Yeni Passat ve Yeni Klima Ünitesi

tiesay

Katılımcı Üye

İsim
Erinç
Ekim ayında gelen son partideki yeni Passatlar da yeni klima kontrol ünitesi ile gelmiş.

Aliexpress de bu yeni ünite vardı ancak yakında iyice yaygınlaşır, retrofitçi arkadaşlar için de yeni bir uygulama olur. 

Screenshot_20201006_145356.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok güzel görünüyor. İlk partide sanırım Sync yoktu, bu çok güzel görünüyor. Ben şahsen alırım :)

@Aliiii Hocam görüntü bence de güzel, kullanım tecrübesi de korkulduğu gibi zor değil deniliyordu.

Mekanik tuşlar kadar rahat ve hızlı tabiki olamaz ancak günümüz dünyası kapasitif tuşlara, dokunmatik ekranlara kayıyor maalesef. 

Sanıyorum forumda da bir arkadaşımız golf aracına bu kontrol ünitesinden uygulama yapmıştı, eski gün tam hatırlayamadım. 

Elegance passat aldık geçen hafta ön arka amblem’ler direksiyon logosu ve jant logoları’da farklı bende çok sevmedim açıkçası ama alışırız tabi her şeye alıştığımız gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muhtemelen ellerinde eski panel kalmadığı için mevcut araçlara peyderpey takmaya başladılar.

Ekim ayında gelen son partideki yeni Passatlar da yeni klima kontrol ünitesi ile gelmiş.

Aliexpress de bu yeni ünite vardı ancak yakında iyice yaygınlaşır, retrofitçi arkadaşlar için de yeni bir uygulama olur. 

Ekli dosyayı görüntüle 38403
@GkM_2015Ahmet hocamın aracında var bu panelden.

Görüntü çok hoş ama mekanik tuşların kullanım kolaylığı da ortada. Önceliklere göre tercihler değişir.

Bence iyi ama o klima ünitesinden sonradan Multimedia sönük kalmış daha büyük ekran ister

Ekli dosyayı görüntüle 38403

@GkM_2015Ahmet hocamın aracında var bu panelden.

Görüntü çok hoş ama mekanik tuşların kullanım kolaylığı da ortada. Önceliklere göre tercihler değişir.

Bence iyi ama o klima ünitesinden sonradan Multimedia sönük kalmış daha büyük ekran ister

6E7B1589-6EF3-4F17-BBE7-7BA05EA7A749.jpeg.a09bf8627c3f09b64291a89a26ac6b97.jpeg

Ben fiziksel tuşlardan yanayım. Kullanımı dijitale göre daha iyi , ergonomik gibi. 
Bunun görüntüsü daha modern, daha şık olsa da ben de sizinle aynı fikirdeyim. Fiziksel tuşta gözü yoldan ayırmadan kullanım imkanı oluyor.

Parmak izinden hiç bahsetmiyorum, kapı cebinde cam silme bezi ile gezdiğim için iz oldukça silerim, sildikçe de tuşlara basmış olurum herhalde. :)

İşlevselliği tartışılır fakat güzel olmuş. Mevcut kasa 2023’e kadar üretileceği söylendiği için Volkswagen yeni tasarım dilini ufak ufak monteliyor Passat’a.

Geri
Üst Alt