SONUNDA DİJON’A GEÇTİK/ DİĞER RETROFİTLERİM

Kardeş dijonlara 18 likten öi 16 lıktan mı geçtin üzerinde yay var mı konfor farkı oldu mu 
Çağlar merhaba, arkadaşta cevap verecektir ama bende yorum yapmak istedim. Eski dover janlarımda 2019 model Michelin Primacy 4 lastiklerim vardı. Bu lastikler hem konfor hem de ses yönünden süperdi. Ne zamana kadar Dijon'a kadar... Dijonda Hankook lastiklerim var, onlarda 2019. Bana göre ciddi konfor farkı oldu, ancak zamanla alışıyorsun sanırım. İlk zamanlardaki gibi sıkıntı etmiyorum. Yol tutuşu inanılmaz değişti, sanki hızlanma da değişti. En önemlisi çehresi değişti aracın.  Her ne kadar konfordan gitse de, araca bakmaya doyamıyor insan.... :)

Keşke bende yazılanlar gibi dijon geçişinden memnun olsaydım, yakın zamanda Dover'dan Dijon a geçişim oldu, primacy 4 ile birlikte aldım ama araba sanki el arabasına dönüştü gibi hissediyorum. 16 17 arasında konfor farkı olmuyor hissetmezsin diyenler bu duruma inanmak istemeyenler sanırım. Ayda ortalama 2 3bin km yapan biriyim jant lastik değişti arabaya karşı bi soğuma geldi neden bilmiyorum. Direk olarak deneyimlediğim tek şey yakıt konusu. 3800km ortalamam dover ile 6 idi şu anda yaklaşık 2bin kmdir kullanıyorum yine 6.. 1.6 TDI 90bg bu arada aracım. Kısaca yorumum Yol tutuşu hızlanma yakıt değişmedi, konfor kötüleşti.

@BUSAH Merhaba hemşehrim.
Bende 16" jantlı jetta dan 17" dijon jantlı Golf Highline a geçtim sizinle aynı fikirdeyim yaıtın 17 ye geçince artmadığı konusu hariç.
16 dan 17 ye geçince konfor bitiyor. Bence 17 nin tek artısı olabilir araç daha güzel gözüküyor.

@Terms Merhabalar  :)

Stopları değiştirdim arabaya aşık oldum, farları değiştirdim aklım gitti süper değişimlerdi onlar sonra difüzördü egzoz ucuydu derken baya keyifli retrofitler yaptım, haftada 1 arabamı kendim yıkardım ve zevk alırdım bu durumdan. Dijondan beri bütün şevkim kırıldı ya gerçekten çok acı bir durum ama  :lol:

Bende 17 ile konfor şikayeti eden bir golf kullanicisiydim. Eibach pro Kit yay taktıktan sonra ciddi derecede konfor arttı 
Bahsettiğiniz yaylar spor diye biliyordum. Konfora katkısı nasıl olabilir?

@Terms Merhabalar  :)

Stopları değiştirdim arabaya aşık oldum, farları değiştirdim aklım gitti süper değişimlerdi onlar sonra difüzördü egzoz ucuydu derken baya keyifli retrofitler yaptım, haftada 1 arabamı kendim yıkardım ve zevk alırdım bu durumdan. Dijondan beri bütün şevkim kırıldı ya gerçekten çok acı bir durum ama  :lol:
Bulut hocam adınıza üzüldüm.16" jant Michelin p4 Jetta ile s.demirelde ki virajlara girdiğim hızda 17" jant Goodyear Assym3 golf ile girersem araç dışa kayıyor :(
17" yolu daha iyi tutar diye biliyorum ama ben ters hissediyorum. Yada Golf  yol tutuşu zatıf.

Bahsettiğiniz yaylar spor diye biliyordum. Konfora katkısı nasıl olabilir?

Bulut hocam adınıza üzüldüm.16" jant Michelin p4 Jetta ile s.demirelde ki virajlara girdiğim hızda 17" jant Goodyear Assym3 golf ile girersem araç dışa kayıyor :(
17" yolu daha iyi tutar diye biliyorum ama ben ters hissediyorum. Yada Golf  yol tutuşu zatıf.
Aynı durumu ben golften golfe yaşıyorum ama psikolojik diye düşünmüştüm. Önceki kullanımımda sürekli aynı hızlarda girdiğimi bildiğim virajlar var 17'de biraz kayma bende hissediyorum. 

@yusufasinmaz Hocam hayırlı olsun. Görüntüye katkısı müthiş.

Konunu kirletmişiz kusura bakma bunun için. Bizimkisi konfor a olumsuz etkisinden can sıkıntısı.

@BUSAH hocam, hava kaç basıyorsunuz? bende geçenlerde uzun yol bagaj vs derken 33 yapmıştım, sonra düşürmedim, şehir içinde ciddi konfor kaybı hissediliyor. 

sanırım 17" için 32 yapmalıyız, hatta lastikçi standart 31 yapıyoruz demişti

Bende 17 ile konfor şikayeti eden bir golf kullanicisiydim. Eibach pro Kit yay taktıktan sonra ciddi derecede konfor arttı 

@forjust1day hocam ciddi derece derken? 16 dovera ne kadar yakın mesela 

FR yayına geçenlerde de çok,  yorum alsak?

@Seastar76 fabrika çıkışı 17” olduğu icin dover janta göre yorum yapamıyorum. Fabrikasyon yaylarda olan vuruntu gitti taktığım eibachlar 03-21 belki onunda etkisi vardir . 01-21 sahipleri baya sert oldugunu söylüyorlar

Geri
Üst Alt