Sürüş Modlandık 😁

Aracımda keşke olsa dediğim nadir opsiyonlardan biri... hayırlı olsun keyifli yolculuklar.

Güle güle kullanın Tuna'ya bi kere bulastiysaniz patlatilan ekparalar dolan kredi kartı limitleri olarak geri dönüşler hazır olun:) adam retrofit dünyasının dış sesi insanın içine işliyor sonrası hepimizin malumu:)

Gaz tepkilerinde bariz bi değişiklik oldu mu? En azından bu retrofiti yapmaya değecek kadar? Ben açıkçası DCC olmadığı sürece vites topuzundan sporta alıp vites geçişlerini gaz tepkilerini ve direksiyonun reaksiyonunu yeterli görüyorum. Zaten bildiğim kadarıyla başka donanımlarda değişiklik olmuyor. Araç 1.5 tsi 150 ps highline. Adaptif şasi kontrolü olsun çok isterdim ama sürüş modlarının bi anlamı olurdu. Böyle güven vermiyor mevcut amörtisör ve yaylar. 

@smhk Yapılır hocam tavsiye ederim inşallah olur :)

@driver_can  acc ile aklımı çeldi bakalım :D  En kötü yanına gider halini hatrını sorarım :)  

@İlker34 teşekkürler hocam sağ olun sizinle de tanışmak istiyorum bu arada :)  

Gaz tepkilerinde bariz bi değişiklik oldu mu? En azından bu retrofiti yapmaya değecek kadar? Ben açıkçası DCC olmadığı sürece vites topuzundan sporta alıp vites geçişlerini gaz tepkilerini ve direksiyonun reaksiyonunu yeterli görüyorum. Zaten bildiğim kadarıyla başka donanımlarda değişiklik olmuyor. Araç 1.5 tsi 150 ps highline. Adaptif şasi kontrolü olsun çok isterdim ama sürüş modlarının bi anlamı olurdu. Böyle güven vermiyor mevcut amörtisör ve yaylar. 
@ack937 Gaz tepkilerinde kesinlikle bi değişiklik oldu ben sakin kullanan bir insanım dsg bazen saçmalıyordu eco da kullandım çoğunlukla tam istediğim kıvamda oldu diyebilirim. Değer bence ekonomi isterseniz eko bire bir salınım modu muhteşem detay bence. Ayrıca ben bazen silivriye giderken otobanda seri kullanırım sporta aldığımda araç iyi hoş şanzıman serileşiyor ama ama sport modda direksiyon taş gibi oluyor bu bir motor farklılaşıyor iyice ben 1 senedir kullanıyorum bugün tekirdağdan dönerken sporta aldığımda korkuttu aracım biraz :)  adaptif keşke hepimizde olsa ama ben memnunum belki bir spor yay olur :)   Spor moddda viteste geçince direksiyon sertleşmiyor bence, bugün spor modda tuna abiye söyledim abi direksiyon çok ağırlaştı diye ben normalde golfün direksiyonu yumuşak değil diye şikayet ederim a3 e nazaran Bence parasını hak edicek bir retrofit benim yorumlamam bu şekilde yapma amacımın yüzde 80 90'ı ise kesinlikle eco süzülme modudur. Çünkü gaz kullanmadığım cok zaman oluyor araçta. Deneyimlerim bu şekilde uzun oldu biraz teşekkür ederim :)   

Hayırlı olsun sevindim sizin adınıza. Anladığım kadarıyla en çok eco salınımdan memnunsunuz. Süzülme modu yani. Bu serbest sürüş modundan farklı bişey mi? Ayağımızı gazdan çekince belli hız limitleri motor sıcaklığı ve eğim koşulları içerisinde dsg yi boşa alıyor ve motora yakıt iletimi olmuyor bildiğim kadarıyla. Eğer bundan bahsediyorsanız benim aracımda var serbest sürüş modu zaten. Hani yaptırmaya değer mi ondan irdeliyorum biraz:)  

Hayırlı olsun sevindim sizin adınıza. Anladığım kadarıyla en çok eco salınımdan memnunsunuz. Süzülme modu yani. Bu serbest sürüş modundan farklı bişey mi? Ayağımızı gazdan çekince belli hız limitleri motor sıcaklığı ve eğim koşulları içerisinde dsg yi boşa alıyor ve motora yakıt iletimi olmuyor bildiğim kadarıyla. Eğer bundan bahsediyorsanız benim aracımda var serbest sürüş modu zaten. Hani yaptırmaya değer mi ondan irdeliyorum biraz:)  
bilmiyordum olduğunu sizde benim 1.6 tdi dsg bende yoktu. 

Bu arada teşkkür ederim.

@GodThread eski aracim leon fr da vardi,acikcasi arada aklima gelir olsaydi keske golf tede derim,gule gule kullanin,mahsuru yoksa ne kadara mal oldu ogrenebilirmiyim ?

@Kaanlink teşekkür ederim, size de nasip olur inşallah diyelim. Ne mahsuru estağfurullah. Net fiyat vermem yanlış olur  euro kuru farklılığı felan derken 1400 ila 1.700 arasi değişiyor. Kura bağlı çok değişiyor maliyetler tuş takımı idi lisans idi. Banada o civarlarda oldu maliyeti

Moderatör tarafında düzenlendi:
@uranusgrey_golf Orjinal kurulum tavsiye ederim. kurulum esnasında Motor Kontrol - Direksiyon ünitesine Parametre atıyor çünkü. Crackli açıldığında sadece ekranda modları görürsünüz :) Motor tepkimesi istiyorsanız orjinal lisans şart
Evet biliyorum ancak güncel fiyatlar nedir ne değildir bir sormak lazım.

@uranusgrey_golf Kura göre değişiyor hocam Yurtdışı lisans sipariş olduğu için. Yetkili serviste aynı şekilde almanya sipariş yapıyor geldiğinde kdv ötv ödüyor aksesuara ayrıca bide işçilik ve online kurulum ücreti alıyor. Fiyata Baktım şuanda 1550-1600tl civarında maliyet çıkıyor

@uranusgrey_golf Kura göre değişiyor hocam Yurtdışı lisans sipariş olduğu için. Yetkili serviste aynı şekilde almanya sipariş yapıyor geldiğinde kdv ötv ödüyor aksesuara ayrıca bide işçilik ve online kurulum ücreti alıyor. Fiyata Baktım şuanda 1550-1600tl civarında maliyet çıkıyor
Tuşlar dahil mi hocam peki?

Geri
Üst Alt