Aracımın hiçbir şeyi çalışmıyor.

mehmetknr

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Arkadaşlar öncelikle merhaba.2010 golf 1.6 TDI trendline sahibiyim.aracimi 2 günde bir kullanirim genelde.Bu sabah aracımin yanına geldiğimde kumandalardan kapıları acamadim.Kapimi manuel olarak açtım lakin bu sefer de ekranının gelmediğini, kontağı çevirdigimde hiçbir ses gelmediğini, isiklarimin, kornamin kısacası hicbirseyin çalışmadığını fark ettim.Daha sonra far düğmesinin açık olduğunu gördüm.Aküm de siyah ışık yanıyordu.Sebep akü müdür? Akü boşalınca hiçbir şey mi çalışmaz?Başka bir sorun olabilir mi?

5 yaşında oğlumun oyuncak arabası var kumandadan düğmelere basıyor hareket etmiyor , on off tuşunu açıyor kapıyor yine hareket yok, nesi var diye bana sormadan pillerini söküp getiriyor piller bitmiş diye...

Benzer şey burada da geçerli

Arkadaşlar öncelikle merhaba.2010 golf 1.6 TDI trendline sahibiyim.aracimi 2 günde bir kullanirim genelde.Bu sabah aracımin yanına geldiğimde kumandalardan kapıları acamadim.Kapimi manuel olarak açtım lakin bu sefer de ekranının gelmediğini, kontağı çevirdigimde hiçbir ses gelmediğini, isiklarimin, kornamin kısacası hicbirseyin çalışmadığını fark ettim.Daha sonra far düğmesinin açık olduğunu gördüm.Aküm de siyah ışık yanıyordu.Sebep akü müdür? Akü boşalınca hiçbir şey mi çalışmaz?Başka bir sorun olabilir mi?
Aracı manuel olarak anahtar ile açma ihtiyacı duyuyorsanız  2 sebebi vardır. 1. kumanda pili bitmiştir. 2.akü bitmiştir. 

Anahtarı takınca araç çalışabilseydi kumanda pili bitmiş olurdu.

Araç çalışmadığına göre akü bitmiş. 

Bundan önceki ve bundan sonraki yorumlar da akü üzerine olacaktır.

Siz takviye vs. ile uğraşmayın. Bir akücü çağırın.

Akü bitmiş geçmiş olsun. Varta akü tavsiye ederim. Bende bu durumu yaşadım sayılır.

@Kysr038 Cevabınız hoş olmamış. Herkes otomobillerle alakalı her şeyi anlamak veya bilmek zorunda değil. Arkadaş belli ki aracı yeni almış. Huyunu suyunu bilmiyor. Yada korkuyor ve sorma ihtiyacı hissediyor. Oğlunuz için bravo fakat yorum için gereksiz olduğunu söylemem gerek.

@mehmetknr hocam akü kaynakli benim başıma da geldi. Aküyü değiştirdikten sonra vagcom ile arıza kayıtlarını sildirin hepsi altta hata durumunda kalıyor. 

Akü ve kumanda pili bitik.

Geri
Üst Alt