2021 Tiguan İnceleme Videosu. (Alıntıdır)

@krym evet atladıgımız nokta bu olmalı.

Gerçi 760 bin çıkan fiyattan kafadan 100 bin daha eksiği olur demiştim 

660 bin 

Hadi 60 bin daha düşelim

600 bine fit olalım relayn tiguan icin

Tiguan sahibi olarak yeni far sistemi benim çok hoşuma gitmedi. Aksine stoplar baya güzel gözüküyor. İç kısım için ise eski aid ler daha hoş gözüküyor. Direksiyon mevcuta göre güzel olmuş. Klima panelinin dokunmatik olması bence bir eksi. Yolda dikkat dağıtmak için birebir.

Benim için artık araç değiştirmek hayalden de öte..

Stoplar bizim mevcut kasalara uyar mı ki :p

10 sene sonra ağır hasar kayıtlısını anca alabilirim teşekkürler damat 

Makyajsız açık net daha iyi bu araçtan, beğendiğim tek yönü R versiyonu gelmesi ama zaten normalinin R Line'ını bile alamayacağımızdan bizi ilgilendirmiyor.

Her şeyi geçtim, aracın konsoluyla bağlatısız tasarıma sahip sonradan kadosan sanayide yapılmış gibi duran klima paneline kimse bakmadı mı yaparken veya Golf'e dahi elektronik ve minimalize edilmiş vites kolu koyulmuşken buna hala ısrarla kocaman Reno Megan vites kolu gibi kol koymak hangi düşüncenin ürünü çok merak etmekteyim.

Bu fiyatlara mevcut kasa dahi artık mantık düzeyini çoktan aşmışken makyajlı hiç gelmese de olur.

Şunu eklemek istiyorum Volkswagen grubu araçlarda gelen yanlış hatırlamıyorsam 2017 yılı itibariyle başlayan bu dokunmatik tuşlu ekran tasarımı Golf, Tiguan, Passat bu araçların hiçbirinin genel konsol tasarımına uyum sağlamıyor.

Üstteki yorumumda nasıl klima paneline kadosan sanayide sonradan yapılmış gibi lafı ettiysem, aynı şey bu dokunmatik tuşlu (mib 2.5 diye geçiyordu heralde ilk çıkanları) ekranların tamamı için de geçerli.

Tuşlu olan discover pro'lar, 8'' Composition Media'lar araçla konsolla nasıl güzel bir bütünlük halinde duruyordu, bu sonradan gelen kare tasarımlı ekranlar resmen sonradan sessiz sound'da yapılmış double ekranlar gibi duruyor konsol bütünlüğü ile ilgisi yok.

Bu araçların tamamı zamanında tasarlanırken bunlar için tasarlandı devamındaki değişimlerin de bu bütünlüğü bozmaması gerekiyordu. 

Klima paneli için de tüm konu bu, eski panel konsolla tamamen bütünleşik ve sade dururken bu arabaya sonradan klima taktırmışsın sanki actros tırın webasto paneliymiş gibi duruyor.

Gözüken şu ki resmen kendilerini değişiklik yapmak zorunda hissedip araçlarda değişiklik yapıyor gibiler. Mesela bu yeni direksiyon tasarımı, zevkler renkler tabiki tartışılmaz ama şuanki tasarımdan sonra bu yeni tip direksiyonu beğenen bir Allah'ı kulunu görmedim.

Aynı şey sonradan değişerek küçülen hayalet ekran için de geçerli. Eskisi premium araçlara taş çıkaracak grafik tasarımına sahipken yenisi oyuncaktan öte değil.

Yani 2015'te, 2016'da biz bu araçları satın alırken, orta sınıf markalar içinde en üst seviye olan araçlar bunlar diye satın alıyorduk. Oyuncağı donanımı için değil, aracın yüksek mühendisliği, motoru, şanzımanı,  bunların harika uyumu, sonuçta ortaya çıkan yüksek verimlilik için alıyorduk.

Araçta fazla donanım olmasa da genel kalite anlamında malzeme kalitesi anlamında premium'lara yakın seviyede diye alıyorduk.

Şimdi ne oldu her geçen yıl üretim kalitesi düştü, araca donanım koyacağız, oyuncak koyacağız diye genel kalite hissiyatını azalttılar.

Biz bu aracı pejo, reno, hyundai olmadığı için alıyorduk şimdi ne farkı kalıyor onlardan.

Hatta örnek vermem gerekirse tasarım anlamında hem iç olsun hem dış olsun kalitesi de aynı şekilde, son çıkan Pejo araçlarını; Fransız arabasına binilmez diyen ben bile daha çok beğeniyorum.

Hazır böyle bi konu denk gelmişken yazmak istedim. 

Sürç'i lisan ettiysek affola.

:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aladdin61 arkadaşın videolarını seviyorum, çok iyiniyetle amatörce de olsa herşeyi anlatmaya çalışıyor. Benim radarımda olan seat tarraco'yu da test edip yayınlamıştı. 1 yıl önceki kurla 250.000 TL ediyormuş, araç gerçekten çok başarılı, Türkiye'ye geldiğinde en az 600.000 TL olacaktır. Beratcığım bakmıyor tabii ki döviz kuruna falan, bizim ne haddimizeyse. 

@niklaus Hocam araç çıksın direkt değiştiriyoruz stopları. :sofor:

Ben de beğendim kayar sinyal falan hoş duruyor şuankinden.

Aracın önü şimdiki kadar hoş değil ama arkası daha güzel olmuş dediğiniz gibi. :)

• Beğen
Tepkiler: EKU
@Holigan Alaattin abimiz sayesinde tüm araçlar TR'de İlk kez Hollanda'dan :lol: :D

@aydancan Uyar hocam uymazsa da forumun gücüyle her türlü uydururuz. :sofor:

Geri
Üst Alt