Yetkili bayiide araba yok.. Galeride sıfır araba çok..

Fightforus

Üye
İsim
Hakan
Arkadaşlar bugün cimere galericilerin yetkili bayiilerden topluca alıp kara borsadan sıfır olarak sattıkları araçlar için şikayette bulundum. Şikayetimi Ticaret bakanlığına yönlendirdim. Ne kadar dikkate alırlar meçhul tabi. Ayrica bayiilerdeki yetkililerin son kullanıcıya araç yok diyip galericilere araçları avanta usulü üzerinden veriyor olabileceklerinden de bahsettim. Denetlenmesini arz ettim. 

Tebrikler, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmişsiniz. Bizim konu ile ilgili önergemize Bakanlık şikayet söz konusu değil şeklinde yanıt vermişti.

çocukluğumdan itibaren bmw hayranıydım. ama bu sene mercedes galericileri kara listeye alıncaya tüm sempatimi kazandı. geçen hafta al sat yapan birini telefonda kibarca reddettiler gözümün önünde...

markaları ülkelerine şikayet etmek daha mantıklı "yetkili bayiden almadığım aracı yetkili servise götürmem" diye yazmak geliyor içimden umursarlar mı bilmem

@derossi Aynen dediğiniz gibi davranmak gerekiyor , yetkili bayii den alınmayan arabayı yetkili servise götürmemek lazım...

@Negatiwe doğru diyorsunuz ama deryada bir damla bile olsa üzerime düşeni yapmak istedim. Ülkedeki insanların %50 sini yarım şaseli kuş sürüsüne muhtaç ediyolar. Ciddi bir kazada ikiye bölünüyor ne canlar gidiyor. 

@derossi Farketmez,

Sistem öyle değil.

Eşe dosta aldırıp portföyüne katıyor, satılınca 1-2 prim veriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Deryada bir damla olabildiysek ne mutlu..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@derossi mercedeste satista bi tanidigim var satis icin iki yillik kasko, takasa araba vs seyler istiyoruz herkese satmiyoruz dedi. Bende sen yolunu bulursun ordan avanta falan diye guldum :)  oyle kolay degil taniyip guvendigin insanlar olmasi lazim onlarada ikiden fazla vermiyoruz dedi . Sonuc olarak herkes bir sekilde yolunu buluyor ülke bitmis

Geri
Üst Alt