tuttu.Golf 8 ise artık günümüzde yeni C segmentin önderi olacak diğer markaların ilham kaynağı olacak

Sizce Vw en çok sattığı modellerden birini pazarın gerisinde tutar mı?

Açıkcası ben beğeniyorum. Benim için önemli olmayan birkaç eksik parça yüzünden almam diyemem. Alınacaksada Rline harici olmaması lazım ufak birkaç dokunuşla yeterli olur. 

Ön far ve kaput tasarımı dışında ben de beğeniyorum. Diğer hatları, arkası, içi gayet güzel. Ön tarafa makyaj gelecektir 1-2 sene içinde. Onu beklemekte fayda var bence.

bu arada yeni a3'ün kokpit sağ ve solundaki hava çıkışları çok kötü ya :)  onlar olmasa iç dış çok iyi oldu.

Geri
Üst Alt