Golf 7.5 Replika Fardan Orjinal J lede Geçiş İçin Yardım

Tek j farı geçende bostancı sanayi de 7 bine satıyorlardı. Çifti full dolu. Diğer ekipmanlarda 1200 tl tutar tutmaz. Kalanı işçilik ve montaj. 

Su an araştırma asamasindayim, parçaları ve gerekenleri bildikten sonra, alacağım parçaları dikkatli seçebilirim diye düşünüyorum. Zaten 15 civarı olursa yaptırmam açıkçası, ama tek j de o kadar olucağını sanmıyorum. 

Hocam replika j nin aydınlatmasını beğenmediniz galiba.Kullandığınız ampul nedir ?

@sonmohican replika j nin aydınlatması güzel beğendim ama  orjinale sevdalandım açıkcası maliyeti uygun olursa yapabiliirm :D   Led ampül kullanıyorum photon mono xenon alsam çok daha iyi olucak ama şu hali ile memnunum açıkcası 

Konu ile alakasız ama orijinal çift j nin parça kodunu arıyorum fakat bulamıyorum. Avrupada bir tanıdığıma fiyatını sordurucaktım :)

7.5 adaptif çijt j far için parça numaraları arayışına girdim, duruma göre tek j ye dönebilirim ;  parça noları hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Tek j daha rahat yapılabilir gibi geliyor çünkü tek beyin var ve yükseklik seviye sensörü ile rahat yapılabilir geldi bana siz ne düşünuyorsunuz?

+2 adet led kontrol modül  8V0907399D

2 adet led güç modül        7P5941572A

yükseklik seviye sensörü  5Q0512521F (7.5 a uyumlu galiba)?

+gateaway kontrol ünitesi 3Q0907338C (bu gw konusunda bilgisi olan varsa söyleyebilirse çok iyi olur)

kablo soketi galiba aliexpreste bulamadım bunu 8W0972420A *

vida seti                             N10708601*

bcm high olmak zorunda 5Q0937084DH

* ile işaretlediklerimi internetten bulmak zor servisten temin edebiliyorsak daha iyi veya montaj yaptırcağımız yer yardımcı olabilir.

Araştırıp bakabildiklerim bunlar bazılarını da aliexpreste kullanılmış olarak satılıyor ve fiyatları uygun, dikkat etmem gereken

Ayrıca şöyle bir durum daha var burada sarı sitede beyinlerin tanesini 1.000 liraya satan satıcılar var çinde beyinlerin çıkmalarını tanesi 400 lira

Moderatör tarafında düzenlendi:
@GodThread işin zor, ben araştırdım ciddi anlamda yapacaktım, sadece çıkma içi boş bir tek far sağlam yani tek j olan ülkemizde 3.500₺-4.500₺ arasın da senin toplayacağın far kablo beyin falan da  filan da şu dönem de 20nin bulur... çok iyi kovalaman lazım devamlı çıkmacı gezicen keş para her kapıyı açar... bence gerek yok...

sarı site mesela kaçırma

791069301

@metinkar düşünuyorum abi fakat parça parça toplamayı düşünuyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
adaptif belki o kadar tutar da tek j sanmıyorum be abi zaten bcm koltuk ısıtma için değişiyor dedim farı da aradan çıkartayım :)

@metinkar favorilerde abi ilan :) temiz baya buna ilaveten 2 adet beyin lazım, yükseklik sensörü, bcm, gw, far dönüştürücü kablo seti ve kabloları ve işçilik lazım oluyor

Geri
Üst Alt