seyahat&gezinti tavsiye öneri.

musiqzz

Üye
İsim
Oğulcan
Araç
Scirocco
Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize iyi akşamlar,
Pazartesi günü yakın bir arkadaşımla 3 gece 4 gün olmak üzere gezintiye çıkmaya karar verdik. Rotamı sizlerle paylaşmak ve tavsiyeleriniz varsa almak istedim öncelikle aracım 2012 Scirocco 1.4 tsi araçta iki kişi olacağız rotamız şu şekilde;
https://goo.gl/maps/JdQkv8hYML8eS8ox5

istanbul-çanakkale(şehitlik,truva antik kentini gezeceğiz) - bozcaada ( 1 gece konaklamayı düşünüyoruz) - izmir urla (1 gece konaklama)  - alaçatı çeşme (burda da 1 gece konaklayıp ertesi sabah tekrar istanbula dönmeyi düşünüyoruz).

rotayı google maps üzerinden paylaştım sahil tarafından geze geze gidelim dedik, sizce nasıl olmuş ? gidiş-dönüş ortalama 1800km.

Alaçatıda yüksek fiyat olabilir konaklama. Çeşme merkez tavsiye ederim. Polis evi ve ya öğrt evi yer bulunabilirseniz çok iyi olur. 

@musiqzz ooo benim rota

Güzergahta ;

Truva süt ürünleri: Antep fistikli peynir helvasi Canakkale izmir otoyolunda istanbul'a dönüste feribotlara gelmeden önce Alpetten sonra fabrika satis yeri, Erenköy

Gelsüt : Sade firinlanmis Peynir helvasi, Geliboludan istanbul'a dönerken,  Shell'den hemen sonra fabrika satis

Camlica süt ürünleri: Tacettin Temel Ezine peyniri, ezinede, istanbul istikameti

Öztürkler: 444 ezine peyniri, ezinede, istanbul istikameti

Yamanlar peynircilik: Koyun-keci-inek karisik peyniri, eksi mayali ekmegide güzel, tekirdag malkara

Radarlar!!!!! Güzergahtakiler E-87

Ilk önce yandex'i acin

Tekirdag malkara sabit radar

Koruköy sabit radar

Ezine'nin heryeri radar!!!

Edirne-Kesan polis pusuya yatiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Yigit3735 alaçatıda bir tanıdığımızın butik oteli var o yüzden orayı tercih ettik ama haklısınız normal şartlarda oldukça pahalı, çok teşekkürler yorumun için :)

@krym valla ellerin dert görmesin çok faydalı olacak bu bilgiler

bozcaada da guzel fakat ben gokceada'yi bi ayri seviyorum. gun batimi, ruzgari ve issiz insansiz koylari ile pek guzel ve pek sevdigim.

yol acik yola cik demisler. iyi yolculuklar.

@musiqzz Güzel rota olmuş ancak dönüşü başka yerden yaparsanız daha da güzel olur bence.

@tgun89 dönüş konusuna henüz karar vermedik, direkt izmir otobanından dönebiliriz duruma göre 

İyi eğlenceler iyi yolculuklar kazasız belasız. 
rotanın çok güzel bence oraların en güzel zamanı. Dönüş rotasını Bursa üzerinden yaparak İskender ile taçlandırın 

İyi eğlenceler iyi yolculuklar kazasız belasız. 
rotanın çok güzel bence oraların en güzel zamanı. Dönüş rotasını Bursa üzerinden yaparak İskender ile taçlandırın 
Çok iyi fikir [emoji108]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rota üzerindeki en keyifli ve manzaralı yolu dahil etmemişsiniz :(

Tekirdağ’dan Şarköy tabelalarını takip edip Uçmakdere’den muhakkak geçiniz.

Geri
Üst Alt