Star stop ve motor arıza ışığı

ugurgirca

Yeni Üye
İsim
uğur
İyi günler sabah aracımı çalıştırdığımda star stop hatası diye uyarı çıkıyor ve motor ışığı yanıyor aracımı stop edip tekrar çalıştırdığımda arıza veya hata vermiyor yağ seviyesine bakmıştım 1.2 Tsi olunca yağ yaktığından yağı azalmış ve bundan kaynaklı motor arıza sı vermiştir diye düşündüm ve 1 TL yağ ekledim Akabinin de 5 gün sonra tekrardan motor arıza lambası tekrar yandı start stop  arızasından sonra ama kendisi söndü akü ömrüm Arabayı aldığımda %50 demişlerdi bu arada Arabayı aldığım 1 yıl oldu 

start stop ile motor arıza lambasının bir bağlantısı varmıdır canım çok sıkılıyor 

İyi günler sabah aracımı çalıştırdığımda star stop hatası diye uyarı çıkıyor ve motor ışığı yanıyor aracımı stop edip tekrar çalıştırdığımda arıza veya hata vermiyor yağ seviyesine bakmıştım 1.2 Tsi olunca yağ yaktığından yağı azalmış ve bundan kaynaklı motor arıza sı vermiştir diye düşündüm ve 1 TL yağ ekledim Akabinin de 5 gün sonra tekrardan motor arıza lambası tekrar yandı start stop  arızasından sonra ama kendisi söndü akü ömrüm Arabayı aldığımda %50 demişlerdi bu arada Arabayı aldığım 1 yıl oldu 

start stop ile motor arıza lambasının bir bağlantısı varmıdır canım çok sıkılıyor 
Yağ ilave ederken 1 litre yağı tek seferde eklemeyin., fazla koyarsanız boşaltması zor olur ama az gelirse yeniden ilave yapabilirsiniz., sistemde fazla yağ olması sıkıntı çıkarır.

Aküyü bu işten anlayan oto elektriçi de veya bir akücü de kontrol ettiriniz.

Upvote 0
@forzaGilles bizim araçlarımızda yağ arıza ışığını göremedim sembollerde yağ eksik veya azsa motor arıza ışığı yakar mı ? 

Upvote 0
@forzaGilles bizim araçlarımızda yağ arıza ışığını göremedim sembollerde yağ eksik veya azsa motor arıza ışığı yakar mı ? 
Aşırı azalma olmadıkça yanmıyor., örneğin yağ min. seviyesine yakın bi seviyeye indi yanmıyor., 

Yağ azalmışsa devir saati ile km saati arasındaki yol bilgisayarı ekranında yağ azalmış kontrol edin veya yağ sevisini kontrol edin gibi bir uyarı çıkıyor diye hatırlıyorum., 

Anca min. seviyesinden daha az aşırı bi azalma olursa yanıyor., markası ne olurda olsun azalırsa ışık zaten yanar gibi düşünmeyin., ışığa güvenilmez., 1 milyon lira verip bmw ‘de alsanız 15-20 gün de bir yağ seviyesini ölçün. Yağ seviyesini ölçmeyi alışkanlık haline getirmenizi öneririm..

Upvote 0
@ugurgirca canını sıkacak bisey yok sorunun aküden çok yüksek ihtimal. Kaliteli mavi akü var vartanin fiyatında uygun al taktir hocam canını sıktığına değmez 

Upvote 0
Hafta içi servise gidicem bilgi yazarım yardımınız için teşekkür ederim 

Upvote 0

Geri
Üst Alt