İstanbul Dolu Yağışı Bilgilendirmeleri

@frknyldrm Kaskon ve içerisinde doğal afetler klozu vardı değil mi? Cam değişimi için kaskodan standart prosedür ilerlersen aracın  şasi nosu üzerinden hangi orjinal parça varsa onu takarlar, yani kamera destekli cam takmazlar.

Bunun çözümü için eski konularda sanıyorum @yusufhocanın bir mesajı vardı, dışardan bir oto tamirciden kamera destekli camı doğuştan sipariş ettirip aradaki farkı cepten verip, kalanı sigortadan iade alınıyordu sanırım. Konu eski olduğundan net hatırlayamıyorum maalesef, bir arama yapmak gerekir forumda.  (y)
Doğrudur hocam bu şekilde yapılabilir. Bu işi yapan yetkili servisler de çıkacaktır.

@mufayu bu denli az sayıda olan dolu hasarında mini onarım hizmetinden yararlanabiliyor muyuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@zdezen @frknyldrmGeçmiş olsun, Mgm uygulaması yüklü bende de pazertesi gecesi dolu yağışı var salı günü diye bildirim geldi, aracı garaja çektim ama bizim burada yağmur bile yağmadı. 

Dolu yağışında zarar gören herkese geçmiş olsun, Allah korusun hepimizi.

geçmiş olsun herkese

[mention=19510]mufayu[/mention] bu denli az sayıda olan dolu hasarında mini onarım hizmetinden yararlanabiliyor muyuz?
bu tür hasarlar katastrofik hasarlara bağlı olduğu için hasarsızlığı bozmaz ama tramere yansır.Sigorta şirketleri anlaşmalı servisleri acentelerle paylaşmıştır.İstersen acente ile görüş daha iyi olacaktır.Sigorta şirketini bilmediğim için yorum yapamıyorum

...

ööncelikle herkese çok geçmiş olsun.
telafisi zpr bir durum,insanın arabasına bakınca içi gider bunu iyi bilirim.
fakat neyazıkki bu bozulmuşluğun bedelini ister istemez hepimiz farkında olarak olmayarak bir şekilde ödüyoruz.
Allah yinede dahada beterinden saklasın diyurum.

@zdezen @frknyldrm Tekrardan geçmiş olsun arkadaşlar kaskodan mı yaptırıyorsunuz araçları? benim tavanda az miktarda var da olmazsa kalsın diyorum tamir süreciydi, trameri vs. uğraşmak istemiyorum. tekrar karşılaşmayacağımızın da garantisi yok...

Bu arada bizim iş yerinin önünde 7-8 araç ufak tefek hasar gördü. çoğu arkadaşın aracının kaputta da gamzeler var benimkinde Allaha şükür görmedim. kaputta llumar ppf var sanmam ama o mu bir işe yaradı veya büyük parça denk gelmedi mi bilmiyorum tabi...En çok gamze ise bir abinin yeni kasa corollasında oldu. Leonda da fazla yok benim gibi.

@zdezen @frknyldrm Tekrardan geçmiş olsun arkadaşlar kaskodan mı yaptırıyorsunuz araçları? benim tavanda az miktarda var da olmazsa kalsın diyorum tamir süreciydi, trameri vs. uğraşmak istemiyorum. tekrar karşılaşmayacağımızın da garantisi yok...

Bu arada bizim iş yerinin önünde 7-8 araç ufak tefek hasar gördü. çoğu arkadaşın aracının kaputta da gamzeler var benimkinde Allaha şükür görmedim. kaputta llumar ppf var sanmam ama o mu bir işe yaradı veya büyük parça denk gelmedi mi bilmiyorum tabi...En çok gamze ise bir abinin yeni kasa corollasında oldu. Leonda da fazla yok benim gibi.
Sağolun hocam, ben henüz karar vermiş değilim. Olay daha çok yeni, hemen yaptırmam lazım diye bir düşüncem de yok. Fiyat araştırması yapacağım, ona göre karar vereceğim.

@mufayu tesekkurler allianz sporluyum en ust paketini kullaniyorum bir aramakta fayda var dediginiz gibi.

@omurkadir sagolun sizede gecmis olsun. yaklasik bir senedir ilk sahibinden kalma camurluktaki surtme iziyle geziyorum, cok kafaya takabilecegim bir sey degil bu gamzeler bu yuzden acele etmeyecegim ama mini onarimdan karsiliyorsa kasko onarim yaptirabilirim fakat hasar sorgulamasinda yansitirsa  @frknyldrm arkadasimiz gibi fiyat arastirmasi yapip karar verecegim.

[mention=19510]mufayu[/mention] tesekkurler allianz sporluyum en ust paketini kullaniyorum bir aramakta fayda var dediginiz gibi.

[mention=9662]omurkadir[/mention] sagolun sizede gecmis olsun. yaklasik bir senedir ilk sahibinden kalma camurluktaki surtme iziyle geziyorum, cok kafaya takabilecegim bir sey degil bu gamzeler bu yuzden acele etmeyecegim ama mini onarimdan karsiliyorsa kasko onarim yaptirabilirim fakat hasar sorgulamasinda yansitirsa  [mention=16324]frknyldrm[/mention] arkadasimiz gibi fiyat arastirmasi yapip karar verecegim.
benim de allianz.uygulamadan dosyanı aç ordan bak.kullanımı kolay.mini onarım yansır tramere.Daha doğrusu her sigorta konusu yansır sadece basamağını bozmazlar.Bende normal taş gamzeleri var mesela,onları maslak'ta göçük uzmanı var ona götüreceğim cepten ödyp

...

herkese büyük geçmiş olsun, evden çalıştığım için olayın başında evdeydim bi hışımla aşağıya inip bir şeyler örtmeye çalışırken süratle suratıma cevizden hallice buzul çarpmasıyla bırakıp geri kaçmıştım. Bugün araç kuruduğu için inip bi kontrol ettim ve sayabildiğim kadarı ile tavan sıklıkla olmakla beraber 8 adet gamze oluşmuş.
ben bizzat kaskodan değiştim hocam. farkı öderseniz takıyorlar her servis her kaskoda olur mu bilmem tabi. ben axa kasko ile avek tekstilkentte taktırdım

Geri
Üst Alt