Golf 7 kalorifer kapalı konumda sıcaklık gelmesi

Resul911

Üye
İsim
Resul
Araç
Golf 1.4 TSİ Mk7 140hp R-Line
Merhaba;

Golf 7 2014 model aracımda, kaloriferi açıyorum kullanıp off tuşundan kapattığım zaman, kalorifer ızgaralarından halen (biraz) sıcaklık geliyor. 

Sebebi nedir bulamadım yardımlarınızı rica ederim.

5f7KOy.jpg

Merhaba, 

Sağdan 2. tuş.

Off 'a bastığınız da "İçerideki havayı çevir" tuşu açık kalsın. Bir de öyle deneyin. Büyük ihtimalle hava gelmeyecektir. 

Merhaba, 

Sağdan 2. tuş.

Off 'a bastığınız da "İçerideki havayı çevir" tuşu açık kalsın. Bir de öyle deneyin. Büyük ihtimalle hava gelmeyecektir. 
off basmadığım zaman zaten çalışıyor.
ben çalışmasın ve ızgaralardan da kapalı olduğu halde sıcak hava gelmesin istiyorum.

@Resul911 araçın derecesini düşür örnek 26 derece deyse 20 dereceye indirdikten sonra kapata bilirsin ben öğle biliyorum 

Konu basit. Kapatsanızda kanallarda sonuçta sıcak-soğuk hava kalır. Tıpa gibi kesmiyor sonuçta. Kalan havayı atana kadar sıcak-soğuk hava gelmeye devam eder.Hatta yazın aracınızı çalıştırdığınızda bir süre sonra elinizi havalandırmalara götürürseniz hafif bir sıcak hava attığını hissedersiniz... 

off basmadığım zaman zaten çalışıyor.
ben çalışmasın ve ızgaralardan da kapalı olduğu halde sıcak hava gelmesin istiyorum.
Tam olarak anlatamadım sanırım. Kalorifer kapalı (off modunda) kalıyor onda sıkıntı yok. Ama "İçerideki havayı çevir"  tuşu açık kalsın. Bu tuşun açık olması demek kaloriferin açık olması demek değil. Önce off tuşuna bas, sonra dediğim tuşa bas ışığı yansın. 

@Resul911 sebebi aşağıda..

Klima derecesine göre hava girişi oluyor. İçerideki havayı değerlendirip ona göre hava gelebiliyor. 

Örneğin klima kapalı ancak cam ya da cam tavan açtınız. Sirkülasyon tuşunda ışık yanmiyorsa yani aktif değil ise içeriye hava girişi kanallardan da olur. Bence güzel özellik. Hele ki kışın soğuk havada cam açarsanız klima derecesi yüksek ise kanallardan sıcak hava gelmesi iyi oluyor. Sıcak istemez iseniz kisin 22 derecelerde tutmanız gerekir.

Tamamen hava girişi olmasın isterseniz sirkülasyon tuşunu aktif etmelisiniz. Ancak uzun süreli aktif olmasi dışarıdan hava alamayacağından  bugulanmaya neden olur.

Sonuç olarak arıza değil. İnce düşünülmüş mantıklı bir özellik..

• Beğen
Tepkiler: Ysn

Geri
Üst Alt