Kaza.. (Kusur oranına itiraz dilekcesi) Sonuclandi 🥳

@AhmetCakmak kesinlikle en onemlisi kaldirim alcak olsa orda yoldan cikabilirdim .  Arkadasim kaskoyu bozma karsi taraf sucluysa onun trafik sigortası yapar dedi simdi. Ama prosedur nasil ilerleyecek bilmiyorum 

Proseduru ogrendim once biz hakliyiz gibi karsi trafik sigortasiyla yapilacak daha sonra kasko o sigorta sirketinden parayi alacakmis. Benimde salincaklardan ve poryalardan ses geliyordu onlarda aradan cikar artik :D  

Proseduru ogrendim once biz hakliyiz gibi karsi trafik sigortasiyla yapilacak daha sonra kasko o sigorta sirketinden parayi alacakmis. Benimde salincaklardan ve poryalardan ses geliyordu onlarda aradan cikar artik :D  
Siz kaskonuzdan yaptiriyorsunuz,

Kaskonuz karşı tarafın trafik sigortasından rücu ediyor.

Olası limiti aşma durumunda, karşı tarafın kasko imm teminatindan, kaskosu yoksa şahsın kendisinden sizin kaskonuz rücu ediyor. 

@ogzogz harika bilgi. Jantlar zaten cizikti poryalardan ses geliyordu salincaklarda degisirse iyi olurdu hepsi aradan cikacak yaptirsin karai taraf :D  

@ogzogz harika bilgi. Jantlar zaten cizikti poryalardan ses geliyordu salincaklarda degisirse iyi olurdu hepsi aradan cikacak yaptirsin karai taraf :D  
Sonuç olarak eksper kontrolünde ve servisin raporuna göre değişim ve onarım yapılacak. Bazı parçalar kullanıma bağlı eskiyen parça olduğu için kasko tamamını karşılamayabilir. Örneğin lastiğiniz yarılmış olsaydı, lastik degismesi gerekseydi, üretim tarihi itibariyle belirlenen değer göz önünde bulundurularak kısmi ödeme yapılır.

Tabi aracınız son kontrolünde memnun olmadığınız, sonradan oldu diyeceğiniz durumlar olursa, bunu aracı teslim almadan bildirin.

@tiesay hepsi on alt takima dahil hocam tam kaza yaptigim yer. Tramerde siserse 2bin siser. 200binlik arabada 3-5 tramere takilan adama telefonu yuzune kaparim :)  

@tiesay hepsi on alt takima dahil hocam tam kaza yaptigim yer. Tramerde siserse 2bin siser. 200binlik arabada 3-5 tramere takilan adama telefonu yuzune kaparim :)  
20 bin siserse sasirmayin, daha önce altini vuran arkadas 20 bin lira üstünde tramerle mutlu mesut yasamaya calisyor, edilecek kar sonra pahaliya patlamasin, sanayide dediginiz fiyatlara belki yapilir ama serviste ve kasko ödemeliyse dikkatli olun, ayrica kul hakkinada dikkat edin, onunda geri ödemesi sikintili oluyor

@krym hocam expere sunulacak yapilmasi gereken parcalarin listesini isteyecegim ustadan ,takipte olacagim edebildigim kadar 

Bugun ön takim kontrolü yapan bir rotcuya goturdum araci. Usta en ufak sıkıntı dahi yok alt takiminda dedi. Sadece rot ayari yapilmasi gerektigini soyledi ki onu bende biliyordum direksiyon bir parmak kadar sola yatik. Şuan kazanin zarari sadece sol on camurluk boya ve 3 jant boya ile duzelecegi anlasilmis oldu. Kaskoyu hic devreye sokmadan trafik sigortasindan dosya açtırdım sonucunu bekliyorum :)  

Siz aracın yanındasınız kaza anında onu geçiyor olduğunuza ait bir kanıt yok :) bu durumda bence %100 olarak karşı taraf suçlu. 

Merhaba arkadaşlar eksper yuzde 50/ yuzde 50 kusur oranlarini cikardi. Yani cikan masrafin yarisini ben ödeyecekmişim. Ustaya diyorum ki bu sonuc hatali bana kusur yazamaz. Yazmış işte yapacak birsey yok dedi. Tamam hukuk devleti degiliz ama buna itiraz nasil ederim ? Kimse iki seritli yolda yanyana giderken karşıdaki dengesiz direksiyona sahip çıkamayıp benim seridime girip kazaya sebep oldu diye bana kusur yazamaz yani. 
Eksper beyimiz birde jantlar cnc diye jantlari yaptirmak istememiş. Usta direk degiselim deyince degisim olmaz tamirle hallolur demis. Aklim almiyor yani fotolarda belli yani kazada olduğu. İnsan degil bunlar!
bunun ilerleyişi itiraz gibi bir durum nereye yapilir ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt