Neden Golf 8 Alınmamalı?

smhk

Üye
İsim
SMHK
Merhaba arkadaşlar, Golf 8 tanıtıldığından beri içime dert olmuştu. Ufak bir video ile neden tercih etmeyeceğimi anlattım. Sizin için tercih etme ya da etmeme sebepleri neler paylaşırsanız çok sevinirim.

Ön tasarımı berbat  :'(  arkasını beğendim. İçi de güzel gözüküyor. Kaput amortisörü kaldırmak nedir sen golfsun yahu !!!

13 dakika önce, smhk yazdı:

Merhaba arkadaşlar, Golf 8 tanıtıldığından beri içime dert olmuştu. Ufak bir video ile neden tercih etmeyeceğimi anlattım. Sizin için tercih etme ya da etmeme sebepleri neler paylaşırsanız çok sevinirim.

4 farklı kasa (Mk3-4-6-7.5) kullanmış birisi olarak bence de tam anlamıyla fiyasko oldu bu kasa.

Almış olsam, kaputu başkasının yanında açmaya utanırım ve yapacağım ilk dokunuş kaput amortisörü olurdu muhtemelen.

Üstü açık gözler facia, takıntılı birisi iseniz muhtemelen hep boş tutarsınız o gözleri.

Kokpit tasarımı aslında fena değil gibi ama fiziksel tuşların kaldırılması kötü oldu, lakin artık bunlara alışmamız gerekiyor sanırım. Tablet arabalar bizleri bekliyor. :)

Dokunmatik far anahtarının da bulunduğu soldaki kısım da ayrı bir ekran gibiymiş, bu açıdan görmemiştim daha önce. Arkası boş, o da nahoş...

Bu kasayı bize sevdirse sevdirse @Negatiwe Serdar Abi sevdirir, merakla onu bekliyorum ben. :)

Söylenecek herşeyi söyledik, artık bu saatten sonra gözle görüp, elle tutup buna göre yorum yapma vaktidir. 

Instagram da vw ve golfe ait hayli fazla hesabı takip ediyorum, ne zaman golf 8 ile ilgili bir paylaşım yapılsa yorumlarda onlarca negatif söylem görüyorum. Demek ki bu kasa fotolarda ve videolarda maalesef beğenilmedi, heyecan uyandırmadı.

Bence araç güzel, tasarım olarak ise biraz daha tabiri caiz ise oturaklı kesime hitap ediyor sanki. İç konsol çok otomatik olmuş, bence fazlasıyla. Boş pakette çok eksik duracaktır diye düşünüyorum. Ayrıca çok fazla otomatik olmasının sürüş zevkini düşüreceği kanaatindeyim ama tabii hepsi öngörü benim için. Ayrıca malzeme kalitesi düşmüş gözüküyor. En basitinden kaput amortisörü canımı sıkan bir durum

Bardaklik üstündeki sürgünün kaldirilmasi cok ciddi sorun benim icin, cok toz alir orasi ve temizlenmesi kolay degil, buyüzden hep kapalidir arabamda.

Dacia sandero standart olarak 2 tane kaput amortisörü var, baska söze gerek yok

Cok dijital, ben analog severim, arabada en nefret ettigim sey dokunmatik tuslardir,mesela  fiziksel tuslarla araba sürerken klimayi kontol etmek cok kolay, dikkat dagitmaz, klimanin dokunmatik olmasi pratik degil

Yakinda Ön-Camurluklar, tampon ve farlar degistirlerek mk7.5 golf 8'e retrofit yapilabilir, kaput degismesi lazim mi bilmiyorum, en iyi retrofit olur :)

4 farklı kasa (Mk3-4-6-7.5) kullanmış birisi olarak bence de tam anlamıyla fiyasko oldu bu kasa.

Almış olsam, kaputu başkasının yanında açmaya utanırım ve yapacağım ilk dokunuş kaput amortisörü olurdu muhtemelen.

Üstü açık gözler facia, takıntılı birisi iseniz muhtemelen hep boş tutarsınız o gözleri.

Kokpit tasarımı aslında fena değil gibi ama fiziksel tuşların kaldırılması kötü oldu, lakin artık bunlara alışmamız gerekiyor sanırım. Tablet arabalar bizleri bekliyor. :)

Dokunmatik far anahtarının da bulunduğu soldaki kısım da ayrı bir ekran gibiymiş, bu açıdan görmemiştim daha önce. Arkası boş, o da nahoş...

Bu kasayı bize sevdirse sevdirse @Negatiwe Serdar Abi sevdirir, merakla onu bekliyorum ben. :)
Eyvallah Furkan hocam, ben kısmet olursa alacağım ve aldığım hali ile kalmayacak o araç.

Evet kabul ediyorum 2012 de Golf 7 tanıtımında beynimde şimşekleri çakan o etkiyi yapmadı Golf 8

Ama yeni nesil bir araç yeni heyecan demek. Bu arada birçok kişiye golf aldırdım inşallah yine vesile olurum.

Eyvallah Furkan hocam, ben kısmet olursa alacağım ve aldığım hali ile kalmayacak o araç.

Evet kabul ediyorum 2012 de Golf 7 tanıtımında beynimde şimşekleri çakan o etkiyi yapmadı Golf 8

Ama yeni nesil bir araç yeni heyecan demek. Bu arada birçok kişiye golf aldırdım inşallah yine vesile olurum.
Güzel bir örnek görmediği sürece Golf severlerin temkinli yaklaşacağı bir kasa bu, heyecanla bekliyoruz abi. :)   (y)

Bende mükemmele yakın olduğunu düşünüyorum. Kim kaç kere kaput açıyor ki ? Amortisör diyoruz. Bence almasa da olur. Teknoloji çok ileride. Travel assist fena bir sistem. Farlar matrix. Motor elektirik destekli. Belki de bilemediğimiz onlarca özellik. Kesinlikle iyi olacaktır. Ama benim favorim golf 6. Hiç biri o kadar yakışıklı degil. 

Kimi yazacak kimi yazılanları video yapıp seslendirecek.

Olumlu ya da olumsuz, Golf 8'in ekmeğini yiyecek olan çok insan olacaktır..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf 8 R harici bende pek beğenemedim, açıkçası hertürlü aracın boş halini beğenemiyorum :))

Ama yenilik yenililtir adı üstünde. Gözler alıştımı herkes buna ayak uyduracaktır.

Forumda bi arkadaş pandemiden dolayı kaliteli araç beklemeyin diyordu, öncelikle o yorumu yapan hocam çok haklısın gözler önünde.

Teknoloji olarak bakarsak kesinlikle çağ atlamış diyebilirim, fakat ne içi ne de dışı mk7.5 high gibi değil kesinlikle, ön tarafı bi şekilde gözler alışır farlar boş pakette bile led geldiği için kabul edilebilir fakat arka tarafa ısınamıyorum bir türlü :( Gelelim bir diğer rakibi a3e @frknyldrm hocam a3 gerçekten hem içeriden hem dışarıdan eskisine göre hem teknolojik hem de çok dinamik bir görüntüye kavuşmuş. Yeni a3 ün ekran yerleşimi ve iç kokpiti çok hoş fakat kadran yanındaki o klima menfezleri gene olmamış, a3 lerin klima kapaklarını sevmem yenisini de sevmedim ama eskisine göre iyidir. Benim fikrimce yeni golf makyajlanana kadar kullanıcılar sevemeyecek gibi...

Geri
Üst Alt