Golf 7 Katlanır Ayna Problemi

Ens41

Yeni Üye
İsim
Enis konyalı
2016 model 1.2 tsi allstar aracım için aldığım katlanır aynaları bugün montaj yaptım fakat kodlamasını yaptığımızda sağ aynada hiç bir problem yokken sol aynanın katlanmadığını ve ambians ışığının yanmadığı ile karşı karşıya kaldık daha sonra kontrol ettiğimizde sol kapı modülünde ayna soketinin taktığımız yerde katlama ve ambians ışığının geldiği kısmının karşılığı olmadığını karşılığı gelecek şekilde boşta olan kalan soketten ayakları yerine taktığımızda ayna katlamaçalıştı fakat ambians ışık yanmadı yine.Ve kodlamada bir çok şeyi denesekte anahtardan hiç bir şekilde ayna açılmıyor da katlanmıyorda sadece arabadan inmeden kapıdaki anahtarı döndürürsem kapanıyor ve arabaya binip tekrar döndürürsem düğmeyi biraz bekliyor yaklaşık 4-5 saniye sonra açılıyor aynalar.Acaba aracımın kapı modülü desteklemediği için mi bunlar diye düşünüyorum sağ kapıda herşey olması gerektiği gibi idi en başından beri yada kodlamada bir hatamı yapıyoruz yardım edebilecek biri olursa çok teşekkür ederim şimdiden hepimize iyi forumlar 

2016 model 1.2 tsi allstar aracım için aldığım katlanır aynaları bugün montaj yaptım fakat kodlamasını yaptığımızda sağ aynada hiç bir problem yokken sol aynanın katlanmadığını ve ambians ışığının yanmadığı ile karşı karşıya kaldık daha sonra kontrol ettiğimizde sol kapı modülünde ayna soketinin taktığımız yerde katlama ve ambians ışığının geldiği kısmının karşılığı olmadığını karşılığı gelecek şekilde boşta olan kalan soketten ayakları yerine taktığımızda ayna katlamaçalıştı fakat ambians ışık yanmadı yine.Ve kodlamada bir çok şeyi denesekte anahtardan hiç bir şekilde ayna açılmıyor da katlanmıyorda sadece arabadan inmeden kapıdaki anahtarı döndürürsem kapanıyor ve arabaya binip tekrar döndürürsem düğmeyi biraz bekliyor yaklaşık 4-5 saniye sonra açılıyor aynalar.Acaba aracımın kapı modülü desteklemediği için mi bunlar diye düşünüyorum sağ kapıda herşey olması gerektiği gibi idi en başından beri yada kodlamada bir hatamı yapıyoruz yardım edebilecek biri olursa çok teşekkür ederim şimdiden hepimize iyi forumlar 
Bahsettiğiniz durum için 2 seçenek ortaya çıkıyor hocam. Kodlama olarak hata yapılmış olabilir ( içeriden aynalar kapandığı bunu gösteriyor) diğer durum ise Aynanın farklı modellerinden olan size denk gelmiş diyebilirim Kablo demetleri eksiksiz olmalıydı. Satıccı ile bu durumu paylaşın.Aynaların Senkroze çalışmasını da aktif ederek tekrar denemekte fayda olacaktır. En kısa sürede sorununuzun çözüme kavuşması ümidi ile keyifli forumlar dilerim.

@Ens41 İki kapının da kapı modül parça numaralarını söylerseniz yardımcı olmaya çalışırız.

@Ens41 Kapı modülleri kodları bu resimdeki gibi mi sol kapı üsteki sağ alttaki gibi pinleri kontrol edermisin

Ekli dosyayı görüntüle 38842
@zulalyol hocam sol kapı kodu 383 ile bitiyor sağ kapı resimdeki ile aynı forumdan @GkM_2015 ahmet hocam ile telefonda görüştüğümde allstar kapı modulu desteklemediğini sizin resimde attığınız kodlu kapı modüllerinden almamı gerektiğini sölemişti elinizde varmı hocam acaba 

Geri
Üst Alt