İstanbul Dolu Yağışı Bilgilendirmeleri

herkese büyük geçmiş olsun, evden çalıştığım için olayın başında evdeydim bi hışımla aşağıya inip bir şeyler örtmeye çalışırken süratle suratıma cevizden hallice buzul çarpmasıyla bırakıp geri kaçmıştım. Bugün araç kuruduğu için inip bi kontrol ettim ve sayabildiğim kadarı ile tavan sıklıkla olmakla beraber 8 adet gamze oluşmuş.
Bu mesaj gözümden kaçmış hocam, geçmiş olsun. 8 adet ile ucuz atlatmış sayılırsınız bence.

@frknyldrm Çok geçmiş olsun Furkan hocam sıkma canını. işinin ehli usta orjinalden daha güzel yapar bizzat tanık oldum  :)
Sağol Sefer hocam, teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bir honda civic in dolu sonrası durumunu paylaşsalar ya ? 

Xyz arabalarda gamzeler varsa 

Civicde foseptik çukurları oluşmustur muhtemelen. 

Beyaz esyada vestel

Lastikte hankook , kumho , 

Arabada civic 

Bunlar showroomlarına ugramaya tenezzül etmedigim markalar...

Herkese geçmiş olsun. 2-3 sene önceki dolu yağışında Golf varken tavan ve kaputta izler oluşmuştu o zamanlar Çamlıca'da oturuyorduk. O taraflara gerçekten daha fazla yağıyor. 

5d285bfa83b4616246111cc7788b3c93.jpg

...

2017 temmuzdaki dolu yağışında Allianz Güney Amerika'dan işin ehillerini getirtmişti anlaşmalı onarım merkezlerine öyle hatırlıyorum.Bu iş sonuçta maliyete bakıyor ve gidenler de çok memnundu diye hatırlıyorum.Çok önemi var mı bilmiyorum

...

2017 temmuzdaki dolu yağışında Allianz Güney Amerika'dan işin ehillerini getirtmişti anlaşmalı onarım merkezlerine öyle hatırlıyorum.Bu iş sonuçta maliyete bakıyor ve gidenler de çok memnundu diye hatırlıyorum.Çok önemi var mı bilmiyorum

...
Bu yoğun dönemde anlaşmalı yerlerden temiz iş çıkacağını zannetmiyorum. Araba ne kadar kısa sürede biterse kardır diye düşünülecek doğal olarak. 

Bir ustanın söylediğine göre şu an Türkiye'deki tüm göçük ustaları İstanbul'a gelmişler yine. Bu adamlara iş bağlayanlar %60 pay alıyorlarmış. Böyle de bir sömürü düzeni...

Kasapların eline düşmemek için şahsen acele etmeyeceğim, arabaya her baktığımda rahatsız olsam da...

2 yıllık zaman dilimi tanıyacaklardır diye düşünüyorum.Aynı şirketten yenilediğiniz takdirde ertesi yıla bile sarkıtabilirisniz hasarınızı.

Bu arada göçük uzmanı dışında işini iyi yapan bir yer pek duymadım zaten İstanbul'da.Ben kapı köşesinde bir göçük vardı onu tamir ettirmek istedim,anadolu yakasında bir yer iz kalacak dedi(kalmama imkanı yok) göçük uzmanı tek bir iz kalmadan yapıp çıkıverdi işin içinden sağolsunlar.
...

biraz gülümsetir dolu tipi ama bilgilendirme iyi en azından

Sıcak, sakin başladığımız haftanın ardından Perşembe ve Cuma meteorolojik hareketlilik zirve yapacak.

[emoji419] Marmara ve Ege'de kuvvetli yağış, dolu ve hortum riski var. (İri dolu riski şu an az. Su baskını riski daha fazla.)

[emoji419] İç bölgelerde downburst ile toz fırtınası riski var.

İstanbul'da Perşembe sabah yağmur başlıyor. Hareketlilik 12:00-21:00 arası zirve yapıyor.

Risk durumu: [emoji3544][emoji116]
İri (Ceviz) Dolu: Düşük
Nohut Dolu: Orta
Mercimek Dolu: Yüksek
Kuvvetli Yağış, Su Baskını: Yüksek
Gök gürültüsü, şimşek, yıldırım: Yüksek
Ani Fırtına: Yüksek
Hortum: Orta

Her ne kadar tahmin edilen dolu boyutu araçlara zarar verebilecek boyutta gözükmese de, anlık değişim ve sürprize karşı biz araçları kapalı alanlara çektik.[emoji1] Sistemde sürpriz payı mevcut, riske gerek yok. Yarın hep birlikte takip edelim.

...

Aracım Gaziosmanpaşa mevlana mahallesinde. Ben ise farklı ildeyim sizce bu adrestede dolu yağışı ağır olur mu? Bir öncekinde neredeyse yağmadı demişti kayınbaba.. Kayınbaba yaşlı arabanin üstüne bisey ört demeye çekiniyorum o yüzden isim Allaha kaldı :)

Aracım Gaziosmanpaşa mevlana mahallesinde. Ben ise farklı ildeyim sizce bu adrestede dolu yağışı ağır olur mu? Bir öncekinde neredeyse yağmadı demişti kayınbaba.. Kayınbaba yaşlı arabanin üstüne bisey ört demeye çekiniyorum o yüzden isim Allaha kaldı [emoji4]
%100 desek de işe yaramayacak galiba
Canını sıkma problem yok gibi
a45193494abe7c3cb91afd1dea69be08.jpg

...

Geri
Üst Alt