Şerit Takip Sistemi ve Ön Cam Değişimi

Sigorta şirketine göre değişiyor bu durum. Yansıyanlarda bedel çıkmıyor sadece ön cama değişimi diye geliyor biliyorum

@frknyldrm 

Şerit Takip Sistemi Destekli Ön Cam Parça Kodu : 5G0845011BLNVB

30.09.2020 tarihinde Acarlar Volkswagen'den aldığım cam fiyatı

Standart Golf 7.5 Ön Camı : 2.277 TL (KDV Dahil)

5G0845011BLNVB Parça Kodlu Ön Cam : 2.547 TL (KDV Dahil)

Aradaki fark : 270 TL

Gerekli Trimlerin Parça Kodları

5G0 868 437 A (Aşağıdaki fotoğraftaki büyük parça) (Sonundaki harfe dikkat, harfsiz olan eski versiyonmuş.)
3G0 858 633 ve 3G0 858 634 (İki küçük parça)

Büyük trim için bej, gri ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği var.
Küçük trimler için gri ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği var.

Ekli dosyayı görüntüle 38307

Şerit Takip Sistemi (Lane Assist) için gerekli olan kameranın parça kodu : 3Q0 980 654 G

Bilgi paylaştıkça çoğalır...
tekrar geçmiş olsun...  

şerit takip için ürün alabileceğimiz yada daha önce alan var ise bu başlığa ekleyebilir mi.

Aşağıdaki satıcı fazla ürün alınırsa indirim yapabileceği söyledi...

Kamera

TRY 1,215.47 | Audi için A3 2017-Q2 2017-Skoda Superb 2015 octavia 2018-kodiaq şerit kalkış uyarı sistemi kamera 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_eKy0XO

Kablosu

TRY 121.55  40% İndirim | Ön kamera Lane assist şerit tutma sistemi tel/kablo/kablo demeti VW Golf 7 için MK7 Passat B8 MQB arabalar A3 8V 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_esHCxm

@frknyldrm 

tekrar geçmiş olsun...  

şerit takip için ürün alabileceğimiz yada daha önce alan var ise bu başlığa ekleyebilir mi.

Aşağıdaki satıcı fazla ürün alınırsa indirim yapabileceği söyledi...

Kamera

TRY 1,215.47 | Audi için A3 2017-Q2 2017-Skoda Superb 2015 octavia 2018-kodiaq şerit kalkış uyarı sistemi kamera 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_eKy0XO

Kablosu

TRY 121.55  40% İndirim | Ön kamera Lane assist şerit tutma sistemi tel/kablo/kablo demeti VW Golf 7 için MK7 Passat B8 MQB arabalar A3 8V 3Q0 980 654 G
https://a.aliexpress.com/_esHCxm
Teşekkürler abi, toplu alım karlı olabilir lakin ben bu alışveriş için en az bir ay bekleyeceğim gibi gözüküyor. 

Maslak Doğuş'a gittiğimde kaskodan şerit takipliye geçmek istediğimi belirtince bana 1500 tl fark çıkarttı  :angry:  Avrupa yakasında farkı az veya fark almayan yer bilen var mı ? Bilgi verirse sevinirim.

Maslak Doğuş'a gittiğimde kaskodan şerit takipliye geçmek istediğimi belirtince bana 1500 tl fark çıkarttı  :angry:  Avrupa yakasında farkı az veya fark almayan yer bilen var mı ? Bilgi verirse sevinirim.
ben avekte değiştirttim fark az bir tutar çıktı onu da hallettiler tramere işlemedi. axa kasko

hocam cebimden kuruş çıkmadı. faturayı bulabilsem paylaşıcam da volkswagenim uygulamasına girince müşteri bulunamadı yazıyor. 2 gün önce giriyordu. banladılar sanırım beni :lol:
uygulama sunucusu ve uygulama yenileniyormuş 16 ekimde yeniden hizmete açılacakmış. akşam fatura görseli atayım en iyisi ben

@seferhasdemir Hocam hangi avekti acaba bir'de avekle görüşeyim bakalım ne diyecekler.
hocam tekstilkentteki avek. cam parça numarasını verdim bu camdan istiyorum farkı neyse vermeye razıyım dedim. fark 100 lira bişey çıktı onu da nasıl olduysa hallettiler. 

bu arada hala faturayı bulamadım 

@frknyldrm @metinkar @forjust1day merhaba 2015 highline aracımın camı geçen hafta seyir halinde taş sıçraması nedeniyle çatladı, konuyu görünce ilgimi çekti. Malum araç fiyatları belli gelecek olan golf 8 zaten kafamda çoktan elendi bu sebeple aracıma uzun bir süre daha binme kararı aldım. Sizlere tecrübelerinizden faydalanmak adına birkaç soru sormak istiyorum.

1. Aracımın şu an için en büyük sorunu MANUEL olması bu line asist için ne gibi kısıtlamalar getiriyor. Bildiğim kadarıyla sistem sürücü direksiyona belirli bir süre tepki vermediğinde fren ve sesle uyarıyor daha sonra aracı frenleyip durduruyor. Bu manuelde imkansız gibi. Ayrıca sistemin çalıştığı bir hız aralığı vs var mı?

2. Highline araç için kamera, kablo ve 1 büyük 2 küçük trim yeterli mi? Dikiz aynası vs değişmesi gerekiyor mu?

@bf417 

1. Aracın manuel olması bir kısıtlama sağlamaz , Direksiyona tepki vermediğinizde lane assist devreden çıkar aracı durdurma özelliği emergency assisttir. Bunun için arka tekerlek abs sensörlerinizin değişmesi gerekli. emergency assistte manuel vites aracı sıfıra kadar durdurmuyor evet en son deneme yaptığımda 30 km hıza kadar indirdi bu bile gayet iyi 

2. Yeni Tip cam ve 2.nesil kamera takacağınız için çerçevesiz yada yeni çıkan dikiz aynalarından takmanız gerekli. 

Geri
Üst Alt