Anahtardan Bagaj Açma

39AKN039

Üye
İsim
Akın
Arkadaşlar anahtardan bagaj kapağı açma işlemini yaptıran oldumu nasıl bir yöntem gerekli bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Otomatik mi diyorsunuz yoksa Kumandadan bagaj açmaya 2 saniye basılı tutunca pıt diye açılıp kilidin serbest kalmasını mı ? Otomatik bagaj için SoftClose veya SoftBagaj diye araştırın youtube da var.

Bu konu açıldığında hep aklıma gelen endişe, kapalı garajda veya araç arkası duvara çok yakın olduğu durumlarda bagajın otomatik açılması durumunda kapağın bir yere çarpması sıkıntısıdır. Özellikle amortisör değişimi ile yapılan işlemlerde buna çok dikkat edilmeli gerekir diye düşünüyorum (bagaj kapağı daha hızlı ve sert kalkacaktır )

Diğer sistemler ile alakalı olarak, Geçenlerde bmw x1'in otomatik bagaj açılma sistemini inceleme şansım oldu, hem bagaj kapağının ne kadar yüksekliğe kalkacağını ayarlayabiliyorsunuz, hemde bagaj açılması sırasında kapak bir engel ile karşılaşırsa otomatik duruyor. Sonradan yapılan sistemlerde buna dikkat ediliyormu bilmiyorum ama olmadık zamansız kazaların önüne geçmek için önemli diye düşünüyorum.

Bu konu açıldığında hep aklıma gelen endişe, kapalı garajda veya araç arkası duvara çok yakın olduğu durumlarda bagajın otomatik açılması durumunda kapağın bir yere çarpması sıkıntısıdır. Özellikle amortisör değişimi ile yapılan işlemlerde buna çok dikkat edilmeli gerekir diye düşünüyorum (bagaj kapağı daha hızlı ve sert kalkacaktır )

Diğer sistemler ile alakalı olarak, Geçenlerde bmw x1'in otomatik bagaj açılma sistemini inceleme şansım oldu, hem bagaj kapağının ne kadar yüksekliğe kalkacağını ayarlayabiliyorsunuz, hemde bagaj açılması sırasında kapak bir engel ile karşılaşırsa otomatik duruyor. Sonradan yapılan sistemlerde buna dikkat ediliyormu bilmiyorum ama olmadık zamansız kazaların önüne geçmek için önemli diye düşünüyorum.
Hafızaya aldırma pahalı olanlarda var ama ucuz olanlarda yok. Sıkışma önleme hepsinde sabit diye biliyorum. zorlanırsa duruyor.

Bagaj hidroliklerini söküp ters takarsanız istediğiniz işlemi yaptığına dair rivayetler var ama ben denemedim. 

Paranız var ise Tiguan-Passat'lardaki gibi softclose alternatiflere bakabilirsiniz.

@39AKN039 Bu işin en basit ve az maliyetli yöntemi, bagaj amortisörlerini tersine çevirmek hocam. İnternette kendin yap şeklinde ürün satanlar da var ama bir amortisörcüye danışmakta da fayda var.

Otomatik bagaj ve kapı vakumu sistemlerinde ülkede sanıyorum en bilinen marka Softclose. 2 ay önce kadar kendi aracım için gitmiştim, dükkanları evime çok yakın. Tanıdık olduğu halde yanlış hatırlamıyorsam sadece bagaj için 2-3 bin lira fiyat vermişlerdi. 

ben diğer iki aracımda yapmıştım... resimde çizdiğim sağ ve sol iki parçayı döküp ters çevirip tekrar takıyorsun golfün bağaj amortisörü kalın olduğu için bu işlemden sonra açıp kaparken sürtüyor ve araç boyasına zarar veriyor bu nedenle skoda hb aracın bağaj amortisörü ince olduğu için ben alıp takmıştım ve sorun çözülmüştü... basit bir işlem amortisörü servisten alın parça numarası 6Y0 827 550C bu olması gerek ama yanlış hatırlıyor olabilirim...

EF5888E4-1CE1-42A3-8F5C-DB7D01069EC9.jpeg

fakat 7,5 bu parça yok çalmışlar:)

9CC97BCA-E96F-4686-96A7-D7B0E0027074.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@metinkar parça numarasıyla aratınca bu çıktı abi sanırım unutmamışsın peki açılması kapanmasından memnunmuydun abi

Screenshot_20201028_204850_com.android.chrome.jpg

@39AKN039  bu parça değişmeden önce açılırken çok sert araç yerinden oynuyor gibi oluyordu bu parça değişince sorun kalktı... ama kesinlikle servisten alın...

ilk yaptığımda oturduğum yerden basıyordum açması çok iyi uzaktan basıyorsun şak açılıyor:) ama gidip kaptıyorsun🙈

@metinkar parça numarasıyla aratınca bu çıktı abi sanırım unutmamışsın peki açılması kapanmasından memnunmuydun abi

Ekli dosyayı görüntüle 39347

Geri
Üst Alt