Orijinal Dinamik Led Stop ve İç Denetim Sensörlü Buzzer Alarm Sistemi Retrofitleri (Resimli)

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Arkadaşlar merhaba, 2016 model Golf 7 comfort aracıma @necati abinin emeği ile orijinal dinamik stop ve alarm sistemi uyguladık. Sağolsun bu işlemlere başlamadan önce gerek parça temini gerekse işlemler hakkında @Aliiii hocam yardımlarını esirgemedi. İlk olarak 7.5 kasaya ait orijinal led stopları ve gerekli kablajı temin ettim. Ardından alarm için gerekli olan;

Buzzer, (5Q0 951 605 A)

Buzzer bağlantı braketi, ( 5G0 951 227B)

Buzzer kablajı, (alieks)http://TRY 124.62 | Alarm Siren Speaker Horn Harness cable Wire FOR 1K0 951 605 C https://a.aliexpress.com/_BUe9Ie

İç denetim sensörü, (5Q0 951 172)

İç denetim sensörü kablajı, (alieks)http://TRY 195.23 6% Off | interior monitoring Alarm alarm Siren Speaker Horn Switch Harness cable Wire FOR VW Golf 7 MK7 A3 A4 A5 A6 A7 Q5 Q7 MQB CARS https://a.aliexpress.com/_B0MpSe

Alarm butonu, (5G0 962 109 20H)

Alarm buton kablajı (alieks-ustteki sensor kablaji ile takim geliyor)

parçalarını temin ettim. En çok uğraştıran buton oldu. Çıkma olarak temin etme yoluna gittiğimden zor bela çerçevesi olmayan bir buton buldum. Daha sonra buna kendim bir çerçeve modelledim.

IMG_7686.jpgD4D8E226-688A-4AA8-A908-7BD67850590C.JPG

IMG_7678.jpg

IMG_7690.jpg

İşlem yapılırken comfort 7 araca tesisat oluşturmak bir hayli meşakatli ve usta tecrübesi gerektiriyor. Golf 7 led stop ekleme işlemini basitçe dışlardan içe paralel çekerek orijinal şekilde olmasa bile hallediyorlar. Fakat 7.5 ledleri çalıştırmak için bu mümkün değil. Sağolsun Necati abi gayet titiz çalışarak orijinal şekilde kablajı araca entegre etti. Montaja, öncesine ve sonrasına ait aşağıda birkaç görsel paylaştım.

IMG_7343.jpg

IMG_7715.jpgIMG_7704.jpgIMG_7695.jpg

Bu işlemin ardından  orijinal dwa alarm sistemi montajı tamamlandı. Bu sürece sonunda elde edilen sonuca ait video çektim. Cam açıkken içeriye elimi soktum. Ayrıca araba açılış kapanışta buzzerdan hoş bir kuş sesi geliyor. video linklerini ve B sütununa gelen butona ait görseli aşağıya ekledim.

buzzer açma kapama sesi

alarm sistemi

IMG_7739.jpgIMG_7740.jpg

Okuduğunuz için teşekkürler.

IMG_7703.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Harika olmuş güle güle kullanın  :)  stopları ne kadara aldınız?

emek var tutku var ve sonuç harika. Güğzel günlerde kullanmanızı dilerim. ayrıca  bilgi paylaşımı içinde teşekkürler hocam.

Sadece stop değişimi bile aracın görselliğini aşırı değiştirmiş, buzzer ise işin tatlısı olmuş :)  emeğinize sağlık

Arkadaşlar merhaba, 2016 model Golf 7 comfort aracıma @necati abinin emeği ile orijinal dinamik stop ve alarm sistemi uyguladık. Sağolsun bu işlemlere başlamadan önce gerek parça temini gerekse işlemler hakkında @Aliiii hocam yardımlarını esirgemedi. İlk olarak 7.5 kasaya ait orijinal led stopları ve gerekli kablajı temin ettim. Ardından alarm için gerekli olan;

Buzzer,

Buzzer bağlantı braketi,

Buzzer kablajı,

İç denetim sensörü,

İç denetim sensörü kablajı,

Alarm butonu,

Alarm buton kablajı

parçalarını temin ettim. En çok uğraştıran buton oldu. Çıkma olarak temin etme yoluna gittiğimden zor bela çerçevesi olmayan bir buton buldum. Daha sonra buna kendim bir çerçeve modelledim.

Ekli dosyayı görüntüle 39140Ekli dosyayı görüntüle 39139

Ekli dosyayı görüntüle 39146

Ekli dosyayı görüntüle 39147

İşlem yapılırken comfort 7 araca tesisat oluşturmak bir hayli meşakatli ve usta tecrübesi gerektiriyor. Golf 7 led stop ekleme işlemini basitçe dışlardan içe paralel çekerek orijinal şekilde olmasa bile hallediyorlar. Fakat 7.5 ledleri çalıştırmak için bu mümkün değil. Sağolsun Necati abi gayet titiz çalışarak orijinal şekilde kablajı araca entegre etti. Montaja, öncesine ve sonrasına ait aşağıda birkaç görsel paylaştım.

Ekli dosyayı görüntüle 39141

Ekli dosyayı görüntüle 39145Ekli dosyayı görüntüle 39144Ekli dosyayı görüntüle 39142

Bu işlemin ardından  orijinal dwa alarm sistemi montajı tamamlandı. Bu sürece sonunda elde edilen sonuca ait video çektim. Cam açıkken içeriye elimi soktum. Ayrıca araba açılış kapanışta buzzerdan hoş bir kuş sesi geliyor. video linklerini ve B sütununa gelen butona ait görseli aşağıya ekledim.

buzzer açma kapama sesi

alarm sistemi

Ekli dosyayı görüntüle 39148Ekli dosyayı görüntüle 39149

Okuduğunuz için teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 39143
Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın. Güzel bir ekip operasyonu olmuş.   (y)

Butona ufak bir ayar gerekiyor gibi, sağda açıklık görünüyor.

@ZaGani Hocam güle güle kullanın gerçekten çok dinamik durmuş. Stopları nereden aldığınızı öğrenebilir miyiz? Tşkler.

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın. Güzel bir ekip operasyonu olmuş.   (y)

Butona ufak bir ayar gerekiyor gibi, sağda açıklık görünüyor.
Aynen hocam :)  biraz daha genis ağızlı bi cerceve modelleyip kapatacağım o açıklığı :)  

stoplari Ankara da orijinal parca satan bi tedarikçiden temin ettim arkadaşlar.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Alarm maliyeti nedir 
Hocam parcalari ben çıkma olarak temin ettim. Bütün parça maliyeti bin tl civarı oldu. Kablaj icin sadece konektorler pinler temin edilip burada olusturulabilir. Daha uyguna gelir. Ama ben ugrasmak istemedim. Hazir tesisat aldim.

Geri
Üst Alt