KAZA GÜNLÜĞÜ

atacandiri

Üye
İsim
Atacan
Arkadaslar kolay gelsin.Dün hanim ufak bir kaza atlatti.Hem bilgilendirici olmasi acisindan hem paylasmayi sevdigimden bir post olusturmaya karar verdim.Olay ankara altinoran dogukent bulvarı donusunde yaşandı.Sol 2 kapım ve icleri+arka camurlugun yarisi boyanacak.Allahdan direktler vs tertemiz,hava yastiklik bir durum olmadi.Boyama yeri olarak DBY detailingin boya atolyesiyle anlastik.Guven verdiler bakalim.Tramer 7 bin civari olmasi ongoruluyor.Kisacasi bizim oglanin hatasiza yakinligi artik boyali ve mutluya evriliyor.Polis karsi tarafi hatali buldu.Artik 8 de 8 ,8 de 7 yok.Direkt ahmet hatali,mehmet sucsuz yaziyorlar tutanaga.Tesekkurler 😀

Not:İlk kez boya vs isleriyle ugrasacagim araci teslim alirken dikkat etmem gereken bir sey var midir?Tahmini 2.el deger kaybim nedir?Bilgi verirseniz sevinirim.Cana gelecegine mala gelsin ama ugrasmasi zor sey.

IMG-20200929-WA0013.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaslar kolay gelsin.Dün hanim ufak bir kaza atlatti.Hem bilgilendirici olmasi acisindan hem paylasmayi sevdigimden bir post olusturmaya karar verdim.Olay ankara altinoran dogukent bulvarı donusunde yaşandı.Sol 2 kapım ve icleri+arka camurlugun yarisi boyanacak.Allahdan direktler vs tertemiz,hava yastiklik bir durum olmadi.Boyama yeri olarak DBY detailingin boya atolyesiyle anlastik.Guven verdiler bakalim.Tramer 7 bin civari olmasi ongoruluyor.Kisacasi bizim oglanin hatasiza yakinligi artik boyali ve mutluya evriliyor.Polis karsi tarafi hatali buldu.Artik 8 de 8 ,8 de 7 yok.Direkt ahmet hatali,mehmet sucsuz yaziyorlar tutanaga.Tesekkurler 😀

Not:İlk kez boya vs isleriyle ugrasacagim araci teslim alirken dikkat etmem gereken bir sey var midir?Tahmini 2.el deger kaybim nedir?Bilgi verirseniz sevinirim.Cana gelecegine mala gelsin ama ugrasmasi zor sey.

Ekli dosyayı görüntüle 38261
Geçmiş olsun hocam, kusur karşı tarafa verildiyse değer kaybı alma imkanınız oluyor diye biliyorum. Sigortacınız ile görüşün derim. 

Diğer konularda daha bilgili üyeler yardımcı olacaklardır. Alternatif olarak arabam kaç para uygulamalarından kendi aracınız için hatasız ve sol iki kapı boyalı şeklinde sorgulama yaparak değer kaybı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

@atacandiri geçmiş olsun. Değer kaybı alabilirsiniz. Aldığınız değer kaybını sattığınızda düşüp satarsınız. Fakat ne kadar oranda ödeniyor bilmiyorum. Bir defasında 5 6 bin TL lik hasar için 4000 almisligim var fakat tam detay hatırlamıyorum. Kazasız sürüşler 

Hocam çok geçmiş olsun. Hasar maliyeti karşı tarafın sigortasından karşılanacak ise neden aracınızı onarım için yetkili servise götürmediniz? Gerçi şöylede bir gerçek var. Bu araç bu hasarla yetkili servise girse o iki kapı değişir ortalama hasar kaydı da 15k civarı çıkar. Bundan dolayı tercih etmemeniz mantıklı görünüyor.

Biraz sorduğum sorunun cevabını kendim vermiş gibi oldum ama tabi başka bir sebep yoksa.

hocam gecmiş olsun. buna yakın bir kazada ben yapmıştım sag sol perde hava yastıkları ve söför koltugu airbag açılmıştı. Airbaglerde bir sorun olabilir mi.

@typhoons valla hocam airbag acmadi sorun olup olmadigini nasil anlayabilirim bilgim yok bilgi verirseniz sevinirim.Donuslerinizi bekliyorum..kapi degistirseydim yetkili servisin verdigi fiyat 30 k civariydi @ycetin euro kuru dolayisiyla parca fiyatlari ciddi artis gostermis.

/monthly_2020_10/IMG-20200929-WA0013.jpg.46de729e4329b00a81839af02e3ff2d1.jpg

@atacandiri çarpılan nokta 20-30 cm geride ya da ileride olsa muhtemelen kapılardaki sensörlere temas eder ve hava yastıkları açılabilirdi. Ve anladığım kadarıyla darbe yavaş olmuş. Darbe ve ivme ilişkisine bağlı olarak açılmamış olabilir. Sadece kapı sacı hasarlı almış, arkasındaki kısımda hasar yok gibi duruyor. Bu sebeple de açılmamış olabilir.

Camınız yarım ya da tam açık olsaydı kırılırdı.

Trafikte siz dikkatli olsanız da başkası dikkatli olamayabiliyor. Bu tecrübe ile bazen başkasının yerine de dikkat etmek gerekebiliyor.

Geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt