(⚙️Hata: Şanzıman ) Hidrolik Pompası Patlamış

oguzkaanvolkan

Katılımcı Üye

İsim
Oğuz Kaan Volkan
Arkadaslar merhaba 20 gun once aldigim 1.6 Tdi 2013 126.000 km Golf aracim sanziman hatasi verdi. Arac vitese gecmiyor. Ne D ye ne R ye. Gaza basinca bostaymis gibi sadece gaz veriyor oda 1.500 2.000 devire kadar. Arabayi evin onune cekebildim. 
İstanbulda avrupa yakasinda kaziklanmadan isini duzgun yapan bir usta tavsiyenize ihtiyacim var.

0BCF6A55-1ED8-4E8F-A5BA-D14E1E8F9B81.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
aracınızın iyi niyet garantisi devam ediyormu? servis bakımlımı. çekiciyle yetikili servise çektirip önce sorunu bi tespit ettirip fiyat alın daha sonra usta arayışına geçmenizi öneririm.

Upvote 0
@oguzkaanvolkan Satıcı ile görüşün önce, sorasında iyi niyet garantisi var mı, yok mu bilemiyorum ama yoksa dahi servisten de fiyat alın, aracınız 2013 model size indirimli fiyat vereceklerdir. 

ve, bu tarz işlemlerin serviste yapılmasını daha doğru buluyorum. 

Upvote 0
@mardan1978 hocam alirken piyasaya gore 7 8 bin dusuge aldim. Ufaktan bir titreme vardi farkindaydik saticida bende. Benim diger aracimda 1 sene kalkislarda titreme yapiyordu ama bu aldigim gunden sonra git gide silkelemesi artti ve hata verdi

Upvote 0
@oguzkaanvolkan servis bakımlı değil yani. yine de siz bilirsiniz bence servisten de fiyat alın diye bi defa daha diyeceğim.

Upvote 0
Mekatronik kontrol devresi arızalanması bu belirtileri veriyor. Sanırım mekatronik değişecek. Serviste yaptırın 2 yıl garantili olur en azından. 

Upvote 0
@oguzkaanvolkan kardeşim geçmiş olsun avrupa yakasında yardımcı olurum arkadaşım var yetkili servisten farkı yok güvenilir zaten avekte ustaydı şu an kendi yeri var 

Upvote 0
 ıyı nıyet garantisi yok  serviste 10bın aşağı çıkamaz, dışarıda  yaptıracak mecbur

Upvote 0
İki ustayla konustum silkeleme problemin zaten varmiş onu iscilik dahil 6.000₺ yapariz ama senin suanki aldigin hata kavramayla alakali degil mekatronikle alakali oda min. 2.500₺ den baslar kardesim dedi. Ort telefonda 8.500 min fiyat verdi. Ama tabi acip bakmam lazim oda 800-1000 iscilik var vazgecip yaptirmazsan dedi. 
ikinci usta sinan hocamin verdigi. Aydin usta ikitellide acip bakmaya para almam dedi. Kavramayi değiştirmesekte olur suanlik. Bence sanziman unitesinden 2.500₺ tutar. Benim ongorum dedi. Ama tabi bakmamiz lazim dedi.

Gelebiliyorsan 1. Vitese tak gel dedi. Bende aman E5 te falan kalirim cekiciyle gelirim dedim :)  

Bilgilendiricem gelismelerde sizleri 

Upvote 0

İki ustayla konustum silkeleme problemin zaten varmiş onu iscilik dahil 6.000₺ yapariz ama senin suanki aldigin hata kavramayla alakali degil mekatronikle alakali oda min. 2.500₺ den baslar kardesim dedi. Ort telefonda 8.500 min fiyat verdi. Ama tabi acip bakmam lazim oda 800-1000 iscilik var vazgecip yaptirmazsan dedi. 
ikinci usta sinan hocamin verdigi. Aydin usta ikitellide acip bakmaya para almam dedi. Kavramayi değiştirmesekte olur suanlik. Bence sanziman unitesinden 2.500₺ tutar. Benim ongorum dedi. Ama tabi bakmamiz lazim dedi.

Gelebiliyorsan 1. Vitese tak gel dedi. Bende aman E5 te falan kalirim cekiciyle gelirim dedim :)  

Bilgilendiricem gelismelerde sizleri 
Dışarda verilen fiyat 8.500

Yaptırmadan önce servisten de fiyat alınız., aracınız 7 yaşında ve serviste 7 yaş ve üstü araçlarda yedek parça ve işçilikte %30 indirim uygulanıyor., bu kampanya indirimiyle belki de dışardan daha uyguna bile yapılabilir., parçalar ve onarım 2 yıl garantili; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar-ve-finansal-cozumler/servis-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Upvote 0

Geri
Üst Alt