Şampuan önerisi

Frkntna

Üye
İsim
Furkan
İyi akşamlar iyi forumlar.

Uzun zamandır meguiars'ın ultimate wash wax şampuanını kullanıyorum artık bitmesine az kaldı. Yerine alınabilecek şampuan önerilerinizi bekliyorum. Deneyimleyip daha iyi olduğunu düşündüğünüz şampuanlar olabilir.

Meguiars.jpg

Evet çok güzel görünüyorlar. Her birini denemiş birisi olarak tavsiye etmiyorum.

Sonax.jpg

Sonax (turuncu) konsantre şampuan tavsiyemdir. 

Sebebi mumsuz cilasız oluşu. 

Çünkü cilalı mumlu şampuanlar tozu daha çok çekiyor ve daha çabuk kirlenmesine neden oluyor. Bu sebeple yıkama ihtiyacı sıklaşıyor. 

Sonax hem uygun hem de köpük oranı gayet tatmin edici.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nanolex pure sampuan tavsiye üzerine aldım kullanıyorum tavsiye ederim. pH nötr ve konsantre

@ogzogz evet toz konusuna katılıyorum. Sonax fiyat bakımındanda iyimiş tercihimi o yönden kullanıcam sanırım

Flowey ev13 nötr ph şampuan kullanıyorum, memnunum. 

Ağır kirleri için de flowey b33 kullanıyorum, wax bile söktüğü belirtiliyor. 

Flowey ev13 nötr ph şampuan kullanıyorum, memnunum. 

Ağır kirleri için de flowey b33 kullanıyorum, wax bile söktüğü belirtiliyor. 
güzel tercih. ben de bu ikiliyi kullanıyorum köpük aparatı içeriisnde.araçta wax varken ev13, yokken b33 kulllanıyorum.

kova şampuanı olarak flowey ev12 ve 2.5 ürününü tavsiye ederim. fiyat olarak cazip ve başarılı. cilalı şampuanları ben de pek önermiyorum ama meguiars yerine koch nanomagic shampoo deneyebilirsiniz. bölünmüş olarak o da avantajlı fiyatlara geliyor

@mustafacagri Aracı petrolde mi yıkıyorsunuz? Hangi istasyon Ankara'da? 

Kaliteli hizli cila oneirirmısınız?

Parlatacak boyayı koruyacak kaliteli ürün istiyorum hızlı cila olarak 

Ekli dosyayı görüntüle 38422

Evet çok güzel görünüyorlar. Her birini denemiş birisi olarak tavsiye etmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 38421

Sonax (turuncu) konsantre şampuan tavsiyemdir. 

Sebebi mumsuz cilasız oluşu. 

Çünkü cilalı mumlu şampuanlar tozu daha çok çekiyor ve daha çabuk kirlenmesine neden oluyor. Bu sebeple yıkama ihtiyacı sıklaşıyor. 

Sonax hem uygun hem de köpük oranı gayet tatmin edici.
Bu ürün gerçekten çok başarılı...

Valet pro posedion kullanıyorum tavsiye ederim.

Merhaba şampuan olarak flowey ev12 kullanıyorum. Ön yıkama şampuanı 2 tip hafif kirlerde flowey ev13, yoğun kir ve wax yoksa flowey b33. Hepsi f/p ürünü.

Hızlı cila olarak Koch Chemie Protector Wax. Yazın her yıkamada kullanılabilir. Bir üstü wax yapıp keyif yapmaktır 😀

Sonax ın ürünleri hem kaliteli hem fiyatları uygun. 

@tiesay 

@mustafacagri Aracı petrolde mi yıkıyorsunuz? Hangi istasyon Ankara'da? 
Yazın bahçede yıkıyordum da artık sular donar diye benzinliğe geçeceğim. Gölbaşında petrol ofisinde yıkıyorum. Peronları komple ayrı, yandaki arabadan su sıçradı etti olayı yok. Su süresi güzel. Kurulama için bolca alan mevcut. Uzak düşmezse tavsiye ederim. Gölbaşına girişte hemen sağda,migros yanında 

İyi akşamlar iyi forumlar.

Uzun zamandır meguiars'ın ultimate wash wax şampuanını kullanıyorum artık bitmesine az kaldı. Yerine alınabilecek şampuan önerilerinizi bekliyorum. Deneyimleyip daha iyi olduğunu düşündüğünüz şampuanlar olabilir.
Mümkünse "cilasız" şampuan kullanın., cilalı şampuanların temizlik etkisi düşük olur., şampuanda cila işi biraz kandırmaca.,

Sonax turuncu bol su ile iyi durulama yapılmazsa aracın boyasında leke ve şampuan kalıntısı bırakıyor.,

Bulabilirseniz nanolex pure shampoo, fiyat/performans ürünü olarak valet pro concentrated car wash gayet başarılı bir üründür.,

@Mmt0634 koch chemie protector wax veya sonax bsd güzel ürünlerdir.,

koch chemie pw uygulaması kolay zahmetsiz bir ürün., ürün sarfiyatı bakımından çok ekonomik., ultra konsantre bir ürün sulandırılarak kullanılıyor.

sonax bsd için en iyi yöntem şişenin yarısını başka bir kaba boşaltıp., %60 ürün %40 su karışımı ile güzel sonuçlar alınıyor., saf kullanımda toz çekiyor

Geri
Üst Alt