Coming/Leaving Home Gündüzken kullanabilmek??

hengemen

Üye
İsim
Sarp
Arkadaşlar merhaba. Sorum basit. CH/LH Gündüz kullanılabiliyor mu ? Bir kodlaması var mı aracımda yeni aktif ettim ve sadece karanlıkta kullanabiliyorum şu anda.

@hengemen Hocam merhabalar. Gece yanmasının sebebi sensörden kaynaklı. Işık gerekli olduğu an CH / LH çalışır. Tahminimce VAG kodlamayla yapılabilir diye düşünüyorum. Gündüz CH / LH pek tercih edilen bir özellik değil ama sonuçta zevk meselesi hoşunuza gidiyorsa yaptırın :D

@emrekk hocam kodlamayı bilsem şu anda yaparım şahsen benim hoşuma gidiyor 😂

@hengemen forumda kodlama bilen arkadaşlar var onlardan yardım alabilirsiniz veya vag ile uğraşan ustalardan uygun bir fiyat alıp yaptırabilirsiniz. Eğer Ankara'da ikamet ediyorsanız Ali Delen diye bir usta var şaşmazda, ondan fiyat alabilirsiniz. 

Gündüz de yanmasını istiyorsanız sensörden bağımsız olarak forumda konusu da bulunan far sensörsüz araçlar için yapılan kodlamayı yapmanız gerekmekte. Tabi standart olarak sensörlü araçlarda çalıştığı gibi değil her kapıyı açtığınızda tavan lambası yandığında devreye girerek çalışacaktır. 

Surekli yanmasi icin ic aydinlatmaya baglayabilirsin ama tavsiye etmem sensor takana kadar bende mecbur ole kullaniyordum sensor takinca kapattim

İç aydınlatmaya bağlamak sağlıklı bir şey değil onun yerine ch lh ın eşik değeri var onu düşürseniz aydınlıkta da yakabilirsiniz

@mustafacagri belki bilen biri gelir diye konu açtım bende hocam. Ledlerin yanışı hoşuma gidiyor.

@reaper0690 sürekli yanması değil hocam zaten. Şu anda CH/LH güzel bir şekilde çalışıyor. Ancak hava karanlıkken çalışıyor ben bunu değiştirmek istiyorum sadece.

Kilit açınca yanması Leaving Home. Çalışmaması için iki seçenek geliyor aklıma.

1- Kodlamayı yaptıktan sonra medya ekranından ışık ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmeniz lazım. 

2- Automatic yaptığınız yerin devamında ki değerlere baktınız mı, aynı mı burada yazanlarla

(1)-Comfort illumination-Coming Home Verbaustatus   /  automatic 

(2)-Comfort illumination-Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung    /   active 

(3)-Comfort illumination-Menueeinstellung Cominghome  /  10 s

(4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten   /  Low beam 

(5)-Comfort illumination-Coming-home Einschaltere  /  ignisignition 

(6)-Comfort illumination-Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung  /  12 lx

(7)-Comfort illumination-Leaving-Home Verbausstatus  /  Enabled 

(8)-Comfort illumination-Menuesteuerung Leaving-home Freischaltung per BAP  /  active 

(9)-Comfort illumination-Menueeinstellung Leaving-home Zeit per BAP  /  10 s

(10)-Comfort illumination-Helligkeitsschwelle Forward-Messung  /  46400 lx

Bu ayarları kullanıyorum .  Saolsun @fcsrn hocam yazmış bu şekilde .hepsini uyguladım. Tek anlamadığım 6 ve 10 numaralı ayarlar.

Hocam ch ve lh nın çalışma koşulu şöyle diyorki sensöre şundan fazla ışık gelirse farları yakma şundan az ışık gelirse ışıkları yak akşam oldu siz bu ışığın eşik ayarlarını ayarlarsanız yani dediğim şu diyelim 10 dan küçükten yanıyorsa 100 den küçükte yansım derseniz aydınlıkta da yanar

Geri
Üst Alt