Kaza.. (Kusur oranına itiraz dilekcesi) Sonuclandi 🥳

Ve sunuda belirteyim adam bana once yol verip sonra panikle! Ustume kirdi. Diyorum ya neredeyse tamamen seridine gecmisti bile. Buyuk acemi

@oguzkaanvolkan siz arkada olsaydınız %70-80 hatalı siz olurdunuz, sizin görüş alanı daha geniş ve frenleme yapma durumuna bakarlar.

Gecmis olsun hocam

Motosiklet egitimlerinde aldigim ilk öncelikli teoriyi uyguluyorum trafikte

Kimin hakli olduğu iş işten geçtik sonra onemli degil

Maddi manevi hersekilde basimiz agriyor

Kendinizi tehlikeden koruyarak defansif sürüş yapmaliyiz

Tekeri benim şeridime kaymış birinin yanindan kesinlikle gecmem

[mention=14751]D-NZ-93[/mention] tesekkurler sagdan ilerliyorken ikimizde ayni hizadaydik ve o arac bana vurdu.[mention=17078]tiesay[/mention] yani mantiken ben nasil hatali olurum anlamiyorum. İki araba yan yana gidiyoruz o seridinde duramayacak kadar acemi ve ustume çıkıyor. Saginda solunda ustunde arkasinda onemsiz yani bana vuran o ?
Seridinde duramayacak kadar acemi olduğunu hissettiysen

Bu tip durumlarda en guvenilir zamanda uzaktan gecmeyi planlama yapmak gerekir

@oguzkaanvolkan hocam ben sizin yazdıklarınıza istinaden size hatalısınız demedim, muhtemelen rapor sonrası kusur sizde çıkacaktır demek istedim.

Benzer bir kazaya istinaden böyle yorum yaptım. Yani araç kameranızı olsa ve kanıtlayabilseniz tamam ancak kamera kaydı yoksa öndekinin sinyal vermeden şeridinize girdiğini söylemek sözde kalacaktır. Genel kanı öndeki sağ şeride girerken siz sağından fırlayıp sağlamaya çalıştığınız şeklinde olabilir. 

Bir detay diğer vatandaş polise de ters yapmış, polis sinirle gelince onu haksız çıkaracak şekilde rapor tutmuş olabilir belki? 

Geçmiş olsun. 

Polisin tuttuğu rapora göre belirlenecektir. Sizin anlattığınıza göre 80-20 siz suçlusunuz. Aracın sağından geçmeye çalıştığınız için. %20 iranlı suçlu, kontrolsüz şerit değiştirdiği için. Fakat trafik polisi durumu sağlama olarak değilde yalnızca kontrolsüz şerit değiştirme olarak belirttiyse raporunda o zaman İranlı 8/8 suçlu çıkacaktır. Selektör'den itibaren hikayeyi yazarsa tam tersi. 

Cana gelmesin napalım, umarım eskisinden daha iyi olur.  

@HONEY hocam acemi oldugunu bana doğru direksiyonu kirdiginda hissettim frene bastim ama gec oldu tesekkurler 

@tiesay polis normal tutanak cikartti hocam onu doldurdu kendi yorumu yok malesef

ayrica neden sagdan gittigimi simdi düşünunce buldum fotograftanda gordugunuz gibi sola donus var. Tabi bunu tutanaga yazmadim ekleyebilirmiyim bilmiyorum. O yolda sola donusler var malesef 

C3470C37-363E-442C-ADD5-741FB409E293.jpeg

B0204521-50B7-43C3-BBB3-ADDE2336222E.jpeg

@Aliiii valla ortada bir kural var anladigim kadariyla ama benim aklim almiyor yani bu kurali bilmiyordum aracin sagindan gecilmez diye. Yanyana gidiyoruz ve arac beni sıkıştırıyor ben sagindayim diye nasil hangi mantikla bana suc dusuyor anlamadim :)  olan oldu tabi

peki suc bende ciksa ne olur onda ciksa ne olur? 
eskibir kazamda 8/8 karsi taraf kusurlu cikti her halukarda benim tramerimede işlendi sadece kasko bozulmadi 

Gecmis olsun

Iranlinin Arabasi "MB" plakaymis, bence ilk hata burada yapilmis @oguzkaanvolkanMB plakayi gördügümüzde uzaklasiyoruz o arabadan, ya suriyeli ya iranli bazen irakli olur arac sahipleri, genelde son model arabalar olur ama araba kullanmasini bilmezler, bizden daha beter araba kullanirlar :)

@Culture33 sağ şeritte iken selektör yapıyorsa hak etmiştir bence, soldan buyurup geçsin. Sağdan istediğim hızda giderim. Limitler dahilinde

@Musaaksoy ondeki arac sagdan gitmiyor hocam ? Soldan gidiyor ama benim sag seride tekerleri taşmış durumda. Bende kararini versin diye selektor yaptim. Oda sola gecti. Bende gecerken yanyana gelince anlamsiz bir sekilde ustume vurdu aracı. Ortada saglama vs yok. İki araba yanyana gidiyoruz ve mb plakali ustume cikiyor tamamen bu... 

Geri
Üst Alt