Auto hold arızası DSG (yokuşta)

Myasinc

Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar merhaba, dik bir yokuşta önümde araçlar durduğu için durmak zorunda kaldım 30 sn kadar bu süre içerisinde auto hold devreye girdi ve bende frenden ayağımı çekerek bekledim bir süre ama hareket edeceğim zaman gaza basar basmaz ekranda auto hold ve park freni arızası çıktı. Daha sonra auto hold çalışmadı. Trafik ışıklarında beklerken ayağımı sürekli frene basılı tutmam gerekiyor yoksa araç hareket ediyor. Ne yapmam lazım üstadlar.

F2E600DF-B4F3-4D47-B66C-15C840E17E87.jpeg

Orta konsoldaki el fren düğmesinin soketini çıkar yeniden tak bendede olmuştu Almanca yazı çıktı sonra düzeldi yani sıfırlama gibi birşey yaptı 

Upvote 0
Galiba kalibrasyon gibi bir şey var el.freninde dik.yokuslarda bazen bu hataya gecebiliyor düğmeden iletişim.kuramadigi için tekrardan kalibre ediyor 

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba, dik bir yokuşta önümde araçlar durduğu için durmak zorunda kaldım 30 sn kadar bu süre içerisinde auto hold devreye girdi ve bende frenden ayağımı çekerek bekledim bir süre ama hareket edeceğim zaman gaza basar basmaz ekranda auto hold ve park freni arızası çıktı. Daha sonra auto hold çalışmadı. Trafik ışıklarında beklerken ayağımı sürekli frene basılı tutmam gerekiyor yoksa araç hareket ediyor. Ne yapmam lazım üstadlar.

Ekli dosyayı görüntüle 38740
Hocam merhabalar, sorununuz nasıl çözüldü acaba

Upvote 0

Geri
Üst Alt