Golf 7.5 higline stop hk

Tanju1616

Üye
İsim
Tanju
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar  aracım golf 7.5 comfort, stopları değiştirmek istiyorum bunun için  aklımda 4 yol var.

1-) orjinal sıfır yada çıkma higline stop alıp takmak.Bu biraz meşakkatli olabilir( soket değişimi kablo çekme falan... daha önce yapan arkadaş varsa aydınlatabilir.

2-) magnetti marelli gibi kaliteli ürünü almak

3-) wisco gibi taiwan ürün almak.

4-) piyasada bolca olan Çinli stoplardan almak.

Tecrübe edinen arkadaşlardan yorumları bekliyorum.

5BE9C511-C5AA-4117-BDEE-A17A5A5E4F92.jpeg

E0FE02C3-057A-4712-A5C2-B7843242BB79.jpeg

Takipteyim

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba çin malı 7.5 kayar led kullanmış biri olarak tavsiye edemem. Çünkü ürün işçiliği stop kenarlarındaki çapaklar vs. kötü. Diğer yandan ışık renk kalitesi orjinale kıyasla yine kötü. Yani işi bilmeyen biri bile çakma olduğunu anlıyor. Orjinal veya çıkma orjinalde çok gereksiz bir maliyet olacağı için benim tercihim magnetti marelli olurdu.

Marellide 4000 bin civarı, orjinal fiyatında 

Marelli aldım 2 ay önce 2.750₺ + 250₺ montaj maliyeti olmuştu. Tesisat çekmesi oldukça basit bence marelli tercih edin 

Kayar led alirsaniz tesisati daha zordur. Fiyati da sadece stop 4 bin civari. Buna bir de kablo masrafi eklenir. 

Sahibinden buldum hocam. Bazen denk geliyor arkadaş geçen hafta çıkma orijinal stop 2.000₺ denk getirmiş. Biraz nasip ve şans sanırım. Tesisat diye kafanızda büyütmeyin sadece sinyaller için kablo çekiliyor. Gerisi sök tak zaten. Standart bir elektrikçi yapabilir. 

Bu arada çakma stoplar çok belli oluyor hocam. 

Sahibinden buldum hocam. Bazen denk geliyor arkadaş geçen hafta çıkma orijinal stop 2.000₺ denk getirmiş. Biraz nasip ve şans sanırım. Tesisat diye kafanızda büyütmeyin sadece sinyaller için kablo çekiliyor. Gerisi sök tak zaten. Standart bir elektrikçi yapabilir. 
Kayar sinyalli 7.5 stoplarından bahsediyorsunuz, doğru mu hocam?

images (12).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@10ur hocam ben yanilmiyorsam sizinkiler 7 kasa ledli stoplardi degil mi? 7.5 kayar sinyalliler icin cekilecek tesisat biraz farklidir. 

Ben 7 kasa led takmıştım ama mantık aynı değişen birşey yok. 

Geri
Üst Alt