Sıfır araç bulamama konusunda sorularım + Engelli raporu

BUSAH

Üye
İsim
Bulut
Merhabalar sevgili hocalarım, öncelikle konu yanlış yerdeyse yönetici arkadaşlardan özür diliyorum, taşınırsa sevinirim. 

Bu konuda anlatmak istediklerime gelince, yakın zamanda hiç aklımda olmayan bir olayı gerçekleştirmek istedim. Annem %90 üzeri engelli, neden rapor çıkartıp ötv mtv indirimi almıyorsun sorularına artık dayanamayıp almaya karar verdim. Verdim vermesine de golf seviyorum olmadı leon kullanırım poloydu ibizaydı bana gelmez diye düşünerek araştırmaya başladım. Golf comfortline 256k  leon fr 231k güncel fiyatları var. Ama araç arayınca araç yok. Hem seat hem wv Adana showroomlarına gittim aralıkta seat martta da golf 8 gelecek dediler. 2020 modelleri satışta yok. Daha önce forumda rapor ile araç alan birkaç kişi ile karşılaşmıştım ama tam hatırlayamadım kimlerdi konu açmaya karar verdim. Bu araçlar sizce Türkiye geneli mi tükenmiştir yoksa her tarafı bir araştırıp bulmak mı gerekiyor size süreç nasıl olmalı. Bir diğer sorum ise rapor ile alınacak araçlar malum showroomlar harici yerlerde de satılıyor mu bilgisi olanlar aydınlatırsa çok memnun olurum. 

Araç bulunamaması raporla alakalı bir durum değil, engelliden engelliye ikinci el satılık araçlar ilanlarda da mevcut, ama bence bu hakkınızı sıfır araçtan yana kullanın. Ve bu hakkınızı alabilinecek en pahalı araçtan yana kullanın çünkü ne kadar pahalı ise o kadar çok indirim almış oluyorsun. Ayrıca ben olsan golf 8 i beklerim yada bmw 1, ya da yeni a3 gibi araçlar alırım.

Merhabalar, 

Geçen yıl bunu yapacak olsaydınız hem araç boldu, hem de 302bin tl (kdv+ötv dahil sınır) ye bmw 3 serisine kadar seçeneğiniz çok olurdu. Şu anda maalesef bu fiyat sınırına golf highline bile giremiyor, comfortline de göstermelik fiyat koydular ancak anlaşılan araç zaten yok. Ocak ayını beklemek matrah değerinde bir artış olacağından avantaj yaratabilir ancak o zamana kadar gelecek fiyat zamları, euro un artışı nedeniyle çoğu araç ÖTV üst dilime zıplayacağından sizin için yine dezavantajlı olacaktır bence. (A3, BMW 1 vs maalesef her türlü matrahın üzerinde kalacaktır, şu anda bile matrahın çok üzerinde. ) 

Şu anda maalesef ne leon, ne golf yok diye biliyorum. Arona düşünürseniz B suv olarak bulunabilir, veya skoda Scala yine vag grupta bulabileceğiniz araçlar. 

@Golftdi düşüncemi yazıya aktaramamış olabilirim ama raporla alakalı olmadığını biliyorum zaten, bugün audi ye de gitti zaten, a3 başlangıç fiyatı 366bin tl dediler yani 302bin sınırını aşıyor. Şu anda araştırırken birkaç showroom a denk geldim, t-roc satışları var ve engelli raporuyla beraber 185bin tl ye geliyor. leon 159bin golf 165bin civarı olduğunu düşünürsek t roc da mantıklı olabilir diye düşündüm. O da bütceyi biraz aşan bir durum. Etrafımda hiç kullanıcısı yok golften sonra nasıl bir his yaratır hiçbir fikrim yok ama fiyat sanırım cazip. 

@Golftdi düşüncemi yazıya aktaramamış olabilirim ama raporla alakalı olmadığını biliyorum zaten, bugün audi ye de gitti zaten, a3 başlangıç fiyatı 366bin tl dediler yani 302bin sınırını aşıyor. Şu anda araştırırken birkaç showroom a denk geldim, t-roc satışları var ve engelli raporuyla beraber 185bin tl ye geliyor. leon 159bin golf 165bin civarı olduğunu düşünürsek t roc da mantıklı olabilir diye düşündüm. O da bütceyi biraz aşan bir durum. Etrafımda hiç kullanıcısı yok golften sonra nasıl bir his yaratır hiçbir fikrim yok ama fiyat sanırım cazip. 
Merhaba 

Troc benim de beğendiğim bir araç ancak iç mekan golfü aratabilir. İç mekan konusunda dikkat edin.

Güzel ülkemde yaşamayı ve yaşam standardının daha yüksek olması gereken engelli insanlarımızın bile engellerine sınır koyan bir sistem. Engelliysen sınır 302 bin utanç verici bir durum olarak görüyorum. 

Güzel ülkemde yaşamayı ve yaşam standardının daha yüksek olması gereken engelli insanlarımızın bile engellerine sınır koyan bir sistem. Engelliysen sınır 302 bin utanç verici bir durum olarak görüyorum. 
2020 yıl için belirlenen sınır idi, şuanda araç fiyatları değiştiği için yıl başında güncellenecektir.
Tahminim 400 bin civarına çıkartabilirler.

Şu an için 2021i beklemek veya t-roc almak gibi bir seçenek var. Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim  :)  

Golf ve Leon için bilgisi olan var mıdır Türkiye geneli araştırsam bulma imkanım var mı sizce ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt