Çift Taraflı Bant Sökmek?

@erkanwrc @Culture33 Hocam sizce bu kadar inatçı ve zor bir yapışkan izi için Autoglym mi yoksa M600 tiner mi alayım? El ile biraz girdim az önce kaba kalın kısmını 10sn de 5sn yuvarlaya yuvarlaya aldım sayılır fakat parmaklar gitti :D . E tabi 4 kapının toplam 15 metre olduğunu düşünürsek parmaksız kalabilrim :( .

Öğle arası aseton deneyeyim birde umarım işe yarar lab'ta vardı.

Bende artık arabaya birşey yapıştırmama taraftarı hale geldim hocam @erkanwrc.

Edit: Aseton boyaya zarar verebilir belki vazgeçtim şimdilik parmak ile gidebildiğim kadar gideceğim sanırım sonrasındaki ince kalıntılar için ise bakalım kısmet nasıl çözeceğiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=167]erkanwrc[/mention] [mention=2809]Culture33[/mention] Hocam sizce bu kadar inatçı ve zor bir yapışkan izi için Autoglym mi yoksa M600 tiner mi alayım? El ile biraz girdim az önce kaba kalın kısmını 10sn de 5sn yuvarlaya yuvarlaya aldım sayılır fakat parmaklar gitti [emoji3]. E tabi 4 kapının toplam 15 metre olduğunu düşünürsek parmaksız kalabilrim [emoji20].
Öğle arası aseton deneyeyim birde umarım işe yarar lab'ta vardı.
Bende artık arabaya birşey yapıştırmama taraftarı hale geldim hocam [mention=167]erkanwrc[/mention].
Edit: Aseton boyaya zarar verebilir belki vazgeçtim şimdilik parmak ile gidebildiğim kadar gideceğim sanırım sonrasındaki ince kalıntılar için ise bakalım kısmet nasıl çözeceğiz.
Ben 2 ürünüde tecrübe etmediğim için şunu kullanın diyemiyorum ama uğraşınca çıkar en azından kullandığınız malzeme güzel silikon veya diğer uyduruk çift taraflı bantlardan değil iz kalmadan çıkartabilirsiniz kolay gelsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Kingslayer ne diyeyim ki şimdi, parmak yöntemiyle çıkıyorsa, bi tane beyaz silgi alın, onun ile çıkartın. unutmayın bir çok yerde silgi harika işler yaratıyor. örneğin yağlı el ile ellenmiş parçaların temizlenmesin de leke çıkartmalarında bire birdir.

@Culture33 Hocam kalın kısmı var ya o felaket yapışmış kalıntıları zaten dediğiniz gibi silgi veya mikrofiber bez ve alkol vs ile çıkarabilirim gibi fakat o kalın kısım çok zolruyor gerçekten parmaklarım gitti :/ . Misina ile almayı deneyeceğim o kısımları eğer o şekilde çıkartabilirsem hemen halledebilirim sanırım işi. Silgi işini de deneyeceğim (y)

Güncelleme: Misina da altına kısmen sokuyorum ama devamı gelmiyor maalesef ise yaramadı :(  

Dün bir video izledim; boyasız göçük giderme yapan bir işletme, çektirme yaparken kullandığı silikonu yüzeyden kaldırmak için sprey formunda aseton kullanıyordu. Belki işe yarayabilir.

Ben kapı eşiklerinin bantlarını kuru iken parmağımla ittire ittire çıkartmıştım, temiz çıkıyor ama parmağım su toplamıştı. Yapılacak iş değil kesinlikle.

@frknyldrm Hocam hiç demeyin benimde parmak su topladı üstelik bayağı uzun yapilacak kısım bütün kapı çerçeveleri :( . Yani parmaklar gidecek biraz ama yapacak birsey yok parça parça 3-4 günde bitirmeyi düşünüyorum açıkçası 

@frknyldrm Hocam hiç demeyin benimde parmak su topladı üstelik bayağı uzun yapilacak kısım bütün kapı çerçeveleri :( . Yani parmaklar gidecek biraz ama yapacak birsey yok parça parça 3-4 günde bitirmeyi düşünüyorum açıkçası 
Banta tutunacak bir yüzeye sahip eldiven takarak da deneyebilirsiniz bence. İnşaat eldiveni veya bulaşık yıkama eldiveni olabilir.

Parmağınıza zarar vermeyin bir bant kalıntısı için.

Bende de bu tarz çift taraflı bandı ayırma işleminde sıkıntı olmuştu. Bagajda inceli kalınlı yan yana 2 bant birbirine yapışmış hafif eriyip. Bir türlü ayıramamıştım. Daha sonra buzluğa koydum belki kolay ayrılır diyerek. Buzlukta donunca biraz ortasına maket bıçağı ile dokununca biraz daha ayrılır bir hal aldı, fakat yine de öyle kolayca çıkmadı. M700 tiner de deneyebilirsiniz, alt kısmına misina takarak ince ince sıyırmayı da deneyebilirsiniz. Elle soymaya çalışmak gerçekten çok yoruyor ve zarar veriyor 

@Kingslayer

Allah kolaylık versin hocam, oysa mayıs ayında ne kadar da uğraşmıştınız yaparken. Birçok kişiyi de gaza getirmişsinizdir  :D

@frknyldrm Eldiven deneyeceğim açıkçası.

@mustafacagri Misina olmadı hocam denedim giriyor alt kısmına ama ilerlemiyor. Kalın kısım icin sanırım hicbirsey ise yaramayacak gibi parmaklara kuvvet :/  

@Kysr038 Hocam aslında böyle olacağını bilsem diyorum hiç sökmeseydim. Çünkü soktukten sonra ise yaradığını daha net anladım :(  ama bu aralar arabayı satmayı düşündüğüm ve alacak arkadasa daha orjinal bir araç bırakmayı düşündüğüm icin sökme kararı vermiştim. Nerden bileceksiniz böyle olacak :/  

Güncelleme: bugün mutfak çakmaklarından (bu uzun tip olanlar) aldım ve ısıtarak söktüm %75 i bitti sanırım hafta sonu herşeyiyle bitirmiş olurum. Çakmakla bir müddet ısıtarak kolaylıkla ayrılıyor. Not: üst kısımlardaki keçe fitil kısımlarında mecbur zarar vermemek adına el ile parmaklarım su toplayana kadar uğraştım. Alt ve yan kısımlarda çakmak gerçekten çok etkili. Silikon bantın altında kalan iz için ise kil çekmeyi düşünüyorum.

Geri
Üst Alt