Golf satılıp polo alınırmı?

Sinanmiray

Üye
İsim
Sinan
Merabalar arkadaşlar 2014 dizel manuel comfort golfümü satıp 1.0 tsi otomatik sıfır polo almak istiyorum sizce pişman olurmuyum birde unutmadan bendeki golfte bluetooth park sensörü gibi özellikler maalesef yok düşündüğüm poloyu comfortline ama biraz dolu almak istiyorum fikirleriniz benim için önemli teşekkür ederim şimdiden

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.0 tsi başarılı bir motor dsg ve sıfır araca geçiyor olmanız avantaj.

Bende golf eşimde polo var, bazen eşimin aracını kullanıyorum polo iyi güzel ama görüş açıları golf gibi değil. Golf başka bir güzel.

@Sinanmiray HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Merabalar arkadaşlar 2014 dizel manuel comfort golfümü satıp 1.0 tsi otomatik sıfır polo almak istiyorum sizce pişman olurmuyum birde unutmadan bendeki golfte bluetooth park sensörü gibi özellikler maalesef yok düşündüğüm poloyu comfortline ama biraz dolu almak istiyorum fikirleriniz benim için önemli teşekkür ederim şimdiden

hocam türkiyenin güncel ekonomik durumunu düşündüğümüzde ekonomik açıdan gayet mantıklı bir hareket olur km ve yaş düşüreceksiniz düşük vergi ödeyeceksiniz ve 5 yıl sonra 11 yaşında değil 5 yaşında bir arabanız olacak. sürekli şehir içi kullanım yapan birisi için güzel bir tercih olur. asıl fark (hacim ve yalıtım) uzun yolda belli olacaktır. onun dışında yaş düşürdüğünüz için 2. elde bile mutlu olacaksınızdır. Ki yeni polonun iç hacmi de gayet geniş motor kasa durumu güzel yakıt tüketimi şehir içi normal kullanıcı için tdi golf ile yaklasık olarak aynı. gaza basıp agresif sürüşte kesinlike artacaktır ama.

yeni her zaman yenidir. 5 yıl sonra golf değerini korumaya çabalar. biraz km ve hasar olursa iyice düşer. ama polo 5 yıl sonra tam değerinde satılır her ihtimal dahilinde. Türkiye şartlarında araba=para=yatırım

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Yehanoha teşekkür ederim bende bunun farkında olduğum için şu an polo galerilerde sıfır 220 civarı ben 170 li rakamlara alacağım bayiden avantaj artı sıfır otomatik ilk binici sizsiniz oda bir artı

@Sinanmiray kesinlikle ben destekliyorum sizi. Türkiye şartlarında yeni model bir arabanın değerini korumasıyla bir golfun değerini koruması artık aynı düzeyde değil. eskiden eskime yaşı benim için 5 yaştı artık çok net 3 yaş. Yani 3 yaşından büyük bir arabanın güncel piyasanın arkasında kalması çok olası. ama polo 2017-2018 çıktığı tarihten beri 0 fiyatını takip ediyor kopmadan. 2014 model golfun arasına makyajlı 2015-2016 golfler daha sonra 2017 7,5 kasa girdi büyük ihtimal 1 sene içerisinde de 8 girecek.

Yurt dışında bu takibi yapmaya gerek yok çünkü golfun 0 fiyatı 10 senede toplasan 10k euro değişmiştir. bu da demektir ki aracınız 10 yaşında bir golf de olsa istediğiniz zaman satıp cüzzi bir miktarla makas açılmadan 0 golf alabilirsiniz. Ama biz takibi bıraktığımız an satıp polo alabiliyoruz. golf 5 ya da golf 6 yı hala ilk sahibi olarak kullanan kişiler var mesela ama satıp sıfır golf almak takip olmadığı için hayal. Kimse yanlış anlamasın yani üzerine vereceği yüksek miktar farktan bahsediyorum yoksa tabiki alınır. Makastan bahsetmek istedim ben.

Yani karar sizin tamamen öncelikleriniz bu yöndeyse ben tavsiye ederim. Yoksa golfun artılarını da polonun artılarını da siz biliyorsunuzdur. En büyük fark yalıtım ve tokluk açısından olur bu da istanbul trafiğinde çok göze batmaz. İlk binici olmanız da büyük bir artı bence yaş ve km sıfırlamak da öyle.

evli çocuklu vs. değilsen arka koltuk dar olması haricinde (bagaj olarak aynı) çok bir farkı yok. 2012 golf 7 ye bineceğime 2020 polo ya binerim benim için aynı. yeni her zaman yenidir.

Yehanoha hocama katılıyorum.

2014 model araçtan sonra sıfır yeni nesil bir araca geçiyor olmak pişman etmez sizi.  Resim ekleyeyim, araç tatlı ve hoş albenisi var. Polo üzmez ama yukarıda dediğim gibi boyutları malum

20201001_153839.jpg

Arada yıl farkı çok ben olsam geçerdim. 

Merhaba kesinlikle sıfır polo

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt