golf7 1.2 tsi blumontion dsg benzinli araç hakkında

murik55

Yeni Üye
İsim
murat
2016 model 70000 km 1.2 tsi blumontion dsg şanzımanlı golf7 aracın dsg şanzıman yağı ve triger kayış değişimleri ne zaman yapılır  bilgisi olan lütfen cevaplarmı servisten gerekli bilgi alamıyoruz

@murik55 Bildiğim kadarıyla triger kayışı 120k km de değişiyor. Sizin değişime daha var merak etmeyin.  
DSG-7 ileri kuru kavrama tip şanzıman olduğu için yağ değişimi yapılmıyor diye bilgim var. Değişenler genelde sonradan şanzımanda sıkıntı çıkıyor diye söylemlerde bulunuyor.  

2016 model 70000 km 1.2 tsi blumontion dsg şanzımanlı golf7 aracın dsg şanzıman yağı ve triger kayış değişimleri ne zaman yapılır  bilgisi olan lütfen cevaplarmı servisten gerekli bilgi alamıyoruz
Şanzıman yağı için önerilen her 60.000 km’de değişim önerilir., 70-80.000 km’yi geçirmeyin., değişimi dışarda yaptıracaksanız şanzıman yağını mutlaka servisten temin ediniz., vw kronik arızalarından dolayı özel bir yağ kullanıyor., farklı marka yağ kullanıldığında pek randıman vermiyor., şanzıman yağ kapasitesi 1,7-1,9 litre arasıdır., 

Triger 120 bin km ama sonra vw bazı tsi motorlarda 180bine çıkardı diye duymuştum., 

Triger değişim zamanı geldiğinde sadece triger değil., komple set halinde; triger kayışı, v kayışı, gergi makarası, rulman, devirdaim pompası değişim önerilir., vw araçlarda devirdaim kronik problemlidir., bu sebebten 2. kez işçilik masrafı ödememek için triger değişirken devirdaim değişimi önerilir

Ancak Tsi motorlarda triger bazılarında zincir şeklinde, bazılarında kayış şeklinde bunu bilmeniz gerek..

@forzaGilles yetkili servisi arayıp sorduğumda bana şanzıman yağı değişmiyor triger için 120000km de değişeceğini söyledi bende kararsız kaldım doğrusu aracı aldığımda 62000km deydi aldığım kişiye sordum şanzıman yağı ile ilgili bir şey söylemedi yağ bakımı geldiğini belirtti bende dışarıda daha önceleri gittiğim ustaya götürdüm oda gerek yok deyip sadece normal bakımlarını yaptı sizin dediğinize göre şu an 70200km olan aracıma şanzıman yağını değiştirmem gerekiyor 

2016 model golf7 tsi blumomtion dsg comfortline

@forzaGilles yetkili servisi arayıp sorduğumda bana şanzıman yağı değişmiyor triger için 120000km de değişeceğini söyledi bende kararsız kaldım doğrusu aracı aldığımda 62000km deydi aldığım kişiye sordum şanzıman yağı ile ilgili bir şey söylemedi yağ bakımı geldiğini belirtti bende dışarıda daha önceleri gittiğim ustaya götürdüm oda gerek yok deyip sadece normal bakımlarını yaptı sizin dediğinize göre şu an 70200km olan aracıma şanzıman yağını değiştirmem gerekiyor 

2016 model golf7 tsi blumomtion dsg comfortline
Gerek yok diyene zaten söylenecek laf yok hocam., aracın hiç bir sıvısı ömürlük değildir., servise gidin yedek parçadan 1 kutu şanzıman yağı getirmelerini isteyin., sıfır kapalı kutu da bile son kullanım tarihi olduğunu görürsünüz., keşke dedikleri gibi ömürlük olsaydı ama malesef bu mümkün değil., 

Neden değiştirmek istemiyorlar..?? Çünkü onlar için angarya bir iş., alacağı işçilik ücreti tatmin etmiyor., 

Şanzıman yağı (manuel vites dahil), fren hidroliği., soğutma sıvısı (antifiriz)., hiç biri ömürlük değildir., 

Madde 26 / Madde 30 (vw periyodik bakım tablosu) https://binekarac.vw.com.tr/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/tr/satis_sonrasi_hizmetler/ssh_pdf/Bakim_Araliklari.pdf/_jcr_content/renditions/original./Bakim_Araliklari.pdf 

(

@forzaGilles ilginiz için çok teşekkür ederim şu an aracımın km' si 70300 verdiğiniz bilgilere göre şanzıman yağını değiştirmekte geç kalmış olurmuyum bir dahaki bakımı beklemem gerekirmi ve kullanılacak yağ markası nedir  

@forzaGilles ilginiz için çok teşekkür ederim şu an aracımın km' si 70300 verdiğiniz bilgilere göre şanzıman yağını değiştirmekte geç kalmış olurmuyum bir dahaki bakımı beklemem gerekirmi ve kullanılacak yağ markası nedir  
Aciliyeti yok.., yani yarın ilk işiniz şanzıman yağını değiştirmek olsun gibi bir durum yok., bu kadar acil değil.,

Müsait olduğunuzda 1 ay içinde değiştirin, 2 ay içinde değiştirin ama bir sonraki bakımı asla beklemeyin..!!

Kullanılacak yağ markası: istisnasız servisten aracın orjinal şanzıman yağı..!! fabrika ne koyduysa aynı yağı kullanmanız önerimdir., DSG şanzımanda farklı bir marka şanzıman yağı kullanıldığında tutarsızlıklar, olumsuz durumlar yaşanabiliyor..!!

Şanzıman yağ kapasitesi: 1,7-1,9 Litre arası

Geri
Üst Alt