Golf 7.5 Replika Fardan Orjinal J lede Geçiş İçin Yardım

Ofarukko

Katılımcı Üye

İsim
Ömer faruk
Herkese Merhabalar, hayırlı hafta sonları son zamanlarda koltuk ısıtma retrofti için parça toplamaya başlayınca bcm değişiminin şart olduğunu fark ettim. Açıkcası @forjust1day tuna abinin aracındaki orjinal farları görünce replikaların çok da kaliteli olmadığı kanaatine vardım. Belki çift j tek j den daha güzel duruyor olabilir ama orjinal candır diyorum :)

Madem bcm değiştiricem malum sarı sitede bir sürü çıkma j farları görünce sanki tahmin ettiğimden daha az maliyet çıkar diye düşünmeye başladım. İnternette araştırdım parçalara baktım fakat böyle bir konu ile karşılaşmadım henüz. Halojen fardan j fara geçen denk gelmedim hiç. Ben de sizlerden bu konuda bilgi istiyorum. Mesela hangi parçaları almam  gerek j ledin kaç tane beyini var gibi bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Bazı arkadaşlar şöyle diyebilir ya aracını sat yerine highline al, gerçekten çok güzel diyorsunuz ama temiz aynı km de dolu high ile arasında şu an 80-90 bin tl fark var. Ayrıca forumda retrofit zehrini aldınız mı olmuyor :D zevk haline geldi biraz :)

@metinkar abi farlar trde 6-7 ye bulunabiliyor ama beyinler konusunda bilgim yok, ve ekstra maliyetleri var mı bunları öğrenmek istiyorum.

Seviye sensörü gw,bcm bunları biliyorum montajda var ama far ve beyin konusunda bide alıcağım bcm ve gw destekler mi acaba ?

@GodThread  sana attığım üründe tüm beyinler ampülleri içinde fiyat da bedava ilave bunlada lzım diye biliyorum...

TRY 623.08 | AIDUAUTO AFS Xenon Far Horizon Seviyesi Sensörü KULLANıMı FIT VW Golf 7 Için MK7 Passat B8 5Q0 512 521 E
https://a.aliexpress.com/_mL0xElf

TRY 552.46  5% İndirim | VW Golf 7 IÇIN MK7 Xenon Far Otomatik Tesviye Aralığı Far Viraj AFS Tel/kablo/kablo Demeti Xenon Lamba led ışık
https://a.aliexpress.com/_mtezNtF

@metinkar abi farlar trde 6-7 ye bulunabiliyor ama beyinler konusunda bilgim yok, ve ekstra maliyetleri var mı bunları öğrenmek istiyorum.

Seviye sensörü gw,bcm bunları biliyorum montajda var ama far ve beyin konusunda bide alıcağım bcm ve gw destekler mi acaba ?

Bir arkadaşım vasıtasıyla ingiltereden getirtmeyi düşünüyorum bende çift j far yaklaşık türk lirası ile 4-4,5 bin tl arası mal olacak ancak arkadaşım gelirken hava limanında İngilterede hiç bir sıkıntı çıkmayacağını ancak Türkiye de sıkıntı çıkabilir diyor gümrüğe sokarlarsa çöp olur dedi. bende  araştırıyorum hala muhtemelen tanıdık bir tır şöförü ile getirteceğim ama ne zaman olur yada olur mu şuan meçhul. dolar euro daha fazla çıkmadan alayım ingilterede arkadaşımda dursun diyorum ancak çok kararsızım :)   farları alsak diğer parçalar kolay çözmesi 

Moderatör tarafında düzenlendi:
eskiden mid led on farlar 9 10 lira civarı idi Su an çıkmaları 6 ila 6.5 civarına bulanabiliyor.  Acelem yok ona uygun bcm ve gw aldıktan sonra farları en son alicam.

Ama şu an hangi parçalar nelere dikkat etmem gerek bunları iyice kavramam lazim, ayrıca tuna abinin u led retrofinde olduğu gibi araştırmak gerekiyor baya 

Bir farda 2 beyin var.

Cift j de 3 tane.

En iyi ihtimal 750₺ desek bir tanesine(hepsinin fiyati ve fonkisoyonu farkli). 3000₺ ediyor nerdeyse. O yuzden far ucuz diye direkt girismeyin bence. 

Bir farda 2 beyin var.

Cift j de 3 tane.

En iyi ihtimal 750₺ desek bir tanesine(hepsinin fiyati ve fonkisoyonu farkli). 3000₺ ediyor nerdeyse. O yuzden far ucuz diye direkt girismeyin bence. 
Geçen sene Apo ustaya sorduğumda çift j için 14bin maliyet çıkar demişti. Sanırım ona byakıllı parçaları temin edip montajını yaptırmıştı. Bu akıllıya fiyat sorduğumda 17bin demişti aradaki farkda allah bereket versin kısmı sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt