Bir sakız (Kutusu) nelere kadir.

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Geçen gün marketten alışveriş yaparken bu sakızdan canım çekti ayıptır söylemesi, aldım bir kutu evde dolaba koydum. 

Dolabın kapağını açtığımda o muazzam koku burnumu şenlendirdi.  😁

Hemen bir kutu da arabanın içine kol dayamanın içine attım ve sonuç.... Aracın kapısını açtığımda gerçekten çok hoş kokuyordu.  

Hem arabada kokulu sakız var hemde kokulu hava.  Alerjisi olan veya bu kokuyu sevmeyenler olabilir tabii naçizane fikrimi paylaşmak istedim. 

9F6DC267-E2A7-44A4-9A93-F3AA22BE6B7F.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül bunu ben de yapıyorum, kutunun kapağını açık bırakınca daha güzel kokuyor. 1-2 TL'ye hem sakız hem de koku :)

Arac ici kokularin akma kokma durumundan dolayi kullanmiyorum. Guzel fikirmis.. bundan sonra bulunduralim👋

@PassificGolf7 Tüm araçlarımda marka ve test onaylı Little Trees kullanırım. Başka hiçbir koku kullanmam. Akmaz , alerji yapmaz ve minimum 20 gün kokusu keskin ve ek olarak 20 gün kokusu hafif hafif gelir. Kesinlikle öneririm opet ve shellerde bulabilirsiniz.

favorilerim :

1. Sırada pina colada

2. sırada Black ice

3. sırada Vanilla Dream

archtic white denedim beğenmedim buz kokusu tarzı bana çok hitap etmedi değiştirdim.

97FF2DFE-4E16-4EAF-A957-0CB994E57864.jpeg

@PassificGolf7koku ile ilgili hemen hemen her türlüsünün yorumuna baktım.Sizin öneriniz üzerine favorilerden 1.sıradakini almayı düşünüyorum.Ambalajından tamamıyle  çıkarıp kullanmak.mı yoksa ambalajı kesitliyerek mi kullanmak uygundur keskin kokuyu dengeleme adına?

Bu arada itriyat dükkanından yasemin kokusu doldurtuyor ve onu kullanıyorum.Konsantresi iyi olunca müthiş hafif ve uzun süreli koku bırakıyor.

@Recep Gül araç kokuları popüler değilken iç kokuyu bastırmak ve araç kapısı açıldığında hoş koku yayılması için yurt dışından bi şekilde gelen kokulu kağıt havlu/mendilleri ön göğüse bırakırlardı.Tabiki en masrafsız ve kolay olanı da vanilya tozunu kalorifer kapağını açıp önüne bırakmaktı.Güzel ve nostalji kokuydu.Hâlâ uyguluyan var mı bilmiyorum fakat vanilya kokusu neslini devam ettiriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@PassificGolf7koku ile ilgili hemen hemen her türlüsünün yorumuna baktım.Sizin öneriniz üzerine favorilerden 1.sıradakini almayı düşünüyorum.Ambalajından tamamıyle  çıkarıp kullanmak.mı yoksa ambalajı kesitliyerek mi kullanmak uygundur keskin kokuyu dengeleme adına?
tam açmak lazım bence. malum havalar soğudu ister istemez arac camları eskisi kadar acılmiyor. Bu da araci tam havalandiramamamiza sebep oluyor.

Geri
Üst Alt