YENİ BİR PRETORİA VAKASI 😎

@yunusaktas91 Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız kullanın inşallah.

Son cümleniz çok hoşuma gitti :D  bende bir süredir 19 istiyorum fakat söylenenlerden dolayı cesaret edemiyorum ama galiba bende sizin gibi nolursa olsun diyip 19 a çıkacağım.

Lastik olarak hangi modeli tercih ettiniz ?

Çok uzun bir süre olmamış fakat lastiklerin fren mesafesinden memnun musunuz çok fark hissetiniz mi?

Maşallah yakışmış profil resmi kireçburnu fırını mı :)  bu arada spacer var mı hocam ?
Doğrudur hocam Kireçburnu Fırını. Açıyı ve manzarayı denk getirince yakaladım fotoğrafı. 🇦🇿 :)  

Spacer vs. taktırmadım, sadece jant. 

Çok yakışmış, acilinden ön arka r tampon ile taçlanmalı. 
Hocam yarama tuz bastınız, önce jantların keyfini çıkarsaydık bi... :)  Sıralamada janttan sonra R Line ön tampon var ama replikalarına istenen fiyatlar insanı şaşırtıyor. 

Çok yakışmış, kazasız belasız çiziksiz günlerde kullanın. R Bodykit daha çok yakışacaktır Pretoria'ya R'line'dan ziyade. 

Bodykit fiyatları daha da artacak. 

Daha da artacak. 

Sonra daha da artacak. 

Çünkü Dolar artıyor. 

Daha da artıyor. 

Durdurulamıyor :(  

Hepsi Alibaba'dan toptan geliyor. USD üzerinden.

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Yarış mavisi dışında beyaz ve zerdeçal sarı renkli araçlar üzerinde Pretoria jantı çok beğeniyorum. @dgn hocamın dediği gibi R ön tampon ile görünüm bir başka seviyeye daha atlar. 
Teşekkür ederim Ahmet hocam sağolasın. Ben de bu kadar yakışacağını beklemiyordum açıkçası. :)  Nasipse ön ve arka tampon var kafamda ama önerdiğiniz R mı R Line mıdır? @dgn @AhmetCakmak

@yunusaktas91 Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız kullanın inşallah.

Son cümleniz çok hoşuma gitti :D  bende bir süredir 19 istiyorum fakat söylenenlerden dolayı cesaret edemiyorum ama galiba bende sizin gibi nolursa olsun diyip 19 a çıkacağım.

Lastik olarak hangi modeli tercih ettiniz ?

Çok uzun bir süre olmamış fakat lastiklerin fren mesafesinden memnun musunuz çok fark hissetiniz mi?
Cemal Süreya’nın da dediği gibi hocam, hayat kısa, bırakın kuşlar uçsun... :)  

Lastik olarak Hankook s1 evo3 tercih ettim. Ölçüler 225/35/19. Mesafe ölçecek kadar fren yapacağım bir durum olmadı çok şükür. Henüz yağmurlu havaya da denk gelmedim, o yüzden ne söylesem yalan olur bu husus için. Ama lastik seçerken ıslak zemin değerinin A olmasına dikkat ettim.

Marka olarak Falken, Kumho, Sava, Semperit, Petlas da tavsiye edildi. Fiyat olarak biraz daha üzerine koyup diğerlerine göre daha üst segment bir marka olsun diye Hankook tercih ettim. Michelin, Goodyear, Continental tabii ki daha kaliteli markalar ama fiyatları neredeyse iki katı. Patlama, balon yapma gibi durumlarda değiştirmek zorunda olduğumda yeni bir lastiğe ödeyeceğim fiyatın daha az üzecek bir miktar olması da etkili oldu seçimimde. Lastikçi de üstüne basa basa tavsiye ettiği için, biraz da araştırmaktan sıkıldığım için aldım gitti. :)

Lastik özelinde Michelin 17” Pilot Sport 4’ten geçmiş biri olarak herhangi bir olumsuz deneyimim yok şimdilik ama “kesinlikle tavsiye ederim” diyebileceğim kadar da kullanmadım.

Sadece tedariğinde biraz sıkıntı yaşadım. Pandemide fabrikaların üretim hızını azaltması, kışlık lastik üretimine geçilmesi gibi durumlardan 2-3 hafta kadar fabrikadan lastik bekledim. Bunun dezavantajı da yenisi lazım olduğunda temin için aynı sıkıntıları yaşamak olabilir sanıyorum.

Çok yakışmış, kazasız belasız çiziksiz günlerde kullanın. R Bodykit daha çok yakışacaktır Pretoria'ya R'line'dan ziyade. 

Bodykit fiyatları daha da artacak. 

Daha da artacak. 

Sonra daha da artacak. 

Çünkü Dolar artıyor. 

Daha da artıyor. 

Durdurulamıyor :(  

Hepsi Alibaba'dan toptan geliyor. USD üzerinden.
R bodykit’e hiç bakmamıştım, gözüm hep R Line’daydı, onu da bir araştırayım.  (y)

Valla hocam kendi arabam dahil ikinci el araç fiyatlarının absürt bir şekilde yükselmesine dahi memleket için çok üzülüyorum. Şu anda neredeyse paradan altı sıfır atılmamış gibi bir durumdayız. Ne diyeyim ki, Allah sonumuzu hayretsin... 

Geri
Üst Alt