Klima yönlendirme aparatı

sefabucak

Üye
İsim
Sefa
Merhaba sevgili forum üyeleri,

Arabamda 2 havalandırma ızgarasındaki yönlendirme parçası çıkmıştı.Bir tanesini (sol yolcu klima ızgarısını) Arabacı kanalından video izleyip yaptım. Böyle bir sıkıntısı olanlara yardımcı olabilirim. Fakat diğeri en zor ve en önemli yerde;ön konsol. Zarzor ön konsolu söküp klima ızgarasını çerçeveden ayırdım fakat içindeki ızgarayı klimadan ayıramadım. Ne demek istediğimi anlamamış olabilirsiniz. Fotoğraflara bakıp ne demek istediğimi anlayacaksınız. Galiba sağda tırnaklar var ama nasıl ayıracağım bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı? 

3BCAEECE-3239-46A9-85AB-530A2BD94D02.jpeg

17AE6DC4-E890-414A-9D91-5568EC7C2FF8.jpeg

B381A8E8-F5E4-4710-AEB8-9AE4306E17AB.jpeg

Bu da sağ yolcu ön havalandırma ızgarası tamiri öncesi ve sonrasına aittir. Böyle bir problemi olanlara video linki atıp yardımcı olabilirim çok basit bir işlemdir.

3A0EAC5A-F718-403B-8821-E2FAC949250B.png

1EF8FCFD-B74A-41C6-A3EC-2A0B16B3F00C.jpeg

Hocam siz video link ini mesajınıza ekleyin, ilerde birisi mutlaka faydalanır. 

Forumlar bir nevi arşiv niteliğinde, biliyorsunuz.

@sefabucak Abiler bıçakla sorunu hallettim. şu sarıyla cizdigim yerlerin birine ucu sivri bıçağı koyup yukarı doğru çekince ızgara klimadan ayrılıyor. 

675564BB-6D1C-4518-9EAD-5DF2366911DB.jpeg

Benim ön konsoldakinin biri kırılmıştı söküp tamir ettim, şimdide arkadan biri kırılmış sökmeye üşendim öyle duruyor. Arkaya ben oturmadığım için çok önemli değil :)

Eski konulardan birinde vardı bu işlemler adım adım anlatılmıştı.

Benim de arka taraf kırıktı onarmıştım

@Kysr038  Hocam ben ön konsolun sökülme videolarını hep yabancı kaynaklardan buldum. Maalesef TR’de böyle videolar pek mevcut değil.

@agacmalzeme hocam bunlar küçük şeyler ama can sıkıcı oluyor. Her defasında orayı görünce insanın canı sıkılmıyor değil o yüzden yaptırmak istiyor arkadaki aklınıza bile gelmez biri söylemedikçe :)  

Ayrıca parçayı uhu ile yapıstırırken basıma gelen talihsiz olay oldu. Uhuyu fazla kaçırmışım öyle yapıştırıp bıraktım. Akmış ve kurumuş kötü oldu. Kaş yaparken göz çıkarmak dedikleri bu olsa gerek.

A5E66488-F5B3-4F51-B9B5-FC1524B1B3C7.jpeg

@sefabucakgeçmiş olsun hocam. Önceden mk5 te bolca yaşamıştım. Mk7 de de yaşamam yakındır diyerek toplu bir konu arıyordum. Elinize sağlık :)

@agacmalzeme japon yapıştırıcısıda hızlı kuruyor fakat fazla kaçırdım galiba. Aseton veya tinerle geçer mi acaba bilemiyorum. 

@yunusaktas91 teşekkürler hocam klima hakkında problem yaşayanlara güzel bir arşiv oldu.

@mustafacagri teşekkürler, birkaç ay önce açmıştım bu konuyu. Kim söyledi hatırlamıyorum ama yazın sıcak havada aşırı ısınan araba içinde klimayı en soğukta çalıştırınca soğuk-sıcak genleşmesinden dolayı o parçalar kendisini kırılmadan bırakıyor. Benim 2 parçam 2 gün arayla bıraktı kendini.

@serkan_kala geçmiş olsun hocam eğer o parçayı bulursanız çok kolay şekilde onarabilirsiniz,yardımcı olabilirim. Sol veya sağ taraf zorlamıyor ama eğer orta kısımdakilerden biriyse ön konsolu sökmek gerçekten zorladı beni.

@sefabucak sentetik tiner belki çıkarabilir sakın selülozik tiner kullanmayın. Aseton hızlı yapıştırıcıları çözer ama uhuya ne yapar nedemek lazım

Geri
Üst Alt