Buda akşam radarı

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Gezme dönüşü canı sıkılan bi ekip akşam radar atmış daha önce gündüz aynı yerde 80 ile ceza yedim. Gece koyacakları aklımın ucundan geçmedi inşallah yememişimdir.

Geçmiş olsun, 90 model çöp kutuları ile aynı hız kurallarına uymak sinirlerimi bozuyor.. 

gps te 70 gözüküyor ama çok gerideyken çekebiliyorsa en fazla 78 e devle tte gözükmedi  bakalım yazdılarsa ne zaman gelir.

İsallah ceza gelmez hocam

Kamera görüntü kalitesi cok guzel marka modeli nedir

Birde arabada trim sesi mi var yoksa ben takintili miyim

8 dakika önce, agacmalzeme yazdı:

Gezme dönüşü canı sıkılan bi ekip akşam radar atmış daha önce gündüz aynı yerde 80 ile ceza yedim. Gece koyacakları aklımın ucundan geçmedi inşallah yememişimdir.

Eğer gps verisi doğru ise radara düşmemişsinizdir.

Hızınız 78 iken çok uzaktı ve öndeki araçlardan dolayı anlaşılamamıştır diye umut ediyorum.

Bugün bende kaldırımın üstünde 50 km hız radar uyarı levhası görünce frene asıldım, normalde hep 70 le gittiğim yer. Levhayı görmesek yüzde 30 aşarak sağlam bir ceza yiyecektim..

gps te 70 gözüküyor ama çok gerideyken çekebiliyorsa en fazla 78 e devle tte gözükmedi  bakalım yazdılarsa ne zaman gelir.
Limit 50 mi 70 mi?

Sağdaki yavaş giden araçtan görmemiş olabilir. Ben 70 ile giderken kamera gps 67 gösteriyor. 

Bir de soldayken sinyal kullandınız mı bilmiyorum ancak (Sollama yapıyorum durumu kurtarır belki) mutlaka sinyal kullanın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@agacmalzeme gecmis olsun 3 kere izledim ben nerde radar goremedim :)  e devlete oyle hemen dusermi bilmem ama bana en son gelen ceza 6 ay oncesinindi. Cok gec geliyor cezalar. Hele gecenlerde ic isleri bakaninin bir aciklamasi oldu artik oyle tuzak radarlari onceden gorup yavaslama devri bitecek, koridor radar devri baslayacak dedi. Gerci 6ay oncede otoban hizi 120 den 140 a cikacak dedi ama umarim bu koridor sistemi devreye girmez. Sehir ici neysede uzun yolda 120 ile gitmek gercekten beni cok yoruyor 

@ogzogz o yolda 70 imiş önceden yediğimde sormuştum. önceden 80 ile yemiştim aynı yerde sağda kamyon vardı sollayıp geçince yemiştim. birde solda sinyal kullanın demişsiniz onu anlamadım.

@agacmalzeme Valla siz ceza gelir mi diyorsunuz benim aklimda son 5 aya ait en az 10 tane suphe duydugum gecislerim oldu :D  son anda yavasladigim, yavaslayamadan geçtiğim yerler var sabit radarlarda. Şu radar tespit cihazlari vardi hurafe midir bilmiyorum ama denemek isterim yani

@ogzogz o yolda 70 imiş önceden yediğimde sormuştum. önceden 80 ile yemiştim aynı yerde sağda kamyon vardı sollayıp geçince yemiştim. birde solda sinyal kullanın demişsiniz onu anlamadım.
Bildiğim kadarıyla 77'ye kadar ceza yazılmıyor. Kamerada 78-79 göründüğünde öndeki aracın arkasına kalıyor gibi. Bu sebeple görmemiş olabilir. Kamera 78-79'da hızınız 82-83'tür.   Tam Megane'nın yanında kadraja girdiğinizde kamerada 70-71 yazıyor. Bu da normalde 74 desek kurtarıyor :)   sinyal durumu da, hatalı sollamadan yemeyin diye..

@ogzogz Benimde öyle düşündüm öndeki araç engelliyor birde hız çok değil gibi. gps 71 i gösterirken farketmişim radarı kadrana baktım 80 nin altındaydı. Araç sollarken yada dönüşlerde sinyalimi eksik etmem :)  

Geri
Üst Alt