BENİM GOLFÜM

Kazasız belasız hocam çok güzel görünüyor. Aracınız 7 mi 7.5 mi bu ön tamponu hep merak ediyordum  B)

Sanırım forumumuzda en çok Furkan isminde golf sahibi var,enteresan bir istatistik. Halbuki özel hayatımda şu yaşıma kadar tanıdığım Furkan ismi sadece 2 kişi. 

Aracınız güzel olmuş hocam, zamanında forumdan bir arkadaş böyle siyah beyaz araç alma arefesindeydi (yada almıştı) ve folyo yu söküp sökmeme kararsızlığı yaşıyordu. Siz miydiniz acaba.. 

@BUSAH hocam kazasız belasız yerine güle güle kullan demek daha iyi olacaktır.Zira olumsuz ifadeler evrene olumsuzluk yayar..Bunu hayatımızın her alanında kullanmalıyız.

Bu cümleleri kurarken aman dikkat!

“Kazasız belasız git.”

“Allah bizi hastalıklardan, belalardan korusun.”

“Allah’ım çocuğumu kazadan, beladan koru.”

“Allah bizi ayırmasın.”

“Allah’ım bu işte bir aksilik çıkmasın.”

“Sorunsuz bir ilişki istiyorum.”

Bu sözleri söylerken kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Lütfen, başa dönün ve her cümleyi birkaç kez içinizden tekrar edin. İyi bir şeyler isterken içinizin nasıl da burkulduğunu, korku kapladığını hissediyorsunuz değil mi?

Çünkü kullanılan kelimelerin “kaza, bela, hastalık, aksilik, ayrılık” olumsuz anlamları ve dolayısıyla olumsuz hisleri var. Zihin de bunları canlandırıyor ve istemeden sorun odaklı oluyorsunuz, istemeden yanlış bir çekim alanına giriyorsunuz.

Şimdi bir de aşağıdaki cümleleri tekrarlayın:

“Hayırla git, hayırla gel.”

“Sağlıkla git, sağlıkla gel.”

“Hayırla gidiyor, hayırla geliyorum.”

“Allah bize sağlık, şifa versin.”

“Şifa ve sağlık içindeyim.”

“Allah’ım çocuğuma sağlık, sıhhat versin.”

“Çocuğum sağlık ve sıhhat içinde…”

“Allah bizi bir arada tutsun.”

“Şükür birlikteyiz.”

“Allah’ım işlerim rast gelsin, her şey yolunda gitsin.”

“İşlerim yolunda gidiyor. Teşekkürler, şükürler olsun…”

Şimdi bu cümleleri söylerken kendinizi nasıl hissettiniz? Güzel değil mi?

Evet, her zamanki gibi: Fark et, uygula ve değiş. Zihnimizi güzel kelimelerle ne kadar çok doldurursak, o kadar güzel duygular hissederiz ve hissederken evrene yaydığımız rezonans bize benzer bir güzellikle geri döner.

Hocam attığım mesaja karşılık döneceğini düşünebileceğim en son şeyi dile getirmişsiniz resmen  :lol:  Bunları konuşmanın yeri burası değil, bazı yerlerde haklı olabilirsiniz ama tamamen haklısınız diyemem. Emek harcadığınız için teşekkür ederim @cengiz74

@BUSAH cümle içinde geçtiği için fark ettim ben de açıklama yapmak istedim.Ben haklı ya da hakslzık davasında değilim ama bu yazı tamamen gerçek deneyin görün..

Sanırım forumumuzda en çok Furkan isminde golf sahibi var,enteresan bir istatistik. Halbuki özel hayatımda şu yaşıma kadar tanıdığım Furkan ismi sadece 2 kişi. 

Aracınız güzel olmuş hocam, zamanında forumdan bir arkadaş böyle siyah beyaz araç alma arefesindeydi (yada almıştı) ve folyo yu söküp sökmeme kararsızlığı yaşıyordu. Siz miydiniz acaba.. 
Hayır ben satmaya niyetlenmiştim söksem mi diye sormuştum 😋

@BUSAH hocam kazasız belasız yerine güle güle kullan demek daha iyi olacaktır.Zira olumsuz ifadeler evrene olumsuzluk yayar..Bunu hayatımızın her alanında kullanmalıyız.

Bu cümleleri kurarken aman dikkat!

“Kazasız belasız git.”

“Allah bizi hastalıklardan, belalardan korusun.”

“Allah’ım çocuğumu kazadan, beladan koru.”

“Allah bizi ayırmasın.”

“Allah’ım bu işte bir aksilik çıkmasın.”

“Sorunsuz bir ilişki istiyorum.”

Bu sözleri söylerken kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Lütfen, başa dönün ve her cümleyi birkaç kez içinizden tekrar edin. İyi bir şeyler isterken içinizin nasıl da burkulduğunu, korku kapladığını hissediyorsunuz değil mi?

Çünkü kullanılan kelimelerin “kaza, bela, hastalık, aksilik, ayrılık” olumsuz anlamları ve dolayısıyla olumsuz hisleri var. Zihin de bunları canlandırıyor ve istemeden sorun odaklı oluyorsunuz, istemeden yanlış bir çekim alanına giriyorsunuz.

Şimdi bir de aşağıdaki cümleleri tekrarlayın:

“Hayırla git, hayırla gel.”

“Sağlıkla git, sağlıkla gel.”

“Hayırla gidiyor, hayırla geliyorum.”

“Allah bize sağlık, şifa versin.”

“Şifa ve sağlık içindeyim.”

“Allah’ım çocuğuma sağlık, sıhhat versin.”

“Çocuğum sağlık ve sıhhat içinde…”

“Allah bizi bir arada tutsun.”

“Şükür birlikteyiz.”

“Allah’ım işlerim rast gelsin, her şey yolunda gitsin.”

“İşlerim yolunda gidiyor. Teşekkürler, şükürler olsun…”

Şimdi bu cümleleri söylerken kendinizi nasıl hissettiniz? Güzel değil mi?

Evet, her zamanki gibi: Fark et, uygula ve değiş. Zihnimizi güzel kelimelerle ne kadar çok doldurursak, o kadar güzel duygular hissederiz ve hissederken evrene yaydığımız rezonans bize benzer bir güzellikle geri döner.
Hocam düşüncenizi anlıyorum ama duada olumsuz şeylerin zikredilmesi olumsuzluk getirseydi bu olumsuz ifadeler surelerde geçmezdi diye düşünüyorum.

İlk olarak aklıma Nas ve Felak Sureleri geldi, buna benzer onlarca örnek vardır.

Muavvizeteyn ve muavvizat

İki koruyucu demektir. Bundan maksat, Kur'ân'ın Felak ve Nâs sûreleridir. Kur'ân'ın son üç suresi olan İhlas, Felak ve Nâs sûrelerine ise muavvizât (koruyucular) denir.

İhlas sûresi, Allah'ı anlatmaktadır. Felak ve Nâs sûrelerinde ise; yaratıkların, karanlık gecelerin, büyücülerin, haset edenlerin, insanların göğüslerine kötü düşünceler fısıldayan cin ve insan vesvesecilerinin şerrinden insanların ilahı, meliki ve Rabbi olan Allah'a sığınılması tavsiye edilmektedir.

Geri
Üst Alt