3000 deviri geçmemesi problemi

Hakan84

Yeni Üye
İsim
Hakan
Merhaba arkadaşlar.aracim golf 2012 tdi.gecen sene motor lambasını yaktı ve 3000 deviri geçmeyerek arac kendini korumaya aldı.kontagi kapatıp açtığımda uyarı ışığı söndü ve bu aya kadar problemsiz kullandım.bu ay uyarı vermeden aynı sıkıntıyı tekrarlıyor.kontagi kapatıp açtığımda arac normale dönüyor.tecrubesi olan arkadaşlar yardımci olursa sevinirim.

@Hakan84 Merhaba. 

Tam olarak emin değilim ama tarif ettiğin şey akışmetreden kaynaklanıyor olabilir. Umarım bir an önce çözüm bulursun. 

Hocama katılıyorum benzinli motorlarda hava akış metre var boğaz kelebeğimsi tarzı havafiltresi ile turbo arasındaki bağlantıda hata kodu olarak p10a5 yada 4 veriyo int e yazınca çıkıyo ancak dizelde var mı bilmiyorum geçmiş olsun sonuçtanda bildirirseniz sevinirim ayrıca varsa bu parça serviste değiştirin elektronik dışarda muhatap bulamazsınız  orjinalı yok kolay kolay 

Hocam merhabalar, turbo hortumunda bir terslik olabilir.

Salı günü servise götürücem. Bakalım neyden çıkacak.gelismleri burdan yazarım başka arkadaşlarada yardimi dokunur inş.

Araç kendini korumaya alıyor ve kontak kapat aç ile düzeliyor ise, muhtemelen elektronik bir sensör arızası mevcuttur. Bu hava akış debimetresini ölcen sensör olabilir veya yakıt sisteminde bulunan bir sensörde olabilir. Cihaza baglandiginda meydana cıkacaktir.

Geri
Üst Alt