Kırılan Golf 7 sol ayna ve sol silecek

Golftdi

Katılımcı Üye

İsim
Bayrak
Arkadaşlar sol ayna lazım mı sizce bu fotoda bana? Yerinden mi çıkmış mı bu ayna yoksa tırnakları veya tutan metal kısım yamulmuş mudur? Sizce nedir? Dün önüne park ettiğim evin sahibi tarafından aynam ve sileceğim kırıldı. Elinde sol ayna olan var mı eğer kırıksa?

317229F8-6A0B-4E01-AE0C-4762D61C85AE.jpeg

78579A09-1991-4153-8268-A4EA271A3109.jpeg

610CE51F-CC2E-43D0-ABEA-DFE5FA0CD056.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu yapılan karaktersizliktir. Aynada sorun olduğunu sanmıyorum söküp bakın içeriden. Ama silecek kötü olmuş. Zira golf 7 lerde silecek kalkmıyor, kaputa dokunuyor. Sileceği kırmak için çektiğinde kaputun boyasına da zarar vermiştir

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golftdi Şerefsizin çocuğu, polise şikayet etmediniz mi? o mala zarar veren ………… (yazacak kelime bulamadım) 

Arkadaşlar sol ayna lazım mı sizce bu fotoda bana? Yerinden mi çıkmış mı bu ayna yoksa tırnakları veya tutan metal kısım yamulmuş mudur? Sizce nedir? Dün önüne park ettiğim evin sahibi tarafından aynam ve sileceğim kırıldı. Elinde sol ayna olan var mı eğer kırıksa?

Ekli dosyayı görüntüle 38397

Ekli dosyayı görüntüle 38398

Ekli dosyayı görüntüle 38399
Eve giriş-çıkışı engelleyecek şekilde mi park etmiştiniz hocam, numara bırakmış mıydınız?

Suç duyurusunda bulunun, polis çağırın. Bir şey çıkar mı bilmem ama tedirgin olması bile yeter. 

@Musaaksoy @frknyldrm @Culture33 Arkadaşlar sorun yok büyütmedim olayı, evet evin girişine park etmiştim, telefonda bırakmıştım adam o kadar sinirlenmiş ki numarayı görmemiş. Bende hatalıyım ama onun yaptığı şiddettir. Polise tutanağa gerek duyulmadı adam zararı karşılarım dedi durdu zaten. Büyütmedim bende.
Şimdi bu ayna kırılmadıysa neden yukarı çıkık duruyor acaba alttan tutan yerler mi yamuldu, yamulduysa o nasıl düzelecek? 

@Musaaksoy @frknyldrm @Culture33 Arkadaşlar sorun yok büyütmedim olayı, evet evin girişine park etmiştim, telefonda bırakmıştım adam o kadar sinirlenmiş ki numarayı görmemiş. Bende hatalıyım ama onun yaptığı şiddettir. Polise tutanağa gerek duyulmadı adam zararı karşılarım dedi durdu zaten. Büyütmedim bende.
Şimdi bu ayna kırılmadıysa neden yukarı çıkık duruyor acaba alttan tutan yerler mi yamuldu, yamulduysa o nasıl düzelecek? 
Hocam, ev sahibinin zararınızı karşılayacağını da yazsaydınız keşke ilk mesajda, linç ediyorduk az kalsın adamı. :)

Teknik olarak yorum yapamayacağım, bilenler yardımcı olacaklardır.

@frknyldrm Zararı karşılayacak diye o zat iyimi oldu şimdi, onu anlayamadım. böyle kişiler her zaman karşıdakine zarar verebilecek nitelikte insandır. benim de başıma geldi, hem de emanet arabada hiç bir yeri engellemezken şerefsizin evladı gelmiş sileceği kırmış aracın önüne bırakmış. ben de öyle görünce bastım küfrü, sülale aile hiç bir şey bırakmadım. o kadar küfür 7 ceddine kadar gitti de sesini çıkartamadı. onun için böyle kişilere hiç acımam çağırırım polisi mala zarar vermekten tutanak tuttururum. yarın başkasına yapmayacağı ne malum. 

@Golftdi hocam ayna iki adet somunla tutturulmuştur gövdeye. Bu şekilde yukarı doğru çıkıntı yapması alt somun girişinin kırıldığını gösterir, servise götürün tespit yaptırın tutanak altına aldırın, aynanız değişecek 1250 TL katlanmaz olanın gövde fiyatı, birde silecek kolu 750 TL civarı tutar. 
şahsın evinin önünde dahi olsa kaldırıma vs park etmediyseniz aracınıza bu şekilde zarar veremez, eğer ücretleri ödemeye razı olmazsa bence şikayetçi olun mala zarar vermek suçundan yargılanır. 

@coskun023 Kaldırıma dahi park etse bu hak ve yetki kimsede yoktur, kimse kimsenin malına zarar veremez. 155'i arar kaldırma/evimin girişine park etmiş çekilmesini istiyorum der polis te yazar cezasını .eker arabayı. benim hastam varken aracımın arkasına başka bir araç park ettiği için çıkamadım, taksi çağırdım gidip geldim hastaneye, ertesi günüde kişiyi uyardım. bir daha da o şekilde park etmedi. 

@frknyldrm Zararı karşılayacak diye o zat iyimi oldu şimdi, onu anlayamadım. böyle kişiler her zaman karşıdakine zarar verebilecek nitelikte insandır. benim de başıma geldi, hem de emanet arabada hiç bir yeri engellemezken şerefsizin evladı gelmiş sileceği kırmış aracın önüne bırakmış. ben de öyle görünce bastım küfrü, sülale aile hiç bir şey bırakmadım. o kadar küfür 7 ceddine kadar gitti de sesini çıkartamadı. onun için böyle kişilere hiç acımam çağırırım polisi mala zarar vermekten tutanak tuttururum. yarın başkasına yapmayacağı ne malum. 
İyi olmadı tabii ki ama karşı taraf zararı karşılar ve helalleşilirse uzatmanın bir anlamı yok bence hocam.

İlk mesajda bu hususun belirtilmemesi de bizi farklı düşünmeye sevk ettiği için bence yanlıştı, onu belirttim.

Hocam bende katlanır ayna taktırmayı düşünüyodum eğer sizde orijinal ayna arıyorsanız benden çıkan aynaları takım veya adet olarak size verebilirim. 0553 388 23 48 görüşebiliriz

AEAFDC81-A2B8-4481-8641-AAB439263EFC.jpeg

@Culture33 Haklısınız bende kaldırıma park edilse bile zarar veremeyeceğini yazacaktım ama tekrar düzenleme yapmadım. Kimsenin mala zarar verme hakkı yoktur. Bende adli işlemi başlatmasından yanayım, ancak karşı taraf tanıdık ise birşey diyemem. 

Geri
Üst Alt