Ferodo Balata orijinallik kontrolü

ugur1497

Üye
İsim
Uğur
Arkadaşlar merhaba onlineyedekparca isimli siteden golf 7 aracım için ön fren balatası satın aldım.Ferodunun sitesinden orjinalliğini kontrol etmeye çalışınca bi matris koddan bahsediyor ama benim kutuda böyle bişey yok.var mı bi anlayan orijinal mi değil mi bakabilecek olan :(

95CF3E95-65DF-4D60-B215-E9881CDE8704.jpeg

9AC7B5D6-0E58-49D1-81D8-02E4A0FD65A9.jpeg

Arkadaşlar merhaba onlineyedekparca isimli siteden golf 7 aracım için ön fren balatası satın aldım.Ferodunun sitesinden orjinalliğini kontrol etmeye çalışınca bi matris koddan bahsediyor ama benim kutuda böyle bişey yok.var mı bi anlayan orijinal mi değil mi bakabilecek olan :(

Ekli dosyayı görüntüle 38161

Ekli dosyayı görüntüle 38162
Aşşağıdaki link te 3 aşamalı orjinallik sorgusu nasıl yapılır açıklamış; https://www.ferodo.com/support/light-vehicles/anti-counterfeit.html 

Şayet orjinal olsa bile ferodo balataya paranızı sokağa atmayın., ferodo dış piyasa için ürettiği balataların tamamına yakını çin malı., İngiliz malı olanlar bile aracın üzerindeki orjinal balatanın yarısı kalitesinde değiller., 

Servisten orjinal balata almanızı veya Ate marka balata almanızı öneririm., 

Ate marka balatalar ister dış piyasa için üretilmiş olsun isterse de vw’ye üretim yapsın., tamamen aynı kalite standartlarında üretiliyorlar. Bunu kalite standardını sağlayabilen başka marka şuan için yok.,

ferodo, textar, trw, bosch, valeo, brembo vs.. bu markaların vw’ye üretiği orjinal fren balatası ile dış piyasa için ürettiği fren balataları arasında çok ciddi kalite farkları var., ATE ‘de böyle çakalıklar olmaz, 

Ate türkiye distribütörü: https://www.otosupermarket.com/kategori/fren-balatasi-526?marka=ate 

https://www.otosupermarket.com/kategori/fren-balatasi-performansli-114 

@forzaGilles eyvallah abi bilgilendirmen için. sitedeki şeylere baktım ama benim kutuda o ibareleri bulamadım, geri gönderip ATE alacağım teşekkür ederim 😊👍

@forzaGilles  Teşekkürler bilgilendirme için.  İlk değişimi 32 binde trw ile yapmıştık çok ses yaptı ve muhtemelen sertliğinden dolayı diskleri de biraz bozdu.  Sonra bu şikayetle gittim aldığım yere ferodo deneyelim dedik ve şimdiye kadar 2 set ferodo bitirdim çok memnundum.

Geçen ay ön arka ferodo değiştik yine ama frene basmasam bile ciyaklıyor araba. Ama ate diğerlerinden 2 kat daha pahalı gibi. Hoşuma giden markayı hem fiyat hem kalite olarak bulamadım. Bulsam zaten eve 2-3 takım stok bile yapmayı düşünüyorum

@forzaGilles üstad fiyatlar çok değil mi

Yetkili serviste bile o kadar fiyag çıkacağını sanmıyorum.

Ferodonun çok fazla sahtesi var. Sahte ürüne "Abi bunlar hep orjinal başka bulamazsın" diyen insana bile denk geldim Skoda aracımda. Benim görüşüm balata ses yapmasın diyorsanız son kullanıcıların tavsiyelerini dinleyin ve 100-200 fazla verin ama orjinal takın. Disklerinizi bozar torna bile düzeltemezse disk almanız gerekir.

@forzaGilles abi yalnız aşırı pahalıymış balataya bu kadar para vermek doğru mu sizce 
Aldığınız (çakma/sahte) ferodo balataya ödediğiniz rakam 300tl. 

Orjinal Ate balata 515 tl. 

Sizce çok mu..? :)  

Balata alırken nereden alırsanız alın., aldığınız yerin ilgili kişilerle tel. ile iletişim kurarak aracın şasi numarasını vererek satın alın., çünkü disk ve balata ölçüleri aracın sadece motor tipine göre değil aynı zamanda model yılına göre de farklılıklar göstermektedir! 2 tane aynı model yılı, aynı donanım, aynı motor tipi olan araçta bile farklılıklar olabiliyor. 

@ugur1497 Hocam ATE marka fren balatası aldınız mı aacba? ben de alacağım da

Geri
Üst Alt